מחלות לב וכלי דם·מיקרוביום - פרוביוטיקה

חשיבות המיקרוביום במניעת מחלות לב גם כשיש פגם גנטי

המעי האנושי מכיל טריליוני חיידקים, הנקראים ביחד מיקרוביום המעי, אשר עשויות להיות להם השפעות חיוביות ושליליות על בריאות האדם.
כשהם מאוזנים הם מתפקדים כמפעל כימיה פנימי המייצר תרכובות רבות המקדמות בריאות טובה. עם זאת, אורח חיים לא בריא – תזונה מעובדת, עישון, חוסר פעילות גופנית וחשיפה לתעשיות מזהמות אחרות דרך ואוויר, מין ומזון – עלולים לשבש את האיזון, ולהוביל את המיקרוביום לייצר במקום זאת תרכובות שעלולות לעורר הפרעות כרוניות מרובות, כולל מחלות כלי דם ולב

להלן מחקר מאוד מעניין מאוגוסט 2019, לגבי המיקרוביום במניעת מחלות לב וכלי דם במודל של עכברים.
לקחו עכברים עם נטיה גנטית לכולסטרול LDL גבוה עם סיכון מוגבר להיווצרות פלאקים בכלי הדם, שהם חלק עיקרי בגורמי סיכון להתקפי לב.
את העכברים חילקו ל- 3 קבוצות:

  • קבוצה אחת קיבלה דיאטה דלת שומנים.
  • קבוצה שניה קיבלה דיאטה מערבית (כזו שמעלה סיכון למחלות לב).
  • קבוצה שלישית קיבלה דיאטה מערבית עם פפטידים (חלבונים), שאינם קיימים בטבע ושיוצרו במעבדה במיוחד עבור מחקר זה. אותם פפטידים הם סלקטיביים לחיידקים מסוימים ואינם פוגעים בחיידקים המועילים.

ההיפותזה היא שבמקום להרוג חיידקים, ניתן לחזק את ההרכב של החיידקים המועילים על ידי אותם חלבונים.

הרעיון הזה הוא לא מושלם מבחינתי, כמו לחפש מזונות טבעיים שיעשו את העבודה, אבל כדי להעביר מסר. זה מספיק טוב.

המחקר נעשה לתקופה של כ- 3 חודשים ונבדקו ערכים של כולסטרול ורמות הפלאקים בכלי הדם כמו כן ביומרקרים של דלקת. והם ראו שאלה שאכלו תזונה מערבית שקיבלו גם את אותם פפטידים היתה ירידה של 50 אחוז ברמות הכולסטרול בדם לעומת הקבוצה שלא קיבלה אותם וכמו כן מצב העורקים היה תקין. בקבוצה של דיאטה מערבית ללא אותם פפטידים היו גם ביומרקרים של דלקת בדם. גם בקבוצה דלת השומנים היו תוצאות דומות לאלה של התזונה המערבית ללא הפפטידים.
מדוע בחרתי להציג את המחקר הזה, על אף היותו לא טבעי?
מהסיבה שזה מוכיח שלמיקורביום יש קשר גם במניעת מחלות לב וכלי דם, אבל יותר חזקה העובדה, שהמיקרוביום נמצא יעיל גם במצב שבגנטיקה יש פגם ושעל אף הנטייה הגנטית המובהקת המיקרוביום ידע להסדיר את רמות הכולסטרול ולמנוע היווצרות של פלאקים.
לצפיה בסרטון הסבר מהועידה

*** תוספת פברואר 22
ממצאים של שינוי במיקרוביום המעי מאותגרים מכיוון שהם הושגו במחקרים על חולים הצורכים תרופות. לחולים במחלות לב ניתנות מספר תרופות שונות, שכל אחת מהן ידועה כמשנה את המיקרוביום של המעי. כתוצאה מכך, לא ברור אם תרופות או מחלות לב עצמן גרמו לשיבושים במיקרוביום המעי של אנשים עם הפרעות קרדיווסקולריות.
מקור בעיה נוסף טמון בעובדה שמחלות לב מתפתחות לרוב לצד השלבים המוקדמים של עודף משקל וסוכרת מסוג 2, המתאפיינים גם בשיבושים במיקרוביום במעיים. כלומר לא ברור אם זה הביצה או התרנגולת.

כדי לענות על שאלות קריטיות אלו, קונסורציום אירופי של חוקרים הקים את פרויקט המחקר MetaCardis במימון האיחוד האירופי בשנת 2012 כדי לחקור את תפקידם של חיידקי מעיים במחלות קרדיו-מטבוליות.
בשני פרסומים בפברואר 22 בג'ורנל -Nature Medicine, צוות חוקרים אירופאי-ישראלי מראה כיצד מתרחשות הפרעות גדולות במיקרוביום המעי של חולים הסובלים ממחלות לב

Metabolomic and microbiome profiling reveals personalized risk factors for coronary artery disease
Microbiome and metabolome features of the cardiometabolic disease spectrum

החוקרים גייסו 1,241 אנשים בגיל העמידה מדנמרק, צרפת וגרמניה, כולל אנשים בריאים, אנשים עם השמנת יתר וסוכרת מסוג 2 אך ללא מחלת לב, חולים עם אוטם שריר הלב, אנגינה פקטוריס או אי ספיקת לב. החוקרים כימתו כ-700 מיני חיידקים שונים והעריכו את תפקידם במיקרוביום המעי והשוו את הממצאים הללו ליותר מ-1,000 תרכובות שמסתובבות בדם כאשר רבות מהתרכובות הללו מקורן במפעל הכימיה הפנימי של המעי.
החוקרים מצאו שכמחצית מחיידקי המעיים ותרכובות הדם הללו שונו על ידי טיפול תרופתי ולא קשורות ישירות למחלות לב או לשלבי המחלה המוקדמים כמו סוכרת או השמנת יתר המתרחשים לפני האבחנה של מחלת לב. בין המחצית הנותרת, כ-75% מההפרעות במיקרוביום המעי התרחשו בשלבי המחלה המוקדמים של עודף משקל וסוכרת מסוג 2, שנים רבות לפני שהחולים הבחינו בתסמינים כלשהם של מחלת לב.

We found that about half of these gut bacteria and blood compounds were modified by drug treatment and not directly related to heart disease or the early disease stages like diabetes or obesity occurring prior to diagnosis of heart disease
Among the remaining half, about 75 percent of the disturbances of the gut microbiome occurred in the early disease stages of overweight and type 2 diabetes, many years before patients noticed any symptoms of heart disease

עם זאת, השינויים המוקדמים במיקרוביום נמשכו בחולים עם מחלת לב, אשר בנוסף הראו שינויים ספציפיים הקשורים למחלות לב בהרכב ובתפקוד המיקרוביום של המעי.
הן בשלב הדיסמטבולי המוקדם והן בשלבים המאוחרים של מחלת לב מאובחנת, המיקרוביום החולה התאפיין באובדן של תאי חיידקים וכישורים חיידקיים. בנוסף, המטופלים הראו הפלתה בסוגי חיידקים הידועים כמייצרים תרכובות מקדמות בריאות כמו חומצות שומן קצרות שרשרת ויותר סוגי חיידקים המייצרים תרכובות לא בריאות מחילוף החומרים של חומצות אמינו מסוימות בתזונה, כולין ו-L-קרניטין.
ניתוחים של תרכובות הדם שיקפו את חוסר האיזון של המיקרוביום של המעי.

החוקרים מציינים שעכשיו ברור שהפרעות גדולות מתרחשות במיקרוביום המעי של חולים הסובלים ממחלות לב וששינויים אלה עשויים להתחיל שנים רבות לפני הופעת תסמיני מחלת הלב ואבחון. שינויים אלה במיקרוביום אינם מוסברים על ידי טיפולים תרופתיים.

It is now clear that major disturbances occur in the gut microbiome of patients suffering from heart disease and that these alterations may start many years before onset of heart disease symptoms and diagnosis. These microbiome changes are not explained by drug treatments

החוקרים מסכמים שמהמחקרים שלהם הן בבני אדם והן במכרסמים הראתה כי ניתן לשנות מיקרוביום מעי לא מאוזן בשלבים שונים של התפתחות מחלות לב ולשקם חלקית על ידי אכילת תזונה צמחית יותר מבוקרת אנרגיה, הימנעות מעישון ועמידה בפעילות גופנית יומיומית. הגיע הזמן לתרגם את העדויות המצטברות לתפקיד המיקרוביום של המעי ליוזמות ממוקדות יותר של בריאות הציבור בניסיונות למנוע או לדחות תחלואה ותמותה הקשורים למחלות לב.

Intervention in both humans and rodents have shown that an imbalanced gut microbiome at various stages of heart disease development can be modified and partly restored by eating a more plant-based and energy-controlled diet, avoidance of smoking and compliance with daily exercise. It is time for translating the accumulated evidence of the role of the gut microbiome to more focused public health initiatives in attempts to prevent or delay morbidity and mortality related to heart disease
https://cbmr.ku.dk/news/2022/scientists-characterize-the-imbalanced-gut-bacteria-of-patients-with-myocardial-infarction-angina-and-heart-failure/

מאמרים ששיתפתי המחברים בין תזונה – מיקרוביום – מחלות לב וכלי דם:
תזונה מבוססת צומח עשירה בפלבנולים מסייעים בשמירה על לחץ דם תקין ובריאות הלב בסיוע המיקרוביום.
הקשר בין תזונה מערבית (מזונות מהחי, ג'אנק, שומן רע) למחלות לב ומיקרוביום.
תזונת פליאו והקשר לטרשת עורקים.
מיקרוביום – כולין/ TMAO – חומרת שבץ.
יין אדום מונע מחלות לב וכלי דם בין היתר כי הוא מחזק את המיקרוביום
אנטיביוטיקה ולחץ דם גבוה.
מאמרים נוספים:
אוגוסט 20 בג'ורנל Cardiovascular Diagnosis and Therapy
פברואר 20 בג'ורנל THE LANCET
אפריל 19 בג'ורנל Journal of the American College of Cardiology
פברואר 19 בג'ורנל Cellular and Molecular Medicine
יוני 18 בג'ורנל MDPI

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא?
תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים! 
ולהמנע ממגע וצריכה של:
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה.
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים' (PFASs)
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's) – והקשר לסיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s