אסטרוגן·הורמונים·הריון לידה וינקות·משבשי אותות אנדוקריניים (EDC's)·פתלאטים·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

שימוש במוצרי טיפוח אישי במהלך ההריון ובאופן כללי עלול להשפיע על רמות ההורמונים האימהיים

מוצרי טיפוח ויופי מכילים מספר מרכיבים הכוללים לרוב מגוון רחב של כימיקלים המשבשים את המערכת האנדוקרינית (EDCs/ PFAs) כמו פתלאטים, פרבנים ומתכות רעילות. כימיקלים אלו מקיימים אינטראקציה עם מערכות הורמונים, ומשפיעים על סינתזה, ויסות, הובלה, חילוף חומרים וקליטה של ​​הורמונים, שכולם פגיעים במיוחד במהלך ההריון.

מחקר של המכון הלאומי למדעי הבריאות הסביבתית והמכונים הלאומיים לבריאות, שפורסם בנובמבר 21 בג'ורנל Environmental Research, בדק את הקשר בין שימוש במוצרי טיפוח אישי לבין רמות הורמוני הסקס הסטרואידיים, שכולל אסטרוגנים ופרוגסטרון והורמוני בלוטת התריס בקרב נשים הרות. החוקרים גם חקרו כיצד גורמים דמוגרפיים משפיעים על השימוש במוצרי טיפוח אישיים מסוימים.
החוקרים אספו דגימות דם מ-1,070 נשים הרות בין גיל 18 ל-40 שנרשמו ל-Puerto Rico PROTECT Cohort, מחקר עוקבה פרוספקטיבי על הריון ולידה שנועד לבחון חשיפות סביבתיות בנשים הרות וילדיהן המתגוררים באזור ההררי הצפוני של פורטו ריקו.
כחלק מהמחקר, המשתתפות עברו בדיקות גופניות ומילאו סדרה של שאלונים המספקים את הנתונים הדמוגרפיים, עיסוקם, אורח החיים והשימוש במוצרי טיפוח אישיים כמו בשמים, קרמים, מוצרי קוסמטיקה, לק, קרם גילוח, מי פה, שמפו ומוצרי שיער אחרים, כגון: מורידי צבע (bleach) מרככים (relaxers) ומוס. המשתתפות גם סיפקו דגימות דם פעמיים במהלך ההריונות שלהם, אשר נותחו עבור תשעה הורמוני הסקס הסטרואידיים והורמוני בלוטת התריס.
החוקרים מצאו כי השימוש במוצרי שיער, במיוחד צבעי שיער, מורידי צבע, מרככים (relaxers) ומוס קשורים לרמות נמוכות יותר של הורמוני הסקס הסטרואידיים, שיש להם תפקיד קריטי בשמירה על הריון והתפתחות העובר. שיבושים בהורמונים אלו עשויים לתרום לתוצאות שליליות של האם והריון כמו הגבלת גדילה, לידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך.

החוקרים מציינים שלשינויים ברמות ההורמונים, במיוחד במהלך ההריון, עלולות להיות השלכות עצומות מעבר לבריאות בלידה, כולל שינויים בגדילת התינוק והילד, מסלולי התבגרות ועשויים להשפיע על התפתחות סרטן רגיש להורמונים כגון סרטן השד, הרחם והשחלות.

Alterations in hormone levels, especially during pregnancy, can have vast consequences beyond health at birth including changes in infant and child growth, pubertal trajectories and may influence development of hormone-sensitive cancers such as breast, uterine and ovarian cancer

החוקרים מצאו גם כי משתנים סוציו-אקונומיים, כמו הכנסה, השכלה ומצב תעסוקתי, משפיעים על השימוש במוצרי טיפוח אישי בקרב נשים הרות בפורטו ריקו. לדוגמה, משתתפות שדיווחו על הכנסה של משק בית גבוהה מ-$100,000 לשנה השתמשו במוצרי טיפוח אישי לעתים קרובות יותר מאשר משתתפות עם הכנסה נמוכה יותר. בנוסף, משתתפות שעובדות דיווחו על שימוש ביותר מוצרי קוסמטיקה מאלה שהיו מובטלות, דבר שנצפה גם במחקרים קודמים, מה שמראה על תרבות חזקה של טיפוח היופי.

Prior research has shown that non-pregnant populations have also reported associations between frequency of use and socioeconomic markers, such as household income and education. A strong culture of beauty influences Latina women, which may impact consistent use of cosmetics through pregnancy. This data is important because it will allow us to identify populations who are at an increased risk of chemical exposures associated with personal care product use
https://www.rutgers.edu/news/chemicals-hair-and-beauty-products-impact-hormones-especially-during-pregnancy

מחקר שפורסם בפברואר 22 בג'ורנל Environmental Science and Technology מטעם אוניברסיטת טורונטו הראה כי טכנאיות ציפורניים בסלונים נחשפות למספר כימיקלים בשימוש נרחב כחומרי פלסטיק ומעכבי בעירה. הוא למעשה מצא שחשיפה לכמה כימיקלים מסוכנים הייתה גבוהה יותר בקרב טכנאי ציפורניים מאשר בקרב עובדי פסולת אלקטרונית.
הסיבה לכך שבדקו דווקא מכוני טיפוח היא שטכנאי ציפורניים העלו חששות לגבי ההשפעה של עבודתם על גופם, כולל דאגות לגבי בריאות הרבייה, דרכי הנשימה, העור ושלד השרירים כבר שנים רבות.

.Nail technicians have been raising concerns about the impact of their work on their bodies, including worries about reproductive, respiratory, skin and musculoskeletal health for many years now

החוקרים מציינים שהופתעו מאוד למצוא חשיפות לכמה מהכימיקלים עד פי 30 בקרב עובדי סלון ציפורניים ביחס לחשיפה בבתים, ועד פי 10 מאשר במתקני טיפול בפסולת אלקטרונית. המחקר דיווח על חשיפות גבוהות יותר של פתלאטים, אשר היה צפוי לאור השימוש בכימיקלים אלו במוצרי טיפוח אישי. כמו כן נמצא פתלאט מסוג DEHP, שאינו מותר לשימוש במוצרי קוסמטיקה על פי חוק הגנת הסביבה הקנדי.

We were very surprised to find exposures for some chemicals up to 30 times higher among nail salon workers relative to exposures in homes, and up to 10 times higher than in e-waste handling facilities
The study reported higher exposures of several phthalate plasticizers, which was expected given the use of these chemicals in personal care products. One phthalate plasticizer, DEHP, which is not allowed for use in cosmetics under the Canadian Environmental Protection Act
https://www.utoronto.ca/news/high-levels-hazardous-chemicals-found-canadian-nail-salons-u-t-study

החוקרים הוסיפו, שמה שהיה בלתי צפוי היה הממצא של כמה רמות גבוהות של מעכבי בעירה שאינם ידועים בשימוש במוצרי טיפוח אישי.
לכמה מהכימיקלים שנחקרו יש הגבלות מסוימות על השימוש בהם במסגרת חוק הגנת הסביבה הקנדי. עם זאת, רוב הכימיקלים הללו אינם מוסדרים במפורש במקומות העבודה באונטריו.
כימיקלים אלו נקשרו להשפעות בריאותיות שליליות כולל השפעות נוירולוגיות ורבייה, עם כמה ראיות לכך שחשיפה ברחם עשויה להיות בעלת השפעה מהותית.

מחברי המחקר קוראים לממשלה וליצרני מוצרים לייצר מוצרי טיפוח אישיים בטוחים יותר ומרחבים בטוחים יותר עבור עובדים ולקוחות במגזר השירותים האישיים. כמו כן הם מדגישים שמחקר זה מראה שהממשלה צריכה לשים לב להפיכת המוצרים המשמשים בסלוני ציפורניים לבטוחים יותר, הן עבור לקוחות והן עבור טכנאי ציפורניים.

מאמרים קשורים:
הקשר בין חומרים אורגניים מופלרים (PFAs) בתחילת ההריון ביחס לתתי סוגים של רעלת הריון.
מאות כימיקלים זוהו כגורמי סיכון לסרטן השד – EDC's.
חשיפה ל- PFAS יכולה להשפיע על היכולת של נשים להניק.

עקרונות להמנעות מירבית מחומרים אלה במיוחד בהריון, הנקה וילדות: 
1. שימוש במוצרים טבעיים בלבד עם פיקוח אורגני ואקולוגי (מזון, טיפוח, בישום, קוסמטיקה, ניקוי/ היגיינה).להמנע מרכישת כל המוצרים המצוינים מעלה. ביגוד קונים מחומרים טבעיים בלבד כמו כותנה ופשתן. שטיחים שלא טופלו ב-PFAS.
2. כמה שפחות פלסטיק בבית לרבות צעצועים ומיכלי אחסון לאוכל (זכוכית, קרמיקה,נירוסטה).
3. סננו את מי הברז בבית וקחו אתכם תמיד מים בבקבוקים שאינם פלסטיק כמו נירוסטה.
4. הנקה תמיד עדיפה על בקבוקים.
5. הוציאו את הפירות והירקות משקיות הניילון מיד כשמגיעים הביתה ולשטוף לפני אחסונם או לחלופין, להשתמש בשקיות בד/נייר כדי להביא את התוצרת שלך הביתה.
6. בדקו אם קיימים מזהמים במי הברז בביתכם וסננו את המים במידת הצורך.
7. למדו את ילדיכם לא לשתות מצינור הגן.
8. המנעו מכוסות חד פעמיים במיוחד לשתיה חמה.
9. תשקלו לעבור למברשות שיניים מבמבוק.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s