מזון (אולטרה) מעובד·סרטן השד·סרטן ומניעה·סרטן מלנומה·סרטן מעי גס·סרטן ערמונית·תזונה מהחי - בשר אדום/ עופות

בשר אדום וגם עוף – עוד מחקר חדש שמראה קשר עם סוגי סרטן שונים

מאוד קשה לוותר על הרגלים תזונתיים. בטח כשזה טעים וכשיש לזה אספקטים רגשיים וחווייתיים (חברה, משפחה וכדומה).

אבל כאשר מחקרים מראים כל פעם מחדש שיש קשר בין צריכה של אוכל מסוים לסרטן, לדעתי כדאי להתחיל להתייחס לכך ביתר רצינות.
במחקר האחרון שפורסם בספטמבר 2019 בג'ורנל הרפואי BMJ (צוות חוקרים של אוקספורד), מראים שוב את הקשר בין בשר וגם של עוף לשכיחות סרטנים מסויימים.
החוקרים עקבו אחר ,475,488 אלף בריטים בגילאים 37-73 בין השנים 2006 ל-2014, בדקו וניתחו את התזונה שלהם במשך 8 שנים לצד המחלות השונות שמהן הם סבלו. ונמצא שצריכה של 30 גרם עוף ליום (2 ביסים) מעלים סיכון ב-20% למלנומה, 11% סרטן הפרוסטטה ו- 26% ללימפומה שאינה הודג'קין.
כמו כן נמצא שצריכה של 50 גרם של בשר אדום (3-4 ביסים) ליום מעלה סיכון ב-20% לסרטן מעי גס, 13% ו-14% לסרטן שד ופרוסטטה (בהתאמה).
נכון שהמחקר מראה "רק" על קורלציה ואינו בודק את הסיבות שיכולות להיות הגורם אם הבשר/ עוף הכיל חומרים מסרטנים, אם זה קשור לאופן שבו בושל (צלייה, טיגון), אם קשור לאופן שבו גודלו העופות (כמות האנטיביוטיקה וההורמונים), אם זה הפסים הלבנים שמופיעים ומעידים על עודף סיבי שומן כתוצאה מהגידול התעשייתי וכולי. או אם כל סיבה אחרת שעדיין לא התגלתה.

השאלה היא מדוע לחכות שימצאו את הסיבה? מדוע לא לפעול לפי עיקרון הזהירות המונעת?

גם אם יש יתרונות מסויימים למזון, האם שווה להמשיך לצרוך אותו, כשידוע שיש בו גם נזק ואולי הרבה נזק, כזה שיכול לגרום גם לסרטן??

מי שלא יודע אפילו ארגון הבריאות העולמי הוציא הודעה ב-2015 שצריכת בשר אדום היא probably carcinogenic to to humans (Group 2A), ובשר מעובד carcinogenic to humans (Group 1)

חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד, בריטניה חקרו את הקשר בין תזונה לסיכון לסרטן על ידי ניתוח נתונים שנאספו מ-472,377 מבוגרים בריטים שגויסו ל-Biobank של בריטניה בין השנים 2006 ל-2010. המשתתפים, שהיו בגילאים בין 40-70 שנים, דיווחו באיזו תדירות הם אכלו בשר ודגים והחוקרים חישבו את השכיחות של סוגי סרטן חדשים שהתפתחו במשך תקופה ממוצעת של 11 שנים באמצעות רישומי בריאות. הם לקחו בחשבון את מצב הסוכרת, גורמים סוציו-דמוגרפיים, סוציו-אקונומיים ואורח חיים בניתוחים שלהם.
247,571 (52%) מהמשתתפים אכלו בשר יותר מחמש פעמים בשבוע, 205,382 (44%) מהמשתתפים אכלו בשר חמש פעמים או פחות בשבוע, 10,696 (2%) אכלו דגים אך לא בשר, ו-8,685 (2%) היו צמחוני או טבעוני. 54,961 משתתפים (12%) פיתחו סרטן במהלך תקופת המחקר.
את המחקר פירסמו בפברואר 22 בג'ורנל BMC Medicine
החוקרים מצאו כי הסיכון הכולל לסרטן היה נמוך ב-2% בקרב אלו שאכלו בשר חמש פעמים או פחות בשבוע, נמוך ב-10% בקרב אלו שאכלו דגים אך לא בשר, ו-14% נמוך יותר בקרב צמחונים וטבעונים, בהשוואה לאלו שאכלו בשר יותר מחמש פעמים בשבוע. כאשר השוו את השכיחות של סרטן ספציפי עם התזונה של המשתתפים, החוקרים מצאו: כי אלו שאכלו בשר חמש פעמים או פחות בשבוע היו בסיכון נמוך ב-9% לסרטן המעי הגס, בהשוואה לאלו שאכלו בשר יותר מחמש פעמים בשבוע.
הם גם מצאו כי הסיכון לסרטן הערמונית היה נמוך ב-20% בקרב גברים שאכלו דגים אך לא בשר וב-31% נמוך יותר בקרב גברים שהקפידו על תזונה צמחונית, בהשוואה לאלו שאכלו בשר יותר מחמש פעמים בשבוע.
נשים לאחר גיל המעבר שהקפידו על תזונה צמחונית היו בסיכון נמוך ב-18% לחלות בסרטן השד מאשר אלו שאכלו בשר יותר מחמש פעמים בשבוע.

סוכר (Neu5Gc) הנמצא במזון מהחי (במיוחד יונקים) נקשר לסרטן
במהלך 2 העשורים האחרונים, הסחר הבינלאומי בבשר אדום ומעובד תרם לעלייה של 75% בנטל העולמי של סרטן המעי, מחלות לב וסוכרת מסוג 2

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s