אומגה 3 (ALA EPA DHAׂ)·אומגה 6·סרטן ומניעה

חשיבות אומגה 3 למלחמה בסרטן גם בשילוב טיפול ביולוגי.

אימונותרפיה היא שיטת טיפול לסרטן, אשר מסייעת למערכת החיסון של הגוף לזהות ולתקוף תאים סרטניים. כלומר מטרתה לרתום את מערכת החיסון של הגוף למלחמה בגידולים דרך ציטוקינים מעודדי פעילות חיסונית בניגוד לכימותרפיה שאמנם מיועדת לחיסול תאים סרטניים, אך פועלת על כל תאי הגוף.
אימונותרפיה איננה קו ראשון לטיפול במחלת סרטן ייתכן כי הטיפול לא מצליח במגוון סוגים של סרטנים. ובאופן כללי, כמו בטיפולים אחרים לסרטן, אחוזי ההצלחה אינם גבוהים.

ממצאים ממחקר חדש שבוצע בעכברים מצביעים על כך שחומצות שומן מסוג אומגה 3 יכולות לעזור לאימונותרפיה וטיפולים אחרים לעשות עבודה טובה יותר במלחמה בסרטן.
הממצאים הוצגו במפגש השנתי של האגודה האמריקנית לפתולוגיה באפריל בפילדלפיה.

החוקרים מציינים שהתערבויות תזונתיות יכולות להיות כלים רבי עוצמה מכיוון שהן פשוטות יחסית וזולות ליישום. כמו כן שהממצאים מראים שלתוספי אומגה 3 יש פוטנציאל לשפר באופן נרחב את האימונותרפיה ותרופות אנטי-סרטניות אחרות בסביבה הקלינית.

Dietary interventions can be powerful tools because they are relatively simple and inexpensive to implement. Our findings show that omega-3 supplementation has the potential to broadly improve immunotherapy and other anti-cancer drugs in the clinical setting

עוד הם מציינים ששני הסוגים העיקריים המשפיעים על רמות דלקת הן חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6. שתי חומצות השומן הללו חיוניות לבריאות הגוף, אך חשוב להביא אותן ביחס הנכון כדי להפחית את הסיכון לתגובה דלקתית כרונית.
חומצות שומן מסוג אומגה 3 נמצאות באצות מיקרוסקופיות שמגיעות לדגים (EPA/DHA) וכן ממקורות צמחיים (ALA).
חומצות שומן מסוג אומגה 6 נמצאים בריכוז גבוה במזון מעובד, שמן תירס, שמן חמניות.
היחס האופטימלי בין אומגה 3 לאומגה 6 הוא 1 ל-4 או נמוך יותר[1][2]. למרבה הצער, לתזונה מערבית טיפוסית יש יחס של 1 ל-10.[3]
מחקרים קודמים גם קשרו את היחסים בין 2 חומצות שומן אלה להתפתחות גרורות[4] וסרטן שד[5][6][7][8], לבלב וערמונית

אומגה 3 (ALA) והסיכון למוות מכל הסיבות, מחלות לב וסרטן.
רמות גבוהות וקבועות של אומגה 3 בדם מעלות תוחלת חיים ב-5 שנים.
אומגה 3 מוריד דלקת במנגנון שנצפה לאחרונה.

במחקר החדש החוקרים רצו לגלות כיצד דיאטות בתוספת חומצות שומן אלו השפיעו על הפעילות האנטי-גידולית של אימונותרפיה, בלימת הסבילות לטיפול וטיפול אנטי דלקתי המעכב את האנזים אפוקסיד הידרולאז מסיס (sEH).
החוקרים השתמשו במודלים חדישים של עכברים של גידולים ראשוניים וגרורות עבור המחקר החדש. הם התחילו בהאכלת העכברים בתזונה רגילה או בתזונה עשירה באומגה 3 או 6 במשך 10 ימים לפני הזרקת הגידול ולמשך כל תקופת המחקר. שבוע לאחר הזרקת הגידולים, עכברים בכל קבוצת הדיאטה הוחלו בטיפול אימונותרפי, טיפול אנטי דלקתי, שני הטיפולים יחד או ללא טיפול.
החוקרים מצאו שתוספת חומצת שומן אומגה 3 חסמה את צמיחת הגידול בעכברים שטופלו באימונותרפיה, מעכב sEH או שני הטיפולים בשימוש יחד. לעומת זאת, עכברים שקיבלו דיאטה עתירת אומגה 6 וקיבלו אימונותרפיה חוו צמיחה מואצת של גידולים בסוגי גידול מסוימים.
בעכברים שקיבלו את הדיאטה הגבוהה באומגה 3 ובשני טיפולי הסרטן, עד 67% מצמיחת הגידול נבלם בהשוואה לעכברים שלא קיבלו טיפול ותזונה רגילה. זה מצביע על פעילות אנטי-גידולית סינרגטית אפשרית, כלומר ההשפעה המשולבת עשויה להיות גדולה מסכום חלקיו.

Omega-3 supplementation improves the efficacy of immunotherapy in subcutaneous murine MB49 bladder cancer tumors
Omega-3 supplementation in combination with inhibition of sEH improves the efficacy of immunotherapy in subcutaneous murine Lewis Lung Carcinoma tumors

החוקרים הוכיחו בפעם הראשונה, שהשילוב של אימונותרפיה וטיפול אנטי דלקתי (sEHi) היה יעיל יותר כאשר העכברים ניזונו מתזונה מועשרת בחומצות שומן אומגה 3. מה שמבטיח מאוד מכיוון שקל ליישם תוספי תזונה עבור חולי סרטן וניתן להוסיף אותו לחולים שכבר קיבלו אימונותרפיה.

We demonstrated, for the first time, that the combination of immunotherapy and anti-inflammatory treatment (sEHi) was more effective when mice were fed diets enriched with omega-3 fatty acids. This is very promising because dietary supplementation is easy to implement for cancer patients and can be added for patients already on immunotherapy
https://www.newswise.com/articles/omega-3s-could-boost-immunotherapy-s-cancer-fighting-power

אנחנו מבינים את החשיבות של אומגה 3 בהרבה מאוד תהליכים חיוניים לבריאות והנה ראינו כאן גם שיחד עם טיפול אימונותרפי יש יעילות מוגברת כנגד הגידול ומכיוון שטיפול אימונותרפי מחקה את הפעילות האנטי סרטנית של מערכת החיסון אצל אנשים בריאים, יש פה למעשה הבהרה שהוא חשוב במניעת סרטן ולא רק עם אימונותרפיה. ועדין טיפול בסרטן הוא הרבה יותר מורכב מרכיב אחד כמו אומגה 3 ככל שיהיה חשוב.

אנו מבינים כבר שכדי למנוע סרטנים שונים יש לעשות גם עבודה רגשית כמו ניהול סטרס, יש לעסוק בתנועה, לחזק את המיקרוביום, לצרוך הרבה נוגדי חמצון (פלבנואידים), דרך תזונה מבוססת צומח וכמה שיותר אורגנית, לצרוך רכיבים ספציפיים כמו אסטזנטין, קוורצטין ורזברטרול, לשים דגש על צמחים כמו כורכוםג'ינג'רקצחגדילן, מורינגה, תה ירוק, זעפרןהל, אשווגנדהספירולינה., לצרוך יותר פירות, ירקות ואגוזים כמו רימוניםשום ובצל, בזילקיום, ארטישוקאבטיחברוקוליאגוזי מלך, אגוזי לוז. פטריות. אומגה 3. שמן זית.
להעלות רמות של ויטמינים כמו ויטמין סיויטמין די כתוסף או דרך השמש ומינרלים כמו מגנזיום, אבץ ויוד.
ויש גם דברים רבים שחשוב להמנע מהם החל מצריכת סוכר ותחליפי סוכר, מזונות מעובדים, מוצרים מהחי (חלב ובשר במיוחד אדום ומעובד), מזהמים של תעשית הפלסטיק ונספחיו, תרופות שפוגעות במיקרוביום במיוחד אנטיביוטיקה.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s