הדברה - גלייפוסט·הדברה - דיקמבה·פתוגנים וחיידקים עמידים

ה"תרומה" של קוטלי העשבים להתפתחות חיידקים עמידים

קוטלי עשבים הם אחד הכימיקלים הנפוצים ביותר בחקלאות ובעוד שתרכובות אלו משמשות למטרת ניקוי עשבים שוטים, הם עלולים לגרום נזק לחיידקי אדמה, כמו חיידקים ופטריות, ועלולים לשנות את התכונות האקולוגיות של קהילות מיקרוביאליות.
מדענים מסין ובריטניה בחנו את השפעתם של שלושה קוטלי עשבים בשימוש נרחב הנקראים גלייפוסט, גלופוסינט ודיקאמבה על קהילות חיידקי אדמה.
באמצעות מיקרו קוסמוסים באדמה גילו החוקרים כי קוטלי עשבים הגדילו את השפע היחסי של מיני חיידקיים שנשאו גנים עמידים לאנטיביוטיקה. הסיבה לכך הייתה כי מוטציות ששיפרו את הצמיחה בנוכחות קוטלי עשבים הגבירו גם את הסובלנות לחיידקים לאנטיביוטיקה. חשיפה לקוטלי עשבים הביאה גם לתנועה תכופה יותר של גנים העמידים לאנטיביוטיקה בין חיידקים.
דפוסים דומים נמצאו בשדות חקלאיים ב -11 מחוזות סיניים שבהם היסטוריה של יישום קוטלי עשבים ורמות שאריות קוטלי עשבים בקרקעות שנקשרו לרמות מוגברות של גנים עמידים לאנטיביוטיקה.

המחקר שפורסם בפברואר 21 בג'ורנל Molecular Biology and Evolution, מראה כי השימוש בקוטלי עשבים מגביר את שכיחותם של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה בקרקע ולחיידקים יש גם יכולת להעביר גנים עמידים האחד לשני. וכך ההדברה מעצימה את הבעיה של אנטיביוטיקה בייצור זנים עמידים ומסוכנים שתורמים ויתרמו למוות של מיליונים כל שנה.
וזה מתחבר גם למאמר: "שימוש יתר בהדברה – נזק כלכלי, אקולוגי ובריאותי".
החוקרים ציינו עובדה מעניינת כי גנים עמידים לאנטיביוטיקה התרחשו יותר בריכוזי קוטל עשבים נמוכים. זה מראה שכבר רמות נמוכות מאוד של קוטלי עשבים עשויים לשנות באופן משמעותי את ההרכב הגנטי של אוכלוסיות חיידקי האדמה. השפעות כאלה מתפספסות כיום על ידי הערכות סיכונים אקו-טוקולוגיות, שעשויות לא לכלול השלכות אבולוציוניות של יישום כימי ממושך ברמה של קהילות מיקרוביאליות.

Interestingly, antibiotic resistance genes were favoured at herbicide concentrations that were not lethal to bacteria. This shows that already very low levels of herbicides could significantly change the genetic composition of soil bacterial populations. Such effects are currently missed by ecotoxicological risk assessments, which do not consider evolutionary consequences of prolonged chemical application at the level of microbial communities.
While antibiotic resistance genes are not harmful per se, they will reduce the efficiency of antibiotics during clinical treatments. Keeping the frequency of resistance genes low will hence prolong the long-efficiency of antibiotics. As resistance genes can easily move between environments, agricultural fields could be globally important source for resistance genes
https://www.york.ac.uk/news-and-events/news/2021/research/weedkillers-favour-antibiotic-resistant-bacteria/

וכל זה הומצא לטובת בריאות הציבור!
וההשלכות המוצגות וההמלצות של החוקרים, מטופלות באופן מיידי ולא מוכחשות על ידי הון שלטון!

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s