ביספינול איי - BPA·ביספינול אס - BPS

האם תחליפי BPA בטוחים?

מרכיב מפתח בפוליקרבונט, פלסטיק קשיח שקוף ושרף אפוקסי, המשמשים כבטנה מגינה באריזות מזון ומשקאות, הוא BPA וניתן למצוא אותו בכל פינות חיינו – חלונות חסינים לנפץ, משקפי ראייה, בקבוקי מים, פחיות מזון ממתכת, צינורות מים ואספקה ​​רפואית ועוד.
למרות ש-BPA לא נדבק בגופנו, זה עדיין חשש בריאותי גדול, מכיוון שאנחנו כל הזמן נחשפים אליו.
על ידי חיקוי אסטרוגנים, מולקולות BPA יכולות לחסום קולטנים לאסטרוגן, ולעורר שפע של מסלולים מולקולריים עד לתוצאות בריאותיות שליליות. מחקרים קודמים קשרו BPA למחלות לב, השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם, נזקים למוח ולמערכת הרבייה ולבעיות התנהגות של ילדים.
אז מחפשים חלופות שיתנו את אותם פתרונות. אבל מחפשים אותם פחות או יותר באותם מקומות שמצאו למקור. ביספינול S ויש גם ביספינול F

פאט האנט, אותה חוקרת, שלפני מספר שנים מצאה שהחומר הנמצא בפלסטיקים BPA, פוגע בבריאותנו וילדינו, במיוחד במערכת ההורמונלית. ושבעקבות פרסומיה, ה- FDA נתן הוראה ליצור תחליפי פלסטיק שאינם מכילים את החומר BPA, מה שנקרא BPA free בבקבוקי התינוקות ושאר הבקבוקים הנוקשים שמיועדים לשימוש חוזר.

ומה היא אומרת היום (לפני מספר חודשים)?

שגם התחליפים הקיימים מזיקים!!

מה עושה ה- FDA כרגע?

כלום!!! לטענתם הבדיקות שהם עשו נמצאו בסדר…
פאט אומרת שכדאי שישנו את הגישה שלהם שקצת מיושנת, שחושבת רק במונחים של רמת השפעת הטוקסינים.
היא מוסיפה ואומרת שהצרכנים צריכים להיות יותר חכמים כי גם מינונים נמוכים שאינם מוגדרים טוקסיים, יכולים לגרום לבעיות רפואיות… \

https://dailyevergreen.com/36571/news/bpa-alternatives-are-also-harmful-researcher-says/?fbclid=IwAR1CIrO61CqExzKm73bal6Q8UWMwfoL6Zu_ZG8yHHqI8IvdFywq3mfSaV1Y

מחקר מנובמבר 2019, שפורסם בג'ורנל הרפואי Scientific Reports מאשש את מה שחשבה.
BPS מוריד את תפקודי הלב בכך שנקלט על ידי תאי בטא בדיוק כמו ה- BPA…
במיוחד בנשים אך גם בגברים.

When mice were given bisphenol BPA or BPS in amounts that mimicked typical human levels, their heart function worsened, especially in females, within minutes of exposure
These findings are concerning, as endocrine receptors and metabolic pathways are similar in mice and humans

מחקר מפברואר 2020 שפורסם ב  Proceedings of the National Academy of Sciences מראה קשר בין תחליף BPA לבעיות התפתחות מוח הקשורות לזמן ההריון והשליה.

Synthetic chemicals like BPS can penetrate through the maternal placenta, so whatever is circulating in the mother’s blood can easily be transferred to the developing child. This mouse model is the best model we have now to simulate the possible effects of BPS during human pregnancy, because the placenta has a similar structure in both mice and humans

לדעת החוקרים יש להתייחס ל- BPS כחומר מסוכן בדיוק כמו BPA

The results imply that in rodents there could be associated effects on the placental–fetal brain axis. We also conclude that BPS should be regarded as hazardous as BPA

ביספינול S עשוי להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם כך עולה גם ממחקר שפורסם בינואר 22 בג'ורנל Environmental Sciences Europe.
המחקר נעזר בנתונים מסקר בחינת הבריאות והתזונה הלאומי בין 2013 ל-2016 שנערך על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). לאחר בחינת יותר מ-1,200 משתתפים עם נתונים זמינים של ביספנול ומחלות לב וכלי דם, המדענים הסיקו קשר משמעותי בין BPS בשתן לבין סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם, במיוחד בקרב אנשים בגילאי 50-80.
באופן ספציפי, החוקרים מצאו מתאם חיובי בין BPS בשתן לסיכון למחלת לב כלילית.
בחוקרים סיכמו שלמרות ש-BPA, BPS ו-BPF חולקים תכונות כימיות דומות, BPS ו-BPF אינן חלופות בטוחות ל-BPA.
לורה ונדנברג, אנדוקרינולוגית מאוניברסיטת מסצ'וסטס, שאמנם לא הייתה מעורבת במחקר זה, טבל עוסקת בהשפעת משבשי אותות אנדוקרינולוגיים קרוב ל-20 שנה, אמרה כי הממצא במחקר זה "די עקבי" עם ראיות מדעיות קודמות. ושזה לא מפתיע שלכימיקלים הדומים מבחינה מבנית ל-BPA יהיו השפעות דומות על אוכלוסיות אנושיות.
גלן פייל, פרופסור ביו-רפואי באוניברסיטת גואלף בקנדה שלא היה מעורב במחקר אבל חוקר את השפפעות BPA והחלופות שלו על הקרדיולוגיה המולקולרית במודלים של בעלי חיים, אמר "לביספנולים שבדקנו יש השפעות דומות על הלבבות". המחקר שלו הראה כי, עם הבדלים מכניסטיים עדינים, גם BPS וגם BPA יכולים לדכא את יכולתו של הלב להתכווץ על ידי שיבוש זרימת הסידן בתוך התא, וחבלה בכוח הלב.
למרות החששות הגורפים, מנהל המזון והתרופות האמריקני עדיין רואה ב-BPA "בטוח ברמות הנוכחיות המתרחשות במזון". כתוצאה מכך, ה-BPA והתחליפים המקבילים שלו עדיין מוצפים חופשי.
בינתיים, הרגולטורים האירופיים המליצו לאחרונה לקצץ את המינון היומי המומלץ של BPA ב-100,000 מה שיבטיח שלא ניתן להשתמש בחומר הכימי בשום מוצר למגע עם מזון. קבוצה של אנשי מקצוע בתחום הבריאות בארה"ב עתרה לאחרונה ל-FDA לבחון מחדש את הבטיחות של BPA לאור הממצאים וההמלצות האירופיות.

עוד מחדל של ארגוני הבריאות בהגנה עלינו!!!

ה-FDA מתעלם מהרבה נתונים על BPA והגיע הזמן שזה ישתנה! ואם לגבי BPA עדין אין מסקנה להפסיק להשתמש בו. אז לגבי החלופות המזיקות נצטרך להמתין עוד יותר.

ואין מה להמתין!!!
בוחרים לברוח מפלסטיק

עקרונות להמנעות מירבית מחומרים אלה במיוחד בהריון, הנקה וילדות: 
1. שימוש במוצרים טבעיים בלבד עם פיקוח אורגני ואקולוגי (מזון, טיפוח, בישום, קוסמטיקה, ניקוי/ היגיינה).להמנע מרכישת כל המוצרים המצוינים מעלה. ביגוד קונים מחומרים טבעיים בלבד כמו כותנה ופשתן. שטיחים שלא טופלו ב-PFAS.
2. כמה שפחות פלסטיק בבית לרבות צעצועים ומיכלי אחסון לאוכל (זכוכית, קרמיקה,נירוסטה).
3. סננו את מי הברז בבית וקחו אתכם תמיד מים בבקבוקים שאינם פלסטיק כמו נירוסטה.
4. הנקה תמיד עדיפה על בקבוקים.
5. הוציאו את הפירות והירקות משקיות הניילון מיד כשמגיעים הביתה ולשטוף לפני אחסונם או לחלופין, להשתמש בשקיות בד/נייר כדי להביא את התוצרת שלך הביתה.
6. בדקו אם קיימים מזהמים במי הברז בביתכם וסננו את המים במידת הצורך.
7. למדו את ילדיכם לא לשתות מצינור הגן.
8. המנעו מכוסות חד פעמיים במיוחד לשתיה חמה.
9. תשקלו לעבור למברשות שיניים מבמבוק.

מוזמנים לקרוא גם על טכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s