אפיגנטיקה

אפיגנטיקה – כי גנטיקה זו לא גזירת גורל

החדירו לנו לתודעה כי ה- DNA של ההורה הוא הקובע העיקרי לבריאות ומחלות אצל צאצאים…
מאז שאני מייעץ לאנשים לגבי בריאות, אני הבנתי דבר אחד שהוא מאוד חשוב לבריאות שלנו.
הרפואה נוטה הרבה פעמים ל"האשים" בהרבה מחלות את הגנטיקה/ תורשה.
וכל אדם שביקש את עצתי במחלות כמו סוכרת, השמנה, לחץ דם גבוה, כולסטרול וכדומה, קיבל ממני את אותה תשובה: "גנטיקה זה רק תירוץ, זה שלהורים שלך יש סוכרת, לא אומר שגם לך יהיה… זה אומר שאם תמשיך לעשות את אותם דברים שהוריך עשו, תאכל את אותם דברים ותחיה באותם תנאים סביבתיים, אתה אכן מעלה את הסיכון שיהיה לך את אותו הדבר".
"גנטיקה זה לא גזירת גורל וזה לא אומר שבמילא תחלה בזה ושבגלל עובדה זו, אפשר לאכול ולשתות מה שרוצים, ולהמשיך להיחשף לאותו ג'אנק".

3700 מחקרים קובעים – הרוב המוחלט של מחלות אינן קשורות לגנטיקה

כבר בשנת 2006 פורסם מאמר בג'ורנל EHP- environmental health perspective. לגבי מושג הנקרא אפיגנטיקה – מדע השינוי.
היום מבינים, שניתן להשפיע על הגנים הן במניעה והן כטיפול גם במחלות סרטן, בעיות קוגנטיביות, בעיות נשימה, בעיות לב, מחלות אוטואימוניות, בעיות פריון ועוד…
אפיגנטיקה, זה למעשה התנאים הסביבתיים שיכולים להשפיע על הגנים וכוללים תזונה [2] וחשיפה למזהמים סביבתיים (הדברה, קרינה, מתכות כבדות, תוצרי תעשיית דלקים וכימיקלים) שגורמים לעקה חמצונית על התאים ובכך מעלים סיכון לשינויים בגנים.
המושג אפיגנטיקה מדבר על שינוי פעילות הגנום ללא שינוי הרצף הגנטי…
כלומר לא רק שיש לנו היכולת להגן על הגנים שלנו לבריאות שלנו. יש לנו גם יכולת לתקן ולהעביר את המידע הסביבתי גם לדורות הבאים.

להלן מספר סרטוני הסבר נוספים

ראו למשל מחקר חדש שפורסם בפברואר 21 בג'ורנל Developmental Cell התקדם משמעותית בתחום בכך שזיהה אמצעי שאינו מבוסס DNA ובו הזרע זוכר את סביבתו של האב (דרך תזונה) ומעביר את המידע הזה לעובר. זה מדהים, מכיוון שהוא מציג מעבר משמעותי ממה שידוע על תורשה ומחלות מלהיות מבוסס DNA בלבד, לכזה שכולל כעת חלבוני זרע. מחקר זה פותח פתח לאפשרות שהמפתח להבנה ולמניעה של מחלות יכולות לכלול חלבונים בזרע והם כאמור מושפעים מהסביבה לחיוב ולשלילה, כלומר זה מאוד תלוי בחשיפה שלנו לסביבה (אוויר, מזון ומים).

The big breakthrough with this study is that it has identified a non-DNA based means by which sperm remember a father's environment (diet) and transmit that information to the embryo
It is remarkable, as it presents a major shift from what is known about heritability and disease from being solely DNA-based, to one that now includes sperm proteins. This study opens the door to the possibility that the key to understanding and preventing certain diseases could involve proteins in sperm
When we first started seeing the results, it was exciting, because no one has been able to track how those heritable environmental signatures are transmitted from the sperm to the embryo before
https://www.mcgill.ca/newsroom/channels/news/how-sperm-remember-329649

כדי לקבוע כיצד מידע המשפיע על התפתחות מועבר לעוברים, החוקרים עשו מניפולציה על האפיגנום של הזרע על ידי הזנת עכברים זכרים בתזונה חסרת חומצה פולית ואז התחקו אחר ההשפעות על קבוצות מסוימות של מולקולות בחלבונים הקשורים ל- DNA.
הם מצאו כי שינויים הנגרמים על ידי תזונה בקבוצה מסוימת של מולקולות (קבוצות מתיל), הקשורות להיסטונים (חלבונים בעלי תפקידים קריטיים לאריזת DNA לתאים ובבקרה על התבטאות גנים), הובילו לשינויים בביטוי הגנים בעוברים ומומים מולדים בעמוד השדרה ובגולגולת . מה שהיה מדהים היה שהשינויים בקבוצות המתיל בהיסטונים בזרע הועברו בהפריה ונותרו בעובר המתפתח.

מוזמנים לקרוא גם על:
תזונה – גנטיקה ואפיגנטיקה
הקשר בין סטרס אימהי לשינויים אפיגנטיים ב- DNA המיטוכונדרי בשיליה והיכולת להשפיע על מחלות
ויטמין די משפר את האפיגנטיקה של ההריונית ויכול למנוע רעלת הריון

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s