אומגה 3 (ALA EPA DHAׂ)·ויטמין D·מחלות אוטואימוניות

ויטמין די ואומגה 3 נמצאו מורידים סיכון למחלות אוטואימוניות

בדצמבר 19 סיקרתי מאמר על לופוס, ובמאמר הזה סיפרתי שכל הזמן פונים אלי ולקולגות לגבי מחלות אוטואימוניות מגוונות (מעיים, פרקים, נשימה, מערכת עצבים, עור ועוד) ושעם כל המומחים בעולם אותם אנשים לא מצליחים לצאת מהמצב של איכות חיים ירודה ודי קבועה.
אני ממליץ להתחיל במאמר הזה שכן דרכו תוכלו להבין יותר את המוח שעומד מאחורי מדע הפארמה ואת המלחמה הלא ברורה בתהליכים טבעיים שקורים בגוף שנפגעו כתוצאה ממזהמים סביבתיים ואורח חיים רע.
באותו מאמר גם הצגתי את 2 הרכיבים: ויטמין די ואומגה 3 כחלק בלתי נפרד מטיפול ומניעה במחלות אלה. כמובן שלא מדובר ב-2 רכיבים שפותרים את כל הסיבות והגורמים, אבל בלעדיהם הסיכוי לצאת מהמצב הוא נמוך במיוחד והסיכוי להיכנס למצב הוא גבוה בהרבה.
במאמר אחר מינואר 19 הצגתי מאמר על טרשת נפוצה שגם מוגדרת כמחלה אוטואימונית וגם שם אומגה 3 וויטמין די הם חלק בלתי נפרד מהסיפור.
במאי 19 הצגתי מאמר שקושר בין חשיפה לשמש (ויטמין די) למחלות אוטואימוניות גם בהקשר למיקרוביום.

אז אפשר להתחיל בעובדה שמחקרים קודמים כבר זיהו מתאם בין צריכת ויטמין D ואומגה 3 לבין שכיחות מופחתת של מחלות אוטואימוניות.

בתחילת נובמבר 21 היתה ועידה מטעם הקולג' האמריקאי לראומטולוגיה ובו הציגו חוקרים את תוצאות הניסוי הגדול, הלאומי, האקראי והמבוקר הראשון, שחקר את הערך של ויטמין D יומי, חומצת שומן אומגה 3, או שניהם כתוספי מזון במניעת מחלות אוטואימוניות.

במחקר השתתפו כמעט 26,000 מבוגרים שנרשמו לניסוי האקראי שנועד בעיקר לחקור את ההשפעות של תוספי ויטמין D ואומגה 3 על סרטן ומחלות לב וכלי דם. החוקרים קבעו שלאחר 5 שנים של לקיחת התוספים אומגה 3 וויטמין די בנפרד או ביחד הפחיתה את השכיחות למחלה אוטואימונית מקרית ב-25-30% בקרב מבוגרים לעומת אלו שלא קיבלו אף תוסף. ההשפעה של ויטמין D3 נראתה חזקה יותר לאחר שנתיים של תוספת.

Supplementation for 5 years with vitamin D3 and/or n-3 fatty acids reduced incident autoimmune disease by 25-30% in older adults vs. those who received neither supplement. The effect of vitamin D3 appeared stronger after 2 years of supplementation

החוקרים ציינו שהחשיבות הקלינית של תוצאות אלו היא גבוהה מאוד, בהתחשב בכך שמדובר בתוספי מזון לא רעילים, נסבלים היטב, ושאין טיפולים יעילים אחרים ידועים להפחתת שכיחות של מחלות אוטואימוניות. אנשים אכן צריכים לקחת את התוספים הרבה זמן כדי להתחיל לראות את הירידה בסיכון, במיוחד עבור ויטמין D, אבל הם הגיוניים מבחינה ביולוגית, ומחלות אוטואימוניות מתפתחות לאט עם הזמן, אז נטילתם היום לא תפחית את הסיכון לפתח משהו מחר.

The clinical importance of these results is very high, given that these are nontoxic, Twell-tolerated supplements, and that there are no other known effective therapies to reduce the incidence of autoimmune diseases. People do have to take the supplements a long time to start to see the reduction in risk, especially for vitamin D, but they make biological sense, and autoimmune diseases develop slowly over time, so taking it today isn't going to reduce risk of developing something tomorrow,

במהלך הטקס עצמו החוקרים ציינו של-2 התוספים הללו יש יכולות רבות מעבר למחלות אוטואימוניות.
המחקר פורסם בינואר 22 בג'ורנל The BMJ
אלה מגוון מאמרים שאני שיתפתי:

אומגה 3
מחלות לב וכלי דם – התקפי לבשבץ מוחיאי ספיקת לבטריגליצרידים [2]
מערכת עצבים/ מוח/ נפש – סטרס דיכאון וחרדותדיכאון אחרי לידהדמנציהספקטרום האוטיזםשינויים במצב הרוחנזקים קוגנטיביים עקב צריכה מוגברת של תזונה מעובדת
מחלות מטבוליות – סוכרתכבד שומניאבנים בכיס מרה
מחלות אוטואימוניות – טרשת נפוצהלופוסאסתמה [2]
סרטן לבלבערמונית
דלקות וכאבים נוירופתיים לרבות מיגרנות
פריון הגבר
אקנה
הקטנת נזקי זיהום אוויר.

ויטמין די - מאמר מרכז: 
מערכת חיסון: סרטן, דלקות מכל הסיבות, מחלות אוטואימוניות רבות
מחלות לב וכלי דם : השמנה, סוכרת, לחץ דם גבוה, שבץ ועוד.
מוח: אלצהיימר, אוטיזם
הפרעות נפשיות: דיכאון חרדות
מחלות ריאה.
בריאות האישה: הריון, אחרי לידה, מחזור, מנופאוזה. 
פריון הגבר.
בריאות שלד שריר.
בריאות עיניים

ויטמין די – הספיגה הטובה ביותר, תפקיד השמש ואילו רכיבים יודעים להגן על העור מקרינת השמש
סוגי אומגה 3 שאני ממליץ

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s