אפיגנטיקה·מחלות מטבוליות·סרטן ומניעה·סרטן לבלב·סרטן מעי גס·עמילנים עמידים

עמילנים – טוב או רע?

קודם כל כמו כל דבר בחיים אין באמת טוב ורע, זה הכל ענין של איזון. וכל זמן שלא מגזימים האיזון לא מופר. רמות ההגזמה הן די אינדיבידואליות והדרך לדעת אם הגזמתי, היא פשוט להקשיב לרחשי הבטן.

כולם יודעים שלסוכר, בטח שמעובד יש השלכות בריאותיות רבות (בעיות מטבוליות, תהליכים דלקתיים, תפקודים קוגניטיביים, סרטן ועוד).
עמילן הוא רב סוכר – פולימר, כלומר מולקולה ענקית הבנוייה מהרבה יחידות שמחוברות אחת לשנייה בשרשרת ענקית.
העמילן הוא חלק בלתי נפרד מהצמח ותפקידו לספק לצמח את הסוכר ליצירת אנרגיה.
העמילן הוא תערובת של שני פולימרים מאוד דומים: עמילוז שמהווה כ-25% מהעמילן ועמילופקטין, שמהווה כ- 75% מהעמילן. המבנה של העמילופקטין הוא הרבה יותר מסועף מבחינת הקשרים שבין שרשראות הגלוקוז.
לעמילן תכונה מאוד מעניינת ושונה מחומרים אחרים. כאשר שמים אותו במים ומחממים בטמפרטורה מסויימת הוא מתחיל להתאחד ולהתגבש. קירור המים לא רק שלא משיב את המצב לקדמותו, אלא יוצר מיצוק גדול יותר (ג'לי, מאלבי, פודינג, סחלב).
אם נשים עמילנים במים קרים לא תתרחש הפעולה הזו, כלומר ללא חימום לא יווצר המרקם הנוזלי המגובש. החימום פותח את הקשרים החזקים שבתוך העמילנים ומאפשר למים לנוע בינהם ולהתמסמס. הקירור למעשה מאפשר לקשרים החזקים לחזור רק שהמים בינהם נכלאים במעין מצב של קיפאון.
לכל צמח יש יחסים מעט שונים בין העמילוז לעמילופקטין ולכן נראה קצת שונות בהיווצרות המרקם הג'לטיני.

את העמילנים ניתן למצוא במיגוון גדול של צמחים ומזונות וכן בצורה של אבקות. עמילנים בסופו של דבר מתפרקים בגופנו לסוכר ולכן לא צריך להגזים באותם מאכלים שמכילים אותם ובטח שלא בצורתם המעובדת.

יש עוד קבוצה של עמילנים הנקראים 'עמילנים עמידים'.
עמילן עמיד נמצא בעיקר בקטניות כמו אפונה, עדשים ושעועית, בהם הוא עמיד בחימום. הוא נמצא גם בדגנים מלאים (שיבולת שועל,חיטה, כוסמין, אורז), כוסמת, תפוח אדמה ובננות ירוקות בהם הוא לא עמיד בחימום אך כאשר הם נאכלים במאכלים קרים למשל כסלט קר או סושי, ה"עמיד" חוזר.
עמילנים אלה אינם מתפרקים על ידי עמילאז (האנזים שנמצא ברוק וגם מופרש מהלבלב למעי הדק ושתפקידו לפרק סוכר), הם מגיעים למעי הגס בשלמותם. שם הם מותססים על ידי חיידקי המעי, מפורקים על ידם וכתגובה נוצרות חומצות שומן קצרות, ה- pH במעי הופך יותר בסיסי ותורם לשגשוג של חיידקים טובים. כל התהליך הזה גורם גם לריפוד האפיתל ולחיזוק החוסן של המעי.
מכאן ניתן להסיק שצריכת עמילן עמיד צפויה לשפר את פעילות ובריאות המעי ואכן 2 מאמרי סקירה ממרץ 2013 ומדצמבר 2013 הראו שלעמילן עמיד השפעה חיובית על בריאות המעי בין היתר על ידי הרס תאים סרטניים (אפופטוזיס); עזרה בפעילות מטבולית ומניעת מחלות מטבוליות (סוכרת, השמנת יתר) ואף משפר אותן; הורדת רמות דלקת שהיא אם כל המחלות הכרוניות.

מחקר (כפל סמיות) בהובלת מומחים מאוניברסיטאות ניוקאסל ולידס מיולי 22 בג'ורנל Cancer Prevention Research, כתב עת של האגודה האמריקאית לחקר הסרטן, מחזק עוד את הממצאים מהשנים האחרונות ומציג את היתרונות של העמילנים העמידים באנשים עם סיכון תורשתי גבוה למגוון רחב של סוגי סרטן.
*** תסמונת לינץ' (Lynch Syndrome) הידועה גם בשם HNPCC (Hereditary non-polyposis colorectal cancer), היא הגורם השכיח ביותר לסרטן מעי משפחתי. ההערכה היא שבארצות הברית שכיחות נשאי התסמונת היא אחד מכל 440 בני אדם.
נשאי תסמונת זאת נמצאים בסיכון של כ-80% לחלות בסרטן המעי הגס במשך חייהם; כ-60% לחלות בסרטן הרחם; ובסיכון מוגבר להתפתחות סרטן באתרים אחרים: דרכי השתן, לבלב, קיבה, מעי דק, דרכי המרה, שחלה ומוח.

הניסוי הבינלאומי כלל כמעט 1000 חולים עם תסמונת לינץ' מרחבי העולם וחשף כי מינון קבוע של עמילן עמיד, שנלקח במשך שנתיים בממוצע, אמנם לא השפיע על סרטן המעי. אבל כן הפחיתו את סוגי הסרטן בחלקים אחרים של הגוף ביותר ממחצית. השפעה זו הייתה בולטת במיוחד עבור סרטן מערכת העיכול העליונה כולל סרטן הוושט, הקיבה, דרכי המרה, הלבלב והתריסריון. נראה שהאפקט המדהים נמשך 10 שנים לאחר הפסקת נטילת התוסף.
בתקופת המעקב, היו רק 5 מקרים חדשים של סרטן מערכת העיכול העליונה בקרב 463 המשתתפים שלקחו את העמילן העמיד לעומת 21 בקרב 455 שקיבלו פלצבו.

החוקרים מציינים שמחקר קודם חשף כי אספירין הפחית את סרטן המעי הגס ב-50% ולכן הם ממליצים לאותם אנשים בסיכון לצרוך גם אספירין, אבל בפוסט: "תזונה מבוססת צומח (פלבונואידים) – מכניזם נוסף שמראה כיצד נמנע סרטן מעי גס ורקטום" תבינו שזה לא האספירין, אלא החיידקים במעי עושים זאת ושהם יודעים לעשות זאת גם מפלבנואידים, ללא אספירין שידוע גם כמזיק.

החוקרים מצאו שעמילן עמיד מפחית מגוון של סוגי סרטן בלמעלה מ-60%. ההשפעה הייתה ברורה ביותר בחלק העליון של המעי. זה חשוב מכיוון שקשה לאבחן סרטן של מערכת העיכול העליונה ולעיתים קרובות לא נתפסים בשלב מוקדם.

We found that resistant starch reduces a range of cancers by over 60%. The effect was most obvious in the upper part of the gut. This is important as cancers of the upper GI tract are difficult to diagnose and often are not caught early on

החוקרים מוסיפים שאת העמילן העמיד ניתן להשיג באופן טבעי באפונה, שעועית, שיבולת שועל ומזונות עמילניים אחרים ושהמינון בו נעשה שימוש בניסוי שווה ערך לאכילת בננה יומית (ירוקה).
החוקרים מסבירים את מה שכתבתי גם למעלה, שעמילן עמיד הוא סוג של פחמימה שאינה מתעכלת במעי הדק, במקום זאת היא מותססת, ומזינה חיידקי מעיים מועילים – היא פועלת למעשה, כמו סיבים תזונתיים במערכת העיכול. לסוג זה של עמילן יש כמה יתרונות בריאותיים ופחות קלוריות מאשר עמילן רגיל. החוקרים חושבים שעמילן עמיד עשוי להפחית את התפתחות הסרטן על ידי שינוי חילוף החומרים של החיידקיים מחומצות מרה וכדי להפחית את סוגי חומצות המרה שעלולות לפגוע ב-DNA שלנו ובסופו של דבר לגרום לסרטן.

Resistant starch is a type of carbohydrate that isn’t digested in your small intestine, instead it ferments in your large intestine, feeding beneficial gut bacteria – it acts in effect, like dietary fibre in your digestive system. This type of starch has several health benefits and fewer calories than regular starch. We think that resistant starch may reduce cancer development by changing the bacterial metabolism of bile acids and to reduce those types of bile acids that can damage our DNA and eventually cause cancer

ב-2 מאמרים שפירסמתי בעבר ניתן לראות את הקשר בין החיידקים למיצי המרה ולסיבים ספציפיים שמעודדים את התהליך הזה שבסופו של דבר מחזק את מערכת החיסון מנהל טוב יותר תהליכי דלקת ובכך מונע מחלות כרוניות רבות.

מיקרוביום – אנזים BSH – תזונה פרהביוטית (FOS).
האם חומצות המרה חשובות לתפקוד תקין של מערכת החיסון ומה תפקיד המיקרוביום?

במאמר : "אנשים בסיכון גנטי גבוה לסרטן המעי הגס נהנים יותר משינויים באורח החיים" תמצאו עוד מידע על סרטן המעי הגס, דברים שכדאי להימנע ודברים מהטבע שעוזרים במניעה וטיפול בו.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s