אסטקסנטין·ג'ינג'ר/ זנגביל·גדילן·הון שלטון ומדיניות הבריאות·ויטמין D·זעפרן·כורכום·כימותרפיה·ליקופן (עגבניות)·מורינגה אוליפרה·מיטוכונדריה·משפחת המצליבים·ספירולינה·סרטן ומניעה·ריישי·רימונים·שמן זית·תה ירוק

כימותרפיה – עוד אמת התגלתה

קשה! מצאתי לי תפקיד קשה להכלה!

קריאה של מחקרים שמצד אחד מראים כמה שהגוף שלנו גאוני, אבל מהצד השני מראה כמה מדע הפארמה מעוות ולא מבין שום דבר ברפואה אמיתית.

מיטוכונדריה – אברון שקיים בתוך רוב התאים בגופנו ולו 2 תפקידים עיקריים.

  • נשימה תאית – הפקת אנרגיה.
  • אחסון ושמירה על החומר התורשתי (DNA) בשונה מזה הנמצא בגרעין למטרתו הבלעדית של המיטוכונדריון.

רוב המידע הגנטי נמצא בגרעין התא והוא מהווה את המקור העיקרי לתפקוד התא ומקורו מהאם ומהאב.
ה-DNA המיטוכונדרי הוא למטרתו האישית בלבד ומקורו מהאם בלבד. לרשותכם סרטון הדגמה…

כימותרפיה – תרופה ציטוטוקסית שמטרתה הרס התא, במטרה להשמיד תאים סרטניים או עיכוב ההתמיינות שלהם…
הכימותרפיה איננה סלקטיבית לתאי סרטן ולכן תופעות הלוואי כה רבות וקשות מאוד הכוללות ירידה משמעותית באיכות החיים.
בעיה נוספת, שלא כתובה באף אתר רפואי אך הוזכרה כמה פעמים בסדרה המצוינת של eastern medicine – journey through asia, שהסרטן באיזה שהוא שלב מגלה עמידות לכימותרפיה ובכך הופך אותה ללא מועילה ורק מזיקה. זו גם הסיבה שבסך הכל אצל 3% משורדי הכימותרפיה הסרטן לא חוזר. אצל כל השאר הוא חוזר והכימותרפיה כבר לא מועילה יותר.בלינק הבא ריכזתי את כל הפרקים ביחד בזמנכם הפנוי שווה צפיה…

הנתון הזה מקבל אישור במחקר החדש מדצמבר 2019, שפורסם בג'ורנל הרפואי Nature Metabolism. מנגנון חדש התגלה במיטוכונדריה… המיטוכונדריה מתפקדת כקו הגנה ראשון בזיהוי סטרס של DNA, כלומר כאשר ישנו איום על התא. לדוגמה וירוס שעלול לפגוע ב-DNA, הדבר יגרום לשחרור חלבון מיוחד בשם אינטרפרון (ISGsׂׂ) והוא מאותת לתא שיש יתכנות לפגיעה ומפעיל את מערכת החיסון כנגד הוירוס. ועכשיו מסתבר להם שאותו מנגנון מופעל גם במקרה של כימותרפיה! וזה מה שגורם לעמידות…

Mitochondria are acting as a first line of defense in sensing DNA stress. The mitochondria tell the rest of the cell, 'Hey, I'm under attack, you better protect yourself

המדע המעוות שוב יפעל כנגד הגוף יחפש ויטפל ב"אשם" שכל תפקידו הוא למנוע נזק ל-DNA של התא ולתקן אותו.

It says to me that if you can prevent damage to mitochondrial DNA or its release during cancertreatment, you might prevent this form of chemotherapy resistance.
The group is planning future studies on exactly how mtDNA is damaged and released and which DNA repair pathways are activated by the ISGs in the cell's nucleus to ward off damage.
https://www.salk.edu/news-release/mitochondria-are-the-canary-in-the-coal-mine-for-cellular-stress/

אז נכון שזה מפריע לכימותרפיה, אבל זה גם נכון שכימותרפיה היא נוגדת כל דבר טבעי! ואם התא מגיב כלפיה כאילו היא מזהם אז הגיע הזמן שגם ברפואה יבינו שזה לא הכיוון!

אם הגוף מייצר חומר כדי לשמור עליו ואנחנו ניתן תרופה שמעכבת את אותו חומר. אז אולי זה יעזור לתא שבאיבר הזה, אבל זה יפגע ביכולת ההגנה של התא באיבר ההוא!!! קרי תופעות לוואי!!!

מדע מעוות פארמה!

מחקר מינואר 21 פורסם בג'ורנל Cell גילה כי תאים סרטניים נכנסים למנגנון הישרדות אבולוציוני עתיק, כדי לשרוד את הסביבה הקשה שנוצרת על ידי כימותרפיה או גורמים ממוקדים אחרים.
הגידול מתנהג כמו אורגניזם שלם, מסוגל להיכנס למצב של חלוקה איטית, לחסוך באנרגיה כדי לעזור לו לשרוד. הגידול "נעזר" בתוכנית הישרדות עוברית המשמשת יותר מ 100 מינים של יונקים בכדי לשמור על עובריהם בטוחים בגופם בתקופות סביבתיות קיצוניות, כגון טמפרטורות גבוהות או נמוכות. או חוסר אוכל. כאשר התנאים משתפרים או חוזרים למצב נורמטיבי, ההתרבות הטבעית חוזרת כאילו כלום לא קרה. זה מסביר גם כן את תופעת העמידות לטיפול הכימותרפי והחזרה של הגידול אחרי הפסקתו.

Similar to embryos, cancer cells in the slow-dividing state require activation of the cellular process called autophagy, meaning "self-devouring". This is a process in which the cell "devours" or destroys its own proteins or other cellular components to survive in the absence of other nutrients.
https://www.uhn.ca/corporate/News/PressReleases/Pages/Cancer_cells_hibernate_like_bears_to_evade_harsh_chemotherapy.aspx

גידול סרטני הוא דבר מורכב והטיפול בו אמור להיות מורכב גם כן. לא ייתכן שכל האסטרטגיה תהיה למנוע את אותו תהליך השרדותי טבעי, כי זה אומר שהוא לא יהיה קיים גם בתרחישים הישרדותיים אחרים = פגיעה!

***תוספת נובמבר 21 – "זו הערת אזהרה לשימוש בכימותרפיה."

במשך עשרות שנים, מדענים התמקדו בהשפעות של כימותרפיה על התכונות הפנימיות של תאים סרטניים המאפשרים לתאים לשרוד, להתנגד לכימותרפיה ולהתפשט. רק בעשר השנים האחרונות לערך חשפו חוקרים את ההשפעות של כימותרפיה על תאים שאינם סרטניים ותרומתם לגרורות.
צוות של חוקרים מאוניברסיטת אוהיו חוקר את היסודות של גרורות סרטן במשך שנים, ומצא בעבר שהפעלה של גן ספציפי בתאי מערכת החיסון היא קשר מכריע בין סטרס להתפשטות הסרטן[1] וכי תרופת הכימותרפיה paclitaxel מפעילה שינויים מולקולריים בתאי החיסון המאפשרים לתאי סרטן השד לברוח מגידול[2].

המחקר שפורסם בספטמבר 21 בג'ורנל International Journal of Molecular Sciences מוסיף לראיות שכימותרפיה מקדמת את התפשטות הסרטן מעבר לגידול הראשוני, ומראה כיצד תרופה אחת של כימותרפיה מאפשרת לתאי סרטן שד להידחק ולהיצמד לציפוי כלי הדם בריאות.
המחקר בעכברים לא מותיר ספק שתרופות כימו גרמות לשינויים בתאים שאינם סרטניים המאפשרים תהליך זה.
המחקר הזה התמקד על ההשפעות של תרופת הכימו cyclophosphamide על תאים שאינם סרטניים לפני שקיים סרטן כלשהו, ​​תוך התמקדות בריאות כאתר של גרורות.
תרופה זו משמשת לטיפול בסרטנים שונים לרבות לימפומה, מיאלומה נפוצה, לוקמיה, סרטן השחלות, סרטן השד, סרטן ריאות, נוירובלסטומה וסרקומה,
החוקרים הזריקו מנה אחת שלה לעכברים בריאים וחיכו ארבעה ימים עד שהם יבצעו חילוף חומרים והפרשת התרופה. לאחר מכן הם נתנו לעכברים זריקות תוך ורידיות של תאי סרטן השד, שאפשרו להם לנוע לריאות. בתוך שלוש שעות מההזרקה, התאים הסרטניים חדרו לצמתים מוחלשים בין תאי כלי דם בריאות ונקשרו למבנה התחתון שלה ובכך נמנעו מלהשטף בזרם הדם.
החוקרים זיהו שתי סיבות: רווחים נפתחו בין התאים שבדופן כלי הדם. וחומר שננמצא מתחת לתאים האלה, הנקרא קרום הבסיס, שינה את המאפיינים באופן שנתן לתאים סרטניים להיצמד כך שהם לא ייגררו על ידי זרימת הדם.
בעכברי ביקורת שלא קיבלו כימותרפיה, הידבקות תאי הסרטן לדפנות כלי הדם הייתה מינימלית יחסית.

The endothelial cells lining the inner side of the blood vessel are like a brick wall, and each brick is tightly adhered to the next one. What we found when we treated mice with chemotherapy is that it makes the vessel leaky, so the tight junction is not as tight anymore and the cancer cells can squeeze themselves through the brick layer.
We also found that chemotherapy modified the underlying basement membrane so once the cancer cells squeeze through, they find a place to grab onto

צוות המחקר קבע כי נוכחותו של cyclophosphamide הובילה לעלייה ברמות של אנזים בדם הנקרא MMP-2, וכי עלייה זו גרמה לשינויים בממברנה הבסיסית שאפשרה לתאים סרטניים להיצמד לדופן כלי הדם.

על פי החוקרים זהו הצעד המרכזי שנותן את הדחיפה לתאים סרטניים באתר משני = גרורות. כל העניין של מודל טרום הטיפול שלהם נועד לשאול את השאלה: האם כימותרפיה משפיעה על תאים נורמליים בצורה כזו שהם יסתובבו ויעזרו לתאים סרטניים? התשובה היא כן.

"זו הערת אזהרה לשימוש בכימותרפיה"

This is the key step giving cancer cells a foot in the door at a secondary site. The whole point of our pre-treatment model is to ask the question: Does chemotherapy affect normal cells in such a way that they will turn around and help cancer cells? The answer is yes.
It's a cautionary note for the use of chemotherapy
https://news.osu.edu/chemo-helps-breast-cancer-cells-get-their-foot-in-the-door-to-the-lungs/

מאמרים חשובים קשורים לנושא של גרורות
תיסוף ויטמין D מפחית את השכיחות של סרטן גרורתי ואת התמותה
סרטן שד – גרורות והקשר למיקרוביום
סרטן גרורתי – מדוע "נמשך" לכבד
צמחים שמצאתי שיכולים לסייע במניעה וטיפול בסרטן ובהקשר של גרורות – ריישי, כורכום, זעפרן, ברוקולי ושאר מצליבים, רזברטרול, תה ירוק[1][2][3], ליקופן[1][2][3][4], גדילן [1][2], שמן זית, פשתן.
דברים שמצאתי שיכולים לסייע בצמצום נזקים של כימותרפיה – כורכום, ג'ינג'ר, מורינגה, ריישי, רימונים, ספירולינה, אבוקדו, אסטזנטין, קיו-10,

כימותרפיה והשפעתה על השרירים

מחקרים קודמים מצאו שכימותרפיה יכולה לעורר אובדן שרירים אצל אנשים שחיים עם סרטן, אך מחקר חדש שנערך בפן סטייט ופורסם באוקטובר 21 בג'ורנל American Journal of Physiology מצא שזה עשוי להשפיע גם על האופן שבו הגוף בונה שרירים חדשים – וגם במינונים נמוכים מהידוע בעבר ושיש לכך השלכות אפשריות על טיפולים ותוכניות גמילה.
לדברי החוקרים, היה ידוע בעבר שתרופות כימותרפיות יכולות להשפיע על המיטוכונדריה בתוך התאים, מה שעלול לגרום לאובדן רקמת השריר בתהליך הנקרא עקה חמצונית.
במחקר החדש שלהם, החוקרים חקרו שלוש תרופות כימותרפיות שונות (פקליטקסל, דוקסורוביצין ומריזומיב) הם מרחו מספיק מכל תרופה כדי להשפיע על התאים מבלי לעורר מתח חמצוני, תהליך שכבר ידוע כמשפיע על תאי שריר. התרופות הושמו על התאים עד 48 שעות, ובכל שלושת המקרים, תהליך יצירת הריבוזומים החדשים הושפע. מכיוון שהריבוזומים חיוניים לסינתזת חלבון, ממצאים חדשים אלה חושפים דרך אחת שבה כימותרפיה משפיעה על ייצור חלבוני השריר על ידי הפרעה לתהליך בונה השריר, הנקרא סינתזת חלבון.
החוקרים מציינים שבסופו של דבר, ייתכן שיישום של טיפולי סרטן צריך לקחת בחשבון שגם במינונים נמוכים שאינם גורמים ללחץ חמצוני, תרופות כימותרפיות מסוימות עדיין עשויות לקדם את אובדן רקמת השריר. הגידול כבר הופך אותך לחלש, הוא תורם לאובדן מסת שריר, ותרופות הכימותרפיה עוזרות לגידול להשיג זאת. בנוסף לכך לתוצאות יש גם פוטנציאל לשנות את האופן שבו אנשי מקצוע בתחום הבריאות חושבים על הדרכים שבהן כימותרפיה משפיעה על הגוף.

Eventually, it may be that the implementation of cancer treatments should consider that even at low doses that do not cause oxidative stress, some chemotherapy drugs may still promote the loss of muscle tissu. The tumor is already making you weak, it's contributing to the loss of muscle mass, and the chemo drugs are helping the tumor to accomplish that.
Additionally, also have the potential to change how health care professionals think about the ways chemotherapy affects the body.

החוקרים בחרו לעשות את המחקר הזה בתאים מתורבתים מכיוון שבאורגניזם חי, כימותרפיה משפיעה גם על תאים שאינם שרירים כמו אלה בלבלב ובכבד, שיכולים לאחר מכן לעורר תהליכים משלהם שיכולים להשפיע גם על תאי שריר. והם רצו סביבה מאוד מבוקרת עם רק תאי השריר ותרופות כימותרפיות כדי שנוכל לבחון בצורה מדויקת מאוד איך הם מתקשרים.

We chose to do this study in cultured cells because in a living organism, chemotherapy also affects nonmuscle cells like those in the pancreas and liver, which can then trigger their own processes that can also affect muscle cells. We wanted a very controlled environment with only the muscle cells and chemotherapy drugs so we can examine very precisely how they interact.

החוקרים מוסיפים שבמשך זמן רב אנשים חשבו שהבעיה עם כימותרפיה ואובדן שרירים היא בעיה עם פירוק החלבונים שכבר קיימים בשריר לכן, הרבה מחקרים וטיפולים בעבר היו למטרה למנוע פירוק חלבון. אבל המחקר שלנו מצביע על בעיה גם בסינתזת חלבונים, או בנייה של חלבוני שריר חדשים.

For a long time, people thought the problem with chemo and muscle loss was an issue with degrading the proteins that already existed in the muscle. So, a lot of research and treatments in the past had the goal of preventing protein degradation. But our study points to there also being a problem with protein synthesis, or the building of new muscle proteins, as well

כך שאם אדם מקבל כימותרפיה בזמן שעובר תוכנית לשיקום פעילות גופנית, יתכן שהכימותרפיה יכולה לעכב את ההתקדמות שלו. במהלך התערבויות בפעילות גופנית, השרירים צריכים ליצור ריבוזומים, אשר לאחר מכן בונים חלבונים חדשים. אבל אם התרופה חוסמת את זה, ייתכן שהשיקום לא יצליח. ההשלכות של העבודה הזו עשויות להיות עצומות, ואנחנו מתחילים לראות את קצה הקרחון.

If you're still receiving chemotherapy while going through an exercise rehabilitation program, it's possible that chemo could impede your progressd. During exercise interventions, the muscles need to make ribosomes, which then build new proteins. But if the drug is blocking that, the rehab might not be successful. The implications of this work could be huge, and I think we're beginning to see the tip of the iceberg
https://www.psu.edu/news/story/chemotherapy-may-affect-muscle-cells-lower-doses-previously-thought/

מאמרים קשורים:
חוסר בויטמין די משפיע על תפקודי שרירים במבוגרים
מחסור של ויטמין סי בתזונה מעלה סיכון לאיבוד מסת שריר וסרקופניה (ניוון שרירים) אצל בוגרים ומבוגרים.
מיקרוביום בריא חשוב לבנית מסת שריר.
הקשר בין פופאי והגיל השלישי – ירוקים

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s