אומגה 3 (ALA EPA DHAׂ)·אסתמה·ילדים

צריכה של שרשראות ארוכות של אומגה 3 והקשר לאסתמה בילדים – FADS

חומצות שומן מסוג אומגה 3 חיוניות עבור גופנו למגוון היבטים בריאותיים, במיוחד עבור כלי הדם, הלב והמוח אך לא רק. יש להן חשיבות רבה לוויסות תהליך דלקתי ולא משנה באיזה איבר… מכיוון שכל מחלה כרונית מתחילה מדלקת וממשיכה עם דלקת, ולכן יש חשיבות לצרוך אומגה 3 ברמה יומית.
המחקרים מרבים לדבר רק על השרשראות הארוכות (EPA/ DHA) אבל ברוב המקרים גם השרשראות (ALA) הקצרות יודעות לעשות את אותה עבודה.

מחקר שפורסם בינואר 21 בג'ורנל European Respiratory Journal גילה יתרון פוטנציאלי נוסף של אומגה 3.
החוקרים מצאו שצריכה תזונתית רבה יותר של סוגים מסוימים של חומצות שומן מסוג אומגה 3 עשויה להפחית את הסיכון לילד לפתח אסתמה בגיל ההתבגרות.
אסתמה הוא המצב הכרוני השכיח ביותר בילדות. ועדיין אין תרופה לאסתמה, לכן העבודה העיקרית שלנו תהיה למנוע את התפתחותה ולהפחית את התרחשותה ואת התדירות שלה על ידי המנעות ממזהמים סביבתיים וצריכה של רכיבים תזונתיים, אחד מהם הוא אומגה 3.
צוות החוקרים השתמש בנתונים ממחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת בריסטול של ילדי שנות ה -90 [1], אשר עקבו אחר בריאותם של יותר מ -4,000 ילדים שנולדו בתחילת שנות ה -90 באנגליה.
החוקרים ניתחו את צריכת הדגים של ילדים בגיל שבע ועקבו אחר שכיחותם של מקרים חדשים של אסתמה שאובחנה על ידי רופא כאשר ילדים אלה הגיעו לגיל 11-14.
החוקרים מצאו כי צריכת EPA ו- DHA מדגים אינה קשורה לסיכון לאסתמה באופן כולל. עם זאת, כמחצית מהילדים במחקר נשאו גרסה מסוימת של גן הנקרא (Fatty Acid desaturase (FADS. אנזים הממיר חומצות שומן מסוג אומגה 3 אחרות ל- EPA ו- DHA.
כאשר הניתוח הוגבל לילדים עם הגרסה חסרה, החוקרים מצאו ירידה בולטת בסיכון לאסתמה. ילדים עם גרסה גנטית זו, שצרכו כמות שוות ערך לפחות לשתי מנות דגים בשבוע, היו בסביבות המחצית מהסיכון לפתח אסתמה בהשוואה לאלו שצרכו דגים לעיתים נדירות.
לאחר מכן שחזרו החוקרים את ממצאיהם גם בקבוצת ילדים נפרדת בשבדיה.

כלומר המחקר הזה מראה קשר נוסף אחר אצל ילדים אסתמטיים לאומגה 3 בגלל העדר יכולת לייצר את השרשראות הארוכות. ילדים אלה כדאי שיצרכו את הארוכות בנוסף לקצרות… אם ממקור דגים, שייתכנו מזוהמים או ממקור של מיקרו אצות ותוספים. והאמת שאני תמיד תומך במגוון ומציע את האפשרות הזו גם למי שאנזים זה לא חסר אצלו וגם לאימא בזמן ההיריון ורק בשביל הסיכוי שיקטין את האפשרות לאסתמה בילדים.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s