זעפרן·ילדים·מערכת עצבים·קשב וריכוז·תרופות

קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADD/ ADHD – זעפרן מול ריטלין

הנושא של בעיות קשב וריכוז, גם אם מחריף, לא הייתי מפיל את רוב האשמה על הילד. כי הילד נולד שלם ובריא בגופו, נפשו ושכלו…זה העולם המודרני שגורם להמון קצרים במוח וזה תרבות האינסטנט שהכל צריך לקרות עכשיו וזה המסכים שמצד אחד ממכרים ואנחנו רוצים להפחית בשימושם, אבל מצד שני הרבה פעמים כשההורים רוצים שקט, זה הפתרון הכי מהיר ואפקטיבי לשעה שעתיים הקרובות.אפשר להבין את ההורים בקושי שנוצר, אבל גם להם חלק בקושי הזה, כי ילדים לא נולדים עם המסכים, הם רואים זאת בבית ובאיזה שהוא שלב זה מסקרן אותם והם דורשים זאת. ילדים לא נולדים חסרי סבלנות, הם רואים את זה בבית ובסביבה הקרובה.לכן את האחריות צריכים לקחת כולם: ההורים, מוסדות החינוך והילד כמי שמקבל את הערכים.
כל זמן שהילד לא מפריע במהלך השיעור, לא יעלו הלחצים להעזר בתרופות ל"תכנות" המוח לכמה שעות, תרופות כמו ריטלין וקונצרטה, שמכילים את החומר הפעיל מתילפנידט (Methylphenidate).ההבדל בין ADD ל ADHD זה התוספת של היפראקטיביות וחוסר מנוחה לבעית הקשב והריכוז.
אני לא בעד לשחק עם המוח עם תרופות וכימיה, כי סביר שבאיזה שהוא שלב משהו לא טוב יקרה.
לשמחתי ישנם מדענים שבודקים גם רכיבים טבעיים ממזונות כמו תבלינים. והפעם הגעתי למחקר שנעשה באירן (לא רק פצצות אטום בראש של האירנים האלה).
המחקר שפורסם באפריל 2019 בג'ורנל הרפואי JCAP – Journal of child and adolescent psychopharmacology, בחן את השפעת הזעפרן על ילדים בגילאי 6-17 עם בעית קשב, ריכוז והיפראטיביות (ADHA), תוך שהם משווים אל מול מתילפנידט ואלה היו המסקנות:

Short-term therapy with saffron capsule showed the same efficacy compared with methylphenidate.

טיפול קצר עם זעפרן הראה יעילות זהה של הזעפרן לזו של מתילפנידט (ריטלין).
יש לציין שבמחקר לא נצפו גם הבדלים בתופעות הלוואי, אבל זה לדעתי קשור למשך הזמן של המחקר. ובכל מקרה אם הייתי צריך לבחור במה להתחיל, לא צריך לציין במה זה היה… זעפרן!

https://www.liebertpub.com/doi/10.1089/cap.2018.0146

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s