FDA/CDC/WHO·אורגני·הון שלטון ומדיניות הבריאות·מתכות כבדות·עופרת·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

דו"ח חדש מגלה מתכות כבדות רעילות במזונות פופולריים לתינוקות.

ה- FDA שאמון על בריאות הציבור נכשל שוב!

הורים טריים עושים כל שביכולתם כדי לשלוט בסביבתם של יילודם, החל מנעילת ארונות המכילים חומרי ניקוי, כיסויי פלסטיק לשקעים חשמליים.
אבל מה עם המזהמים שנמצאים במקומות לא צפויים?
מי אמור לגלות אותם ולמנוע אותם?
אנחנו נחשפים למזהמים סביבתיים כל יום. אין לנו הרבה מה לעשות בנידון מלבד לטהר כמה שאנחנו יכולים את המים והאוויר ולרכוש מזונות כמה שיותר נקיים…
במקרה זה יש חשיבות רבה לאמון ביצרנים ובאלה המפקחים על איכות המזון ועל הימצאות חומרים שלא אמורים להיות שם.
נוכחות של מתכות כבדות כמו עופרת, ארסן, כספית וקדמיום ידועות כמסוכנות לכל גיל, אבל במיוחד לתינוקות.
ב-2019 נחשפנו כבר לדוח שמראה שב-95% ממוצרי מזון לתינוקות שניבדקו נמצאו ריכוזים של מתכות כבדות. אני הצגתי זאת בפוסט: "איך ניתן לגרום לילדים לאכול מזון בריא ומגוון".

הפצצה הזו לא משפיעה רק על הורים וילדים אלא על כל מי שסומך על חברות מזון גדולות, על מותגים נוסטלגיים (גרבר) ועל תרבות המזון.

על פי דו"ח ממשלתי שפורסם בפברואר 21, מוצרי מזון מסחרי לתינוקות המיוצרים על ידי יצרני המזון הגדולים לתינוקות נגועים ברמות משמעותיות של מתכות כבדות רעילות, כולל ארסן, עופרת, קדמיום וכספית.
מתכות כבדות הן רעילות ומסרטנות, הן גורמות להפרעות נוירולוגיות, למנת משכל נמוך ולפגיעה בתפקודי המוח לטווח ארוך. בעוד שילדים פגיעים באופן ייחודי למתכות כבדות, על פי מחקר שנערך באוניברסיטת קיימברידג 'בשנת 2018 בקרב מבוגרים, חשיפה מתמדת למתכות כבדות יכולה להגדיל את מחלות הלב ב -80 אחוזים.

ארסן, עופרת, קדמיום וכספית נמצאים בעשרת הכימיקלים המובילים של ארגון הבריאות העולמי לדאגה לתינוקות וילדים, ולכן זה מזעזע, כי יצרני מזון לתינוקות מכרו ביודעין מוצרים עם רמות גבוהות של אותן מתכות רעילות.
מה שיותר מזעזע, הוא שחברות מזון לתינוקות קובעות את תקני הבטיחות שלהן למתכות רעילות כאשר מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) מסתכל בשתיקה, ומהווה שותף להרעלה של ילדינו.
עד כה ה-FDA עדיין לא קבע רמות מינימום למתכות כבדות ברוב המזון לתינוקות.

מתכות כבדות: הן אמנם חלק מקרום כדור הארץ, שנמצא באופן טבעי בסביבה, ולכן בלתי ניתן להמנע ממגע איתם באופן מוחלט. עם זאת, רוב המתכות הכבדות במזון מגיעות מהאדמה או מים שזוהמו באמצעות חקלאות תעשייתית לרבות הדברה ודישון. חומרי הדברה המכילים מתכות היו סוג ההדברה הדומיננטי במשך שנים רבות וההנחה שהם בטוחים ונשחקים לאט היתה ועודנה מוטעית.

כהורה צריך להיות ערני. ולבחור אפשרויות בטוחות יותר כמו מזון אורגני מפוקח ולהכין כמה שיותר את הדברים לבד. נוחיות לא אמורה לבוא על חשבון בריאות הילדים שלנו.

כתבה באנגלית ניתן לקרוא כאן:
https://www.washingtonpost.com/business/2021/02/04/toxic-metals-baby-food

קבוצת העבודה הסביבתית (EWG) קוראת למנהיגי הקונגרס לקבוע במהירות מגבלות חובה על רמות המתכות הכבדות הרעילות במזון לתינוקות לאחר שדו"ח חדש של הקונגרס שפורסם בספטמבר 21, חשף כי תעשיית המזון לתינוקות לא הצליחה להרחיק את המוצרים עם המתכות הכבדות מהמדפים ועורר קריאות לרשויות הפדרליות לנקוט פעולות מהירות ומגבלות קשות על רמות הרעלנים.
הדו"ח החדש חושף כי לא רק שהחברות לא מדווחות על רמות גבוהות של תוכן רעיל במזון התינוקות שלהן, אלא גם שומרות על מוצרים רעילים ביודעין. תעשיית המזון לתינוקות עיגלו פינות בעקביות כדי להרוויח כסף על חשבון בריאותם של תינוקות וילדים.
הדו"ח קורא ל-FDA להאיץ את הוצאת המגבלות על מתכות אלה.

The new report reveals that companies not only under-report the high levels of toxic content in their baby food, but also knowingly keep toxic products on the market
The facts speak for themselves, and the fact of the matter is that the baby food industry has consistently cut corners and put profit over the health of babies and children
https://www.ewg.org/news-insights/news-release/2021/09/ewg-urges-congress-quickly-set-limits-toxic-metals-baby-food

הפאנל בחן את תוצאות הבדיקה הפנימיות והמסמכים מארבעה מותגי מזון לתינוקות, ומצא כי כל הארבע נגועות במתכות כבדות.
חברה חדשה שנבדקה בדוח החדש היא Plum Organics. בכל המוצרים של החברה, המבוססים על אורז שנבדקו בין 2017 ל -2019 נמצאו רמות ארסן מעל 200 ppb-זאת בניגוד למגבלת ה- 10 ppb של ה- FDA לבקבוקי מים. יותר ממחצית ממוצרי החברה היו בעלי רמות גבוהות מעל המכסה שנקבעה למים בבקבוקים, ולמעלה מ -38% היו רמות קדמיום מעל רף מי הבקבוקים של ה- FDA.
ענקית רשתות המזון וולמארט הואשמה כי עשתה צעד ענק לאחור בהגנה על תינוקות מפני מתכות כבדות רעילות.
במשך שש שנים וולמארט קבעה מגבלה פנימית מקסימלית של ארסן אורגני של 23 ppb למזונות התינוקות המוגמרים שלה. עם זאת, בשנת 2018 נטשה וולמארט את התקן המגן יותר ואישרה גם רמות של 100 ppb של ארסן אנאורגני.

הדו"ח מפרט המלצות הן ל- FDA והן לתעשייה.
למשל: שה- FDA צריך להאיץ את לוחות הזמנים המוצעים שלה לפרסום גבולות סופיים למתכות כבדות רעילות אלה (עופרת, ארסן, קדמיום וכספית). הסוכנות צריכה גם לדרוש מהתעשייה לבצע בדיקות למתכות על מוצרים מוגמרים, לא רק על מרכיבים. בנוסף להתאמה מרצון של בדיקות מוצרים מוגמרים, הדו"ח קרא לתעשייה לבטל את השימוש במרכיבים שנמצאים לעתים קרובות כבעלי רמות גבוהות של המתכות.

ה- FDA הציע לנסח רמות עופרת השנה, רמות טיוטה לארסן בין 2022 ל -2024 ורמות טיוטה לקדמיום וכספית בשנת 2024 ואילך. רמות סופיות לעופרת ייקבעו בין 2022 ל-2024, אך רמות פעולה אחרונות עבור ארסן לא ייקבעו עד 2024 ואילך.

כלומר ה- FDA אמנם עושה איזה שהוא מהלך, אבל ממשיך לקחת את הזמן.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s