מחלות לב וכלי דם·מחלות מטבוליות·סוכר ותחליפי סוכר·סוכרת·שבץ מוחי

הפחתת סוכר ממזונות מתועשים ומבקבוקי שתיה – משמעות בריאותית וכלכלית

לכולם זה ברור ועדין קשה להפתר מהסם הממכר הזה שדוחפים לכל דבר בסופר.
סוכר מעובד הוא מסוכן לבריאות והוא אחד הגורמים העיקריים למחלות מטבוליות (השמנה, סוכרת), מחלות כלי דם ולב ולמוות בטרם עת במגוון עצום של מנגנונים.

אנחנו נמצאים בתקופה שבריאות הציבור והטפה לסולידריות מצד מדינות וארגוני בריאות הגיעה לדרגות גבוהות במיוחד של כפייה כדי שאנשים יהיו בסיכון נמוך יותר לחלות ולמות.
אנחנו נמצאים בתקופה שמאות מיליארדים (כל מדינה והמטבע שלה) הולכים לפח בלי שום השקעה לעתיד שתביא גם להבראה אמיתית ולשגשוג עתידי.

בארה"ב יותר משניים מכל חמישה מבוגרים אמריקאים סובלים מהשמנת יתר (אם מישהו חושב שבישראל מצב ההשמנה שונה… אז לא ממש), אחד מכל שניים חולה בסוכרת וכמעט אחד לשניים מפתח מחלות לב וכלי דם, כאשר אלה מקבוצות בעלי הכנסה נמוכה יותר מועמסים באופן לא פרופורציונלי.

צוות של חוקרים מהאוניברסיטאות הנחשבות בארצות הברית יחד עם 100 ארגוני בריאות מקומיים יצרו מודל בריאותי וכלכלי שמטרתו להראות כמה חולי ומוות ירדו וכמה כסף זה יחסוך למדינה אם יפחיתו מהמזונות והמשקאות המעובדים את רמות הסוכר. ממצאי המודל פורסמו באוגוסט 21 בג'ורנל Circulation.
החוקרים מדגישים שיישום מדיניות לאומית, דורשת תמיכה ממשלתית כדי לפקח על חברות תוך כדי עבודתן לעבר המטרות ולדווח בפומבי על התקדמותן. כלומר זה לא יכול לקרות ללא התערבות המדינה, ***כלומר זה ידרוש מהמדינה לעשות דברים כנגד תאגידי המזון (הון שלטון). וכאן יהיה ניתן לראות כמה הבריאות חשובה לממסד באמת.

We hope that this study will help push the reformulation initiative forward in the next few years. Reducing the sugar content of commercially prepared foods and beverages will have a larger impact on the health of Americans than other initiatives to cut sugar, such as imposing a sugar tax, labeling added sugar content, or banning sugary drinks in schools

קיצוץ של 20% מהסוכר ממזונות ארוזים ו -40% ממשקאות עשוי למנוע 2.48 מיליון אירועים של מחלות לב וכלי דם (כגון שבץ, התקפי לב, דום לב), 490,000 מקרי מוות קרדיווסקולאריים ו -750,000 מקרי סוכרת בארה"ב לאורך כל חיי האוכלוסייה הבוגרת

*** אפשר גם לשאול מה היה קורה אילו היו מפחיתים יותר מכמות הסוכר המעובד?
ממש מתחשבים בכולם החוקרים האלה.

החוקרים מצאו כי מדיניות זו תהפוך לחסכונית תוך שש שנים וחסכון בעלויות בתשע שנים. המדיניות יכולה גם לצמצם פערים, עם השיפור הגבוה ביותר בבריאות בקרב מבוגרים שחורים והיספנים, ואמריקאים עם הכנסה נמוכה יותר ופחות השכלה – אוכלוסיות שצורכות הכי הרבה סוכר כתוצאה היסטורית של מערכות לא שוות.

***והרי אכפת להם מהאוכלוסיות המוחלשות… לא???

החוקרים צופים כי החל מעשר שנים, יגיעו לחיסכון של 4.28 מיליארד דולר בסך עלויות הבריאות נטו, ו-118.04 מיליארד דולר לאורך כל חיי האוכלוסייה הבוגרת הנוכחית (גילאי 35 עד 79), על פי המודל. כשמחשבים את העלויות החברתיות של אובדן הפרודוקטיביות של אמריקאים המפתחים מחלות מצריכת סוכר מופרזת, החיסכון הכולל במדיניות זו תעלה ל -160.88 מיליארד דולר לאורך חיי האוכלוסייה הבוגרת. יתרונות אלה צפויים להיות הערכה נמוכה מכיוון שהחישובים היו שמרניים. המחקר גם הוכיח כי אפילו ציות חלקי של התעשייה למדיניות עשוי להניב רווחים בריאותיים וכלכליים משמעותיים.
החיסכון הכולל במדיניות כזו יחסוך 160.88 מיליארד דולר לאורך חיי האוכלוסייה הבוגרת.
החוקרים מציינים שיתרונות אלה צפויים להיות הערכה נמוכה מכיוון שהחישובים היו שמרניים.
המחקר גם הוכיח כי אפילו ציות חלקי של התעשייה למדיניות עשוי להניב רווחים בריאותיים וכלכליים משמעותיים.

החוקרים מסכמים: "סוכר הוא אחד התוספים הברורים ביותר באספקת המזון שהגיוני להפחית אותו לכמויות סבירות, הממצאים שלנו מראים שהגיע הזמן ליישם תוכנית לאומית עם מטרות להפחתת סוכר מרצון, שיכולה להביא לשיפור משמעותי בבריאות, בפערים בריאותיים ובהוצאות הבריאות בתוך פחות מעשור".

Sugar is one of the most obvious additives in the food supply to reduce to reasonable amounts. Our findings suggest it's time to implement a national program with voluntary sugar reduction targets, which can generate major improvements in health, health disparities, and healthcare spending in less than a decade
https://www.massgeneral.org/news/press-release/Reducing-sugar-in-packaged-foods-can-prevent-disease-in-millions

בגישה שלי צריך להוריד את המוצרים מהמדף, אבל ברור לי שההתמכרות למתוק היא קשה.
האם סימון מוצרים הועיל? האם מיסוי יכול להועיל ואם כן באיזו צורה ובכמה? האם זה בכלל יכול לקרות בישראל ברמה כזו שייפגע בתעשיות? אני בספק גדול!
מחקר לגבי מיסוי פורסם באוקטובר 21 בג'ורנל Psychological. הממצאים שם לא היו מעודדים. את התרגום אתם יכולים לקרוב במאמר המרכז על סוכר

מאמרים חשובים קשורים:
לתעשית המזון חלק עיקרי בחומרת החולי ומקרי המוות מקוביד-19 והממשלות עוסקות בכאילו.
מיקרוביום והקשר לסוכרת והשמנה.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s