בריחת סידן - osteoporosis·לחץ דם גבוה·מחלות כליה·מחלות לב וכלי דם·מלח·סרטן ומניעה·שבץ מוחי

מלח – השלכות בריאותיות וכלכליות

מזון מעובד כולל בתוכו כמויות גדולות של הרבה רכיבים שאינם בריאים: חומרים משמרים/ מייצבים (E-NUMBERS), שומנים מעובדים כמו סויה וקנולה, סוכר ומלח. כולם מעלים סיכון למחלות מהם מתים בטרם עת!
היום הדגש הוא על המלח.

צריכת עודף מלח קשורה מאוד לעליית לחץ הדם ולסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם, כמו גם למחלות כליות, סרטן הקיבה ואוסטאופורוזיס. לחץ דם גבוה אחראי למחצית מהנטל של מחלת לב איסכמית ולמעלה מ 60 אחוז מהשבץ.
בשנים 2003 עד 2010 הקימה הסוכנות לתקני מזון (Food Standards Agency) בשיתוף פעולה עם תעשיית המזון יעדים להפחתת מלח ביותר מ -85 קטגוריות מזון, שכללו ניסוח מחדש של מזון מעובד, תיוג מוצרים וקמפיינים למודעות ציבורית. כתוצאה מכך, צריכת המלח הממוצעת ברמת האוכלוסייה הצטמצמה ב -15% בתקופה 2000 עד 2011, כאשר הירידה המיוחסת לחברות המזון מנסחת מחדש את מוצריהן.
מחקר החדש, שפורסם בפברואר 21 בכתב העת Hypertension, השתמש בנתוני צריכת המלח ונתוני נטל המחלות בשנים 2000-2018 באנגליה כדי להציג את ההשפעה של תוכנית הפחתת המלח, ומצא כי:
תוכנית הפחתת המלח 2003 עד 2018 באנגליה השיגה ירידה כוללת בצריכת המלח של גרם אחד ליום למבוגר, מ -9.38 גרם ליום בשנת 2000 ל -8.38 גרם ליום בשנת 2018.
החוקרים חישבו שאם תשמרנה רמות צריכת המלח לשנת 2018, עד שנת 2050 התוכנית תביא ל -193,870 פחות מבוגרים המפתחים מחלות לב וכלי דם מוקדמות (הכוללים 83,140 מקרים של מחלת לב איסכמית מוקדמת ו -110,730 שבץ מוקדם), וחיסכון בעלויות של 1,64 מיליארד ליש"ט למבוגר. באנגליה.
אם ארגון הבריאות העולמי ימליץ ​​על צריכת מלח של 5 גרם ליום עד 2030 באנגליה, יתרונות אלה עשויים להכפיל את עצמם, ולמנוע עוד 213,880 מקרים של מחלות לב וכלי דם מוקדמות וחסכון נוסף בבריאות ובריאות לממשלת בריטניה בסך 5.33 מיליארד ליש"ט.

Over the last few years, quantities of salt in diets have remained steady at levels much higher than recommended. If we can reduce our salt intake to the recommended 5g per day, we will double health benefits and healthcare savings by the year 2050

יחד עם זאת, החוקרים מזהירים כי ההפסקה האחרונה של התוכניות להפחתת המלח מסכנת את הרווחים הבריאותיים הפוטנציאליים, מכיוון שצריכת המלח נותרה גבוהה משמעותית מהרמות המומלצות.
הדוח הזה, שניתן להורדה כאן:

ממחיש את הקשר שבין בריאות הציבור לכלכלה.
החוקרים גם מאשימים את המדיניות של הממשלה או יותר נכון את חוסר הפעילות שלה בנושא זה ודורשים מהם לעשות יותר, אחרת הם יהיו חלק מסבל של אנשים שיעברו שבץ והתקפי לב.

This study shows the enormous health benefits and cost effectiveness of the gradual reduction in salt intake in the UK that occurred between 2003-2011. Since then, the food industry has stopped reducing the excessive amounts of salt they add to our food (80 per cent of our intake) due largely to government inaction. It's now time for Downing Street to take decisive measures in forcing the food industry to comply. If not, many more thousands of people will suffer unnecessary strokes and heart attacks

הכותבים אומרים כי תוכנית הפחתת המלח באנגליה הייתה מוצלחת ביותר עד 2011 בגלל הלחץ הממשלתי על התעשייה להפחית את תכולת המלח, אך זו השתנתה מ -2011 לשנת 2017 ברגע שהיא המשיכה תחת משרד הבריאות כחלק מהאחריות לבריאות הציבור (הון שלטון).
כדי לחזור למסלול, הם אומרים שהתוכנית תפיק תועלת מ (1) אכיפה קפדנית של יעדי הפחתת המלח, למשל, באמצעות חקיקה או קנסות כספיים לחברות מזון שלא מצייתות; (2) קביעת יעדי מלח מחמירים יותר; וכן (3) הרחבת יעדי המלח לתחום החוץ ביתי, אשר נותרים מקלים וחסרים מנגנוני ניטור מתאימים.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s