מחלות לב וכלי דם·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

זיהום אוויר הוא מהגורמים העיקריים למוות ממחלות לב וריאה – מתי ארגוני הבריאות יתחילו להלחם במזהמים?

חוקרים מטעם אוקספורד בדקו את הקשר בין זיהום אוויר לתמותה ופרסמו את הממצאים שלהם במרץ 2020 בג'ורנל הרפואי Cardiovascular Research וזו המסקנה שלהם:
זיהום אוויר הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה בטרם עת, בעיקר בגלל מחלות לב וכלי דם. יותר מעישון טבק (מבחינת גורם סיכון).

Ambient air pollution is one of the main global health risks, causing significant excess mortality and LLE, especially through cardiovascular diseases. It causes an LLE that rivals that of tobacco smoking

Figure 4 compares the LLE from different risk factors

ההבדל בין השניים הוא שהעישון זה מבחירה (לרוב, כי יש גם עישון פסיבי ועדיין ניתן להמנע ממנו). זיהום אוויר זה של כולם ובלי יותר מדי אפשרויות בחירה!

סין היא אחת המדינות הכי מזהמות ומזוהמות בעולם, למעשה מדובר ב-30% מהזיהום התעשייתי בעולם כולו (ארצות הברית במקום השני עם 15%)… חשוב לציין. שקרינה בלתי מייננת לא נכללת היום כאחד הגורמים המזהמים ובטח שלא טכנולוגיית ה-5G.

איפה התחיל כל הבלאגן של מגיפת הקורונה? נכון.. בסין

עכשיו… זה לא שהגורם למגפה הוא זיהום האוויר (את זה כבר הבנו מי האחראי למגפה), אבל הוא בהחלט קריטי כגורם סיכון לתחלואה ובוודאי שיש בו חלק גדול בהחמרה, בסיבוכים ובמוות בגלל הפגיעה בלב ובריאות… ומיהם הסובלים והמתים בעיקר? חולי הלב והריאות (ושאר מחלות כרונית, שכן זיהום תעשייתי משפיע גם על איברים אחרים לאורך זמן), שמטופלים על ידי תרופות שגם הן מעלות סיכון לסיבוכים ותמותה.
עכשיו שימו לב לגרף הבא (מתוך המחקר ולא קשור לקורונה) איך משפיעה רמת החשיפה לזיהום על התמותה לפי גילאים… מופתעים? גם אני לא! ממש כמו במגפות כמו חצבת ושפעת… וגם בקורונה עם שוני יחיד אצל הילדים שהרבה פחות נפגעים ממנו, אבל חוץ מזה… אחד לאחד!!!
תסתכלו על החלוקה לפי אזורי העולם… איפה יש הכי הרבה הרבה תחלואה במוות מקורונה? אירופה, ארצות הברית, מזרח אסיה והכי למטה… אפריקה.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2020-03/esoc-twf022720.php

מחקר חדש מאפריל 2020 בג'ורנל הרפואי Environmental Pollution שמראה שלזיהום אוויר חלק מהותי במקרי המוות באיטליה בעקבות הקורונה ובמיוחד בחלק הצפוני שלה הכה מזוהם.

ניתן לראות בלי צל של ספק שלזיהום אוויר חלק מהותי גם ביכולת שלנו לעבור פנדמיות…
ומה עושה ארגון הבריאות העולמי חוץ מלדבר על זה? כלום!
ומה עושות המדינות בקשר לזה? כלום!

מפליא אתכם כל זה? עד שלא תקום התנגדות רחבה ומקיפה כלפי כל הגופים הממונים על בריאות ואיכות סביבה… נא לא להתפלא שאנשים מתים בטרם עת מכל וירוס!
תתחילו להפנות אצבע מאשימה כלפי המדינה ולא כלפי האזרחים הממורמרים מהסגר ומהמצב הכלכלי וגם לא על החרדים שרוצים לחיות על פי אמונתם… הם אולי מפיצים את הוירוס אבל אנשים לא מתים בגללם… וירוסים לא הורגים! תעשיות מזהמות כן! וכולן באישור ובתמיכת המדינות!!!להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s