השמנת יתר·מזון (אולטרה) מעובד·מחלות לב וכלי דם·סוכרת·סרטן השד

מזון מעובד – Ultra-processed

מזון מעובד “Ultra-processed” מתייחס לכל אותם מאכלים שסך מרכיביהם עולה על 5, שהתוקף שלהם ארוך (בעיקר בגלל החומרים המשמרים), חומרים שמשפרים טעם, מרקם ונראות (טעם וריח, מייצבים ועוד), מאכלים שמועשרים בשומן ו/או נתרן ו/או סוכר (חטיפים מלוחים ומתוקים).
איך לומר 70-80 אחוז מסך המוצרים הנמכרים בסופר.

הוכח בעבר שישנו קשר למחלות רבות לדוגמה סרטן.

https://www.bmj.com/content/360/bmj.k599

במחקר שפורסם בפברואר 2019 בג'ורנל הרפואי JAMA, שבדק 44,551 צרפתים, מצא שעלייה של 10% בשימוש במוצרים הללו, מעלה ב-14% את הסיכון לכל הסיבות שידועות לרפואה בהקשר למחלות מהן מתים בטרם עת.

An increase in ultraprocessed food consumption may be associated with an overall higher mortality risk

https://jamanetwork.com/…/jamaint…/article-abstract/2723626…

מחקר חדש נוסף (תצפיתי) מדצמבר 2019 שפורסם גם הוא בג'ורנל הרפואי JAMA בדק אם יש קשר בין מזון אולטרה מעובד לסוכרת סוג 2.
הוא עקב בין השנים 2010-2019 אחרי 104,707 מטופלים ושאלו אותם לגבי 3500 מזונות שונים אותם סיווגו לפי רמת ה"מעובדות" שלהם. ונעזרו במודלים מיוחדים כדי לשלול השפעה של גורמי סיכון אחרים לסוכרת כמו מצב סוציואקונומי, אורח חיים והיסטוריה רפואית. ואם במחקר הקודם עדין לא הגיעו למסקנה חד משמעית לגבי הנחיות והימנעות מאותם מזונות, הפעם הם הויפו גם את ההמלצה הזו…

a higher proportion of UPF in the diet was associated with a higher risk of T2D. Even though these results need to be confirmed in other populations and settings, they provide evidence to support efforts by public health authorities to recommend limiting UPF consumption.

מחקרים מסוג זה אינם מראים קשר סיבתי או מנגנון השפעה מובהק, אבל הם בהחלט מראים קשר!
החוקרים מבינים שהחומרים המשמרים והמייצבים שנותנים את חיי המדף הארוכים, גם משפיעים על הרכב המיקרוביום וגם על היכולות שלו לשמור על מטבוליזם תקין של סוכר ושומן. דבר שלאורך זמן גורם לתנגודת לאינסולין. החוקרים מציינים כגורם סיכון נוסף, גם את הפתאלטים ו- BPA (ביספינול איי) שמקורם מהפלסטיק של האריזות שיכול לדלוף למזון ושמנים שעברו תהליך חיזור (טרנס/ הידרוגנציה).

ולכן כל מה שלא מזוהה – לא קונים!!!

מחקר מיוני 20 בג'ורנל הרפואי The Americal Journal of Clinical Nutrition מבהיר גם הוא שצריכה של מאכלים אולטרה מעובדים מקצרת את החיים.
החוקרים בחנו 886 משתתפים מספרד בגילאי 57-91 שנים שגויסו מפרויקט SUN ובו הם מדדו ביומרקרים שמכונים אורך טלומרים. טלומר הוא סמן של גיל ביולוגי שעשוי להיות מושפע מגורמים תזונתיים באמצעות מנגנוני חמצון ודלקת. בנוסף, צריכת מזון אולטרה-מעובד (UPF). כאשר הוא מתקצר התאים פחות משתכפלים, כמו בזיקנה. כשהטלומרים מתקצרים יותר מדי הם מפסיקים לספק הגנה לכרומוזום וזה משפיע גם עם הופעה של מחלות זיקנה (סרטן, אלצהיימר ועוד) גם אם האדם לא נמצא בגיל של זיקנה.

Telomere length (TL) is a marker of biological age that may be affected by dietary factors through oxidation and inflammation mechanisms. In addition, ultra-processed food (UPF) consumption has increased worldwide and it has been associated with the risk of developing several diseases.

את המשתתפים חילקו ל-4 קבוצות לפי כמות מזונות מעובדים שצרכו ונמצא שאלה שבקבוצה שצרכו הכיר הרבה מזונות מעובדים היה סיכון של כמעט פי 2 לטלומרים קצרים

Those participants with the highest UPF consumption had almost twice the odds of having short telomeres compared with those with the lowest consumption (adjusted OR: 1.82; 95% CI: 1.05, 3.22; P-trend = 0.03).

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s