אנטיביוטיקה·ארטישוק·בזיליקום·די מאנוז·דלקות בדרכי השתן·היביסקוס·ויטמין A/ בטא קרוטן·ויטמין C·ויטמין D·חמוציות·כוסברה·נרינגנין (אשכוליות)·סלרי·פרוביוטיקה·שמן אורגנו

אנטיביוטיקה – דלקות חוזרות בדרכי השתן (UTI) ומה יש לטבע להציע

אחד התסכולים הגדולים ביותר בנוגע לדלקות בדרכי השתן (UTI) הוא שהן חוזרות על עצמן לעתים קרובות כל כך.
על פי הרפואה UTIs נגרמים על ידי חיידקים בדרכי השתן ומאופיינים במתן שתן תכוף וכואב. הדלקות הללו מתרחשות במיוחד בנשים.
על פי רוב האישה מגיעה לרופא וזה שולח אותה לבדיקות לזיהוי חיידקים וכשנמצא אחד כזה, הרופא מציע אנטיביוטיקה. סבב של אנטיביוטיקה מנקה את הסימפטומים, אך ההקלה היא לרוב זמנית: רבע מהנשים ממשיכות לפתח UTI שני בתוך שישה חודשים. מקבלים שוב ושוב טיפולי אנטיביוטיקה עד שמגיע שלב שבו גם התסמינים לא משתפרים.

בפוסט: "חיידקים עמידים והטכנולוגיה שלהם – הטבע חזק יותר מכל מניפולציה רפואית" מבינים היטב מדוע זה קורה ומדוע זה מחמיר ועוד יחמיר וממש לא רק בדרכי השתן.

אנטיביוטיקה מעלה סיכון להישנות המחלה, הפניות למיון ואשפוזים.
נמצא קשר בין שימוש מוקדם של אנטיביוטיקה למחלות אקוטיות וכרוניות רבות.

מחקר שפורסם במאי 22 בג'ורנל Nature Microbiology. שנערך על ידי חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטאות וושינגטון, MIT והרווארד מצביע על כך שנשים החולות בדלקות חוזרות בדרכי השתן (UTIs) עלולות להיקלע למעגל קסמים שבו האנטיביוטיקה שניתנת למיגור זיהום אחד גורמת לנטייה להישנות הדלקת.
החוקרים מסבירים שהמחקר הראה שסבב ​​של אנטיביוטיקה מחסל חיידקים גורמי מחלות משלפוחית ​​השתן אך לא מהמעיים. חיידקים שורדים במעיים יכולים להתרבות ולהתפשט שוב ​​לשלפוחית ​​השתן, ולגרום ל- UTI נוסף.
במקביל, מחזורים חוזרים ונשנים של אנטיביוטיקה זורעים הרס על קהילת החיידקים המועילים שחיים במעיים (מיקרוביום). ובדומה להפרעות אחרות שבהן חיידקי מעיים ומערכת החיסון קשורים, לנשים עם UTI חוזרים במחקר היה מגוון דל של חיידקים מווסתי דלקת.

החוקרים מציינים שזה מאוד מתסכל נשים שמגיעות לרופא עם הישנות לאחר הישנות לאחר הישנות, והרופא, שהוא בדרך כלל גבר, נותן להן עצות לגבי היגיינה. זו לא בהכרח הבעיה. זה לא בהכרח היגיינה לקויה שגורמת לזה. הבעיה טמונה במחלה עצמה, בקשר הזה בין המעי לשלפוחית ​​השתן ורמות הדלקת. בעיקרון, רופאים לא יודעים מה לעשות עם UTI חוזר. כל מה שיש להם זה אנטיביוטיקה, אז הם זורקים יותר אנטיביוטיקה על הבעיה, מה שכנראה רק מחמיר את המצב.

It’s frustrating for women who are coming in to the doctor with recurrence after recurrence after recurrence, and the doctor, who’s typically male, gives them advice about hygiene. That’s not necessarily what the problem is. It's not necessarily poor hygiene that's causing this. The problem lies in the disease itself, in this connection between the gut and the bladder and levels of inflammation. Basically, physicians don’t know what to do with recurrent UTI. All they have is antibiotics, so they throw more antibiotics at the problem, which probably just makes things worse

על פי הרפואה רוב UTIs נגרמים על ידי חיידקי Escherichia coli (E. coli) מהמעיים הנכנסים לדרכי השתן. כדי להבין מדוע חלק מהנשים חוטפות זיהום לאחר זיהום ואחרות מקבלות זיהום בודד או אף אחד, החוקרים בחנו 15 נשים עם היסטוריה של UTI חוזרים ו-16 נשים ללא. כל המשתתפים סיפקו דגימות שתן ודם בתחילת המחקר ודגימות צואה חודשיות. הצוות ניתח את הרכב החיידקים בדגימות הצואה, בדק את נוכחותם של חיידקים בשתן ומדד ביטוי גנים בדגימות דם.
במהלך שנה, 24 מקרי UTIs התרחשו, כולם במשתתפים עם היסטוריה של UTIs חוזרים. כאשר המשתתפים אובחנו עם UTI, הצוות לקח דגימות שתן, דם וצואה נוספות.
ההבדל בין הנשים שקיבלו UTI חוזרים לאלו שלא, באופן מפתיע, לא הסתכם בסוג ה-E. coli במעיים או אפילו בנוכחות E. coli בשלפוחית ​​השתן. שתי הקבוצות נשאו במעיהן זני E. coli המסוגלים לגרום לדלקת UTI, וזנים כאלה התפשטו מדי פעם לשלפוחית ​​השתן.
ההבדל האמיתי היה בהרכב המיקרוביום שלהם במעיים. מטופלים עם זיהומים חוזרים הראו ירידה במגוון של מיני חיידקים בריאים במעי, מה שיכול לספק הזדמנויות רבות יותר למינים גורמי מחלות לשגשג ולהתרבות. החוקרים ציינו כי המיקרוביום של נשים עם UTI חוזרים היה דל במיוחד בחיידקים המייצרים בוטירט, חומצת שומן קצרת שרשרת עם השפעות אנטי דלקתיות.
החוקרים חושבים שנשים בקבוצת הביקורת הצליחו לנקות את החיידקים משלפוחית ​​השתן שלהן לפני שהן גרמו למחלה, ונשים עם UTI חוזרת לא הצליחו, בגלל תגובה חיסונית מובהקת לפלישה חיידקית לשלפוחית ​​השתן המתווכת על ידי מיקרוביום המעי.

We think that women in the control group were able to clear the bacteria from their bladders before they caused disease, and women with recurrent UTI were not, because of a distinct immune response to bacterial invasion of the bladder potentially mediated by the gut microbiome

החוקרים מסכמים שהממצאים מדגישים את החשיבות של מציאת אלטרנטיבות לאנטיביוטיקה לטיפול ב- UTI. ושהמחקר שלהם מדגים בבירור שאנטיביוטיקה לא מונעת זיהומים עתידיים או מנקה זנים גורמי UTI מהמעי, והם עשויים אפילו להגדיל את הסיכוי להישנות על ידי שמירה על המיקרוביום במצב מופרע.

Our study clearly demonstrates that antibiotics do not prevent future infections or clear UTI-causing strains from the gut, and they may even make recurrence more likely by keeping the microbiome in a disrupted state
https://medicine.wustl.edu/news/recurrent-utis-linked-to-gut-microbiome-chronic-inflammation/

מחקרים נוספים שמראים קשר בין אנטיביוטיקה לדלקות שתן חוזרות [1][2][3].

במאמר: "מערכת החיסון שומרת על איזון המיקרוביום – התפקיד של נוגדני IgA" מבינים כיצד מערכת חיסון שלא מופרעת יודעת לנהל את החיידקים גם אלה המועדים לפורענות כגון E.coli

אז נשים יקרות אני מבין שבפעם הראשונה שזה קורה הכי קל זה ללכת לרופא לקבל אנטיביוטיקה ולקוות לטוב, כאשר ברור כבר שסיכויים גדולים שלא יהיה טוב.
מה שכן ניתן לעשות זה לפנות לטבע שלא מזיק למיקרוביום וכמובן לשתות יותר מים:

 • חמוציות.
 • שמן זרעי אשכוליות [1][2].
 • שמן אורגנו [1][2][3]
 • פיקנוגנול (מיצוי קליפת אורן) [1][2].
 • היביסקוס [1][2][3][4].
 • ארוניה [1].
 • קינמון [1].
 • גרגיר הנחלים וחזרת הגינה [1][2].
 • פרונלה [1].
 • ויטמין סי [1][2][3].
 • ויטמין די [1][2][3][4].
 • ויטמין איי [1].
 • די מאנוז [1][2][3][4][5][6].
 • לוטאולין (סלרי, ארטישוק, פטרוזיליה, כוסברה, בזיליקום אורגנו) [1][2][3][4].
 • פרוביוטיקה [1][2][3] ובשילוב עם חמוציות וויטמין סי או די מאנוז [1][2].
איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא? תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים! ולהמנע ממגע וצריכה של: 
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s