הריון לידה וינקות·מערכת חיסון

נשים בהריון מייצרות נוגדני על כדי להגן על התינוקות מזיהום תוך תאי

מדענים גילו לפני שנים שתינוקות שזה עתה נולדו תלויים ברכיבים חיסוניים המועברים מאמהותיהם כדי לשרוד את הפתוגנים שנכנסים לגופם ברגע שהם נולדים. בסופו של דבר, ילדים מפתחים מערכת חיסונית משלהם, שנבנית באמצעות חשיפות טבעיות אליהם.

מחקר שפורסם ביוני 22 בג'ורנל Nature, מספק הסבר מפתיע כיצד אותם ימים מוקדמים של חסינות ניתנת על ידי האם פועלים בפועל – ומה יכול להיות מידע זה למניעת מוות ונכות ממגוון רחב של זיהומים. מחלות.

הממצאים הללו כנראה ישרתו את חברות התרופות ושיפור חיסוני השיגרה. אבל אני שואל. מדוע להתערב אם הכל בסדר? טיפול מבוסס נוגדים כאשר ישנה בעיה, מרגיש לי כהתערבות יחסית ידידותית.

במשך שנים רבות, מדענים האמינו שנוגדנים אינם יכולים להיכנס לתאים. אין להם את המנגנון הדרוש. ולכן, זיהומים שנגרמו על ידי פתוגנים שחיים אך ורק בתוך תאים נחשבו בלתי נראים לטיפולים מבוססי נוגדנים. הממצאים של מחקר זה מראים שהריון משנה את המבנה של סוכרים מסוימים המחוברים לנוגדנים, מה שמאפשר להם להגן על תינוקות מפני הידבקות במגוון רחב הרבה יותר של פתוגנים.

כלומר במהלך ההריון קורה תהליך טבעי, שלא קורה בגילאים מאוחרים יותר, שמספק הגנה תוך תאית על ידי נוגדן שמטרתו העיקרית הידועה היא להצמד לפתוגן טרם כניסתו לתא, "לסמן" אותו ולקרוא לתאי חיסון להשמיד אותו.

איך התהליך המדהים הזה נוצר?

המחקר החדש זיהה איזה סוכר ספציפי משתנה במהלך ההריון, כמו גם איך ומתי השינוי מתרחש. במהלך ההיריון, הצורה ה"אצטילטית" של חומצה סיאלית (אחד הסוכרים המחוברים לנוגדנים) עוברת לצורה "דה-אצטילציה" (ללא האצטיל). השינוי המולקולרי העדין הזה מאפשר לאימונוגלובולין (IgG) – סוג הנוגדנים הנפוץ ביותר בגוף – לקחת על עצמו תפקיד מגן מורחב על ידי גירוי חסינות באמצעות קולטנים המגיבים ספציפית לסוכרים שעברו דה-אצטילציה. השינוי הזה הוא "מתג האור", שמאפשר לנוגדנים אימהיים להגן על תינוקות מפני זיהום בתוך תאים.

הניסוי שהוכיח את התהליך הזה

באמצעות טכניקות מתקדמות של 'ספקטרומטר מסה' ושיטות אחרות, צוות המחקר מצא את ההבדלים הביוכימיים העיקריים בין נוגדנים בעכברות בתולות בהשוואה לעכברות בהריון. הם גם זיהו את האנזים שבא לידי ביטוי באופן טבעי במהלך ההריון האחראי להנעת השינוי הזה. יתרה מכך, הצוות שיחזר בהצלחה את ההגנה החיסונית שאבדה על ידי אספקת הנוגדנים מעכברות בריאות בהריון לגורים שנולדו לאמהות שעברו עריכה גנטית כך שאין להם את היכולת להסיר אצטילציה מנוגדנים כדי לשפר את ההגנה.

המחקר הזה גם הראה שה"מתג" המולקולרי נמשך אצל אמהות מניקות כך שגם נוגדנים בעלי היקף הגנה משופר מועברים לתינוקות באמצעות חלב אם.

הטבע הוא מושלם וברוב המוחלט של המקרים, אין שום סיבה להתערבות רפואית, גם אם נחשבת מניעתית.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s