הריון לידה וינקות·מיקרוביום - פרוביוטיקה·פרוביוטיקה

מיקרוביום אימהי מקדם התפתחות בריאה של התינוק

חוקרים מאוניברסיטת קיימברידג', ממכון קוואדרם ומאוניברסיטת מזרח אנגליה, שחקרו עכברים מצאו את הראיות הראשונות לאופן שבו חיידקי המעי של האם יכולים לעזור בהתפתחות השליה ובצמיחה הבריאה של התינוק.
מכיוון שניתן לגדל עכברים חסרי כל חיידקים, כדי לאפשר השוואה עם עכברים אחרים שיש להם מיקרוביום 'נורמלי'. זה יכול לספק תובנות חשובות לגבי תפקידו של המיקרוביום בבריאות – מחקרים כאלה לא יכולים להתבצע בבני אדם.
המחקר החדש שפורסם ביוני 22 בג'ורנל Cellular and Molecular Life Sciences, מצא כי סוג של חיידקי מעיים, הידועים כבעל השפעות מועילות לבריאות הן בעכברים והן בבני אדם, משנה את גוף האם במהלך ההריון ומשפיע על מבנה השליה ועל הובלת חומרי הזנה – מה שמשפיע לטובה על התפתחות וגדילת התינוק.

החוקרים מסבירים שהחיידק, Bifidobacterium breve, נמצא בשימוש נרחב כפרוביוטיקה ולכן מחקר זה יכול להצביע על דרכים להילחם בסיבוכי הריון ולהבטיח התחלה בריאה בחיים בכל האוכלוסייה.
חיידקי Bifidobacterium אלה עולים במספרם במיקרוביום במהלך ההריון בבני אדם ובעכברים, ושינויים ברמות שלהם נקשרו לסיבוכי הריון.
הפרעות הריון משפיעות על אחת מכל עשר נשים בהריון וזה מדאיג שכן הפרעות אלה יכולות ליצור בעיות בריאותיות לאם ולתינוק גם לאחר הלידה.

Pregnancy disorders affect around one in ten pregnant women. This is worrying, as pregnancy complications can lead to health problems for the mother and her baby even after the pregnancy

עוד הם מוסיפים שחיידקי המעי שלנו, ידועים כממלאים תפקיד מפתח בשמירה על הבריאות על ידי מאבק בזיהומים, והשפעה על המערכת החיסונית ועל חילוף החומרים שלנו. הם משיגים את ההשפעות המועילות הללו על ידי פירוק מזון ושחרור מטבוליטים פעילים המשפיעים על תאים ותהליכים בגוף.
החוקרים החליטו לבחון כיצד תוספת של חיידקים אלה משפיעים על התפתחות העובר וההריון בעכברות.

בעכברים נטולי החיידקים, העובר לא קיבל סוכר מספיק ולא הצליח לצמוח ולהתפתח כראוי. באופן מרגש, מתן Bifidobacterium breve לעכברים נטולי חיידקים שיפר את התוצאות העובריות על ידי החזרת חילוף החומרים, הצמיחה וההתפתחות של העובר לרמות הנורמליות.
היעדר המיקרוביום האימהי גם הפריע לצמיחת השליה באופן שישפיע על צמיחת העובר, וניתוח מפורט יותר זיהה מספר צמיחת תאי מפתח וגורמים מטבוליים שנראה כי מוסדרים על ידי המיקרוביום וה-Bifidobacterium breve.

מחקר זה מזהה את המיקרוביום האימהי כשחקן חדש בתקשורת בין האם, השליה והעובר.

החוקרים מסכמים שהממצאים שלהם חושפים שהמיקרוביום האימהי מקדם את התפתחות השליה וצמיחת העובר.
החוקרים חושבים שזה קשור לפרופיל המשתנה של מטבוליטים, שמשפיע על הובלת חומרים מזינים מאם לתינוק על פני השליה. וכן שתוספת ביפידובקטריום במהלך ההריון עשויה לעזור להגביר את פעולת השליה, שיש לה השפעות חיוביות על צמיחת התינוק ברחם.

Our findings reveal that the maternal microbiome promotes development of the placenta and growth of the fetus. We think that this is linked to the altered profile of metabolites and nutrients, which affects nutrient transport from mother to baby across the placenta. Excitingly it appears that adding in a probiotic Bifidobacterium during pregnancy may help to boost how the placenta functions, which has positive effects on the baby’s growth in the womb
https://www.hughes.cam.ac.uk/about/news/maternal-microbiome-promotes-healthy-development-of-the-baby/

זה לא אומר שכל הריונית צריכה לקחת מיד תוספת של פרוביוטיקה, אבל בהחלט ניתן לשקול זאת אם בהיסטורה שימוש רב באנטיביוטיקה ושאר מזהמים סביבתיים שמשנם את המיקרוביום לרעה.

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא? תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים!  ולהמנע ממגע וצריכה של: 
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מאמרים מעניינים נוספים:
מתן פרוביוטיקה לפגים יכול להציל חיים.
חשיבות המיקרוביום בהריון להתפתחות המוח בעובר.
בחילות הריון – פרוביוטיקה.
אנטיביוטיקה "כדור שלג" מסוכן – הגנו על התינוקות מפניה.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s