לחץ דם גבוה·סטרס - מתחים

לחץ דם גבוה

יתר לחץ דם מכונה על פי הרפואה הקונבציונלית "הרוצח השקט", מהסיבה שאפשר לחיות עם זה בלי להרגיש. וביום בהיר בלי כל התראה "מוקדמת" מתים… 
מדובר בתופעה מאוד שכיחה שמדברת על עלייה של לחץ על דפנות העורקים ונמדד ביחידות של HG (כספית) במ"מ. ישנו לחץ סיסטולי שנמדד בזמן התכווצות הלב, וישנו הדיאסטולי שנמדד בזמן הרפיית הלב. לחץ דם תקין נחשב 120 סיסטולי על 80 דיאסטולי עם סטיה לכאן או לכאן של כמה אחוזים. לחץ דם גבוה כרוני שדורש התייחסות הינו 150 סיסטולי ו- 90 דיאסטולי.
ההתייחסות של הרפואה הקונבנציונלית היא לסימפטום עצמו והטיפול כמובן הוא תרופות משתנות (מנגנון של הורדת נוזלים מכלי הדם ובכך להוריד את הלחץ מהדפנות) , חוסמי בטא (במנגנון שמשפיע על פעילות לבבית המושפעת מפעילות יתר של אדרנלין/מתח), חוסמי קולטן אנגיוטנסין (במנגנון שחוסם את החומר שגורם לכיווץ כלי הדם) ובולמי תעלות סידן/נתרן/אשלגן (במנגנון של הרחבת כלי הדם). 

לכולן תופעות לוואי בעיתיות מאוד בלקיחה כרונית

כלי הדם שלנו הם שרירים בתוכם כדוריות דם אדומות ונוזל פלזמה. הנוזל מכיל את המיצוי של המזון אותו אנחנו אוכלים , ויטמינים מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן, מים ועוד לכן לתזונה שלנו השפעה אדירה עליו.
שריר שלא משמנים אותו ולא עובדים עליו סופו להתנוון ולהסתייד ואם לא נאכל מזונות עשירים בהם לא נוכל למנוע את התופעה…
המטרה שלנו היא לשמור על כלי הדם שלנו על ידי תזונה מבוססת צומח ומגוונת, על ידי תנועה, על ידי חשיפה לשמש והמצאות בטבע ועל ידי הימנעות ככל הניתן ממזהמים חיצוניים.
תנודות בלחץ הדם לא יהרגו אף אחד וכמו כן חשוב להבין שלחץ דם גבוה הוא סימפטום כלומר סימן שנובע כתוצאה של הסתיידות עורקים ו/או חוסר גמישות של שרירי כלי הדם מאורח חיים לא בריא, סטרס כרוני, חשיפה להמון מזהמים וחסרים תזונתיים במיוחד חומצות שומן חיוניות, מינרלים, ויטמינים ונוגדי חמצון.
עדין… אנשים שחיים עם לחץ דם גבוה באופן קבוע ואני לא מדבר על 150-160. הם בהחלט במצב סיכון להתקפי לב ושבץ מוחי לא בגלל לחץ הדם אלא בלל המצב שגורם ללחץ הדם להיות גבוה (קשיחות, פלאקים וכו).
לחץ דם גבוה ולחץ פיזי ונפשי מקורם דומה והשפעתם על גופנו ובריאותנו גם דומה וכמו שסטרס יכול לעזור במצבי חירום הוא יכול גם להזיק במצבים כרוניים…המילה היא תמיד איזון. כשהגוף רגוע ונקי אין סיבה להעלות לחץ דם ומצד שני ישנם מצבים שחשוב להעלות אותו…
ישנו מושג נוסף, שהוא מעט מטעה שנקרא הרחבת כלי דם… הרחבת כלי דם איננה מעלה לחץ דם אלא מאפשרת יותר זרימה של נפח דם, כמו הרחבת נהר. זה יכול לגרום לעליית לחץ דם אך ורק באותם מקרים שכשציינתי קודם.

דוגמה מאוד נפוצה להמחשה היא האמירה שגי'נסנג קוראני/סיני מעלה לחץ דם… ואני תמיד אומר שהוא לא עושה זאת… זה קורה אצל אנשים מסוימים שכלי הדם שלהם קשיחים ולא גמישים… זה לא הג'ינסנג, אלא זה המצב של כלי הדם.
וכך גם החנקן החמצני שמיוצר באופן טבעי בגופנו, הוא אמנם מרחיב כלי דם אך לא מעלה את לחץ הדם אלא אם מצב כלי הדם קשיח.

לרכיבי תזונה ומזונות שחשוב לצרוך הן כמניעה והן לאיזון לחץ הדם היכנסו

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s