הדברה - אורגנופוספאטים·הדברה - גלייפוסט·הדברה - דיקמבה·הדברה - טריקלופיר·הדברה - ניאוניקוטינואיד·הדברה - פאראקוואט·הדברה אטרזין·הדברה פירתרואידים·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

כמות הנפגעים והמתים מהרעלות ישירות ועקיפות של חומרי הדברה

הרעלה חריפה מהדברה שלא "בכוונה" שכיחה יותר ממה שניתן היה לחשוב, במיוחד בקרב קהילות חקלאיות עולמיות או תושבים בקרבת מרכזים חקלאיים. אבל עד כמה זה באמת גרוע? ניתן ללמוד ממחקר שפורסם בדצמבר 20 בג'ורנל BMC לבריאות הציבור.
מחברי המחקר ערכו סקירה שיטתית של הספרות המדעית שפורסמה בין השנים 2006-2018, תוך בחירה של 157 מאמרים בסך הכל לאחר הערכת מעל 800 מאמרים לזכאות בהתאם לקריטריונים שנקבעו, ונתונים נוספים ממאגר הסיבות למוות של ארגון הבריאות העולמי. הנתונים סיקרו 141 מדינות בסך הכל. מרבית המחקרים התמקדו בהרעלות תעסוקתיות, במיוחד של חקלאים ועובדים חקלאיים.

ישנם כ-385 מיליון מקרים של הרעלות הדברה חריפות ברחבי העולם בכל שנה. מספר זה עלה באופן דרמטי מההערכה העולמית האחרונה בשנת 1990, אז היו כ- 25 מיליון מקרים.

המשמעות היא שכ- 44% מהאוכלוסייה העולמית העובדת בחוות – 860 מיליון חקלאים ועובדים חקלאיים – מורעלים מדי שנה.

ממצאים אלה מדגישים את הדחיפות בהפחתה וביטול השימוש בחומרי הדברה מסוכנים ביותר. חומרי הדברה אלו גורמים להרעלה בלתי קבילה של מי שמייצר את המזון שלנו, אך גם להשפעות בריאותיות כרוניות כמו סרטן והשפעות אקולוגיות כמו קריסת המגוון הביולוגי ונזק כלכלי ***

These findings underscore the urgency of reducing and eliminating the use of highly hazardous pesticides. These pesticides are causing the unacceptable poisoning of those who produce our food, but also chronic health effects such as cancer and ecological impacts such as the collapse of biodiversity. Time for global action is long overdue

המחקר מצא כי המספר הגדול ביותר של מקרי הרעלה לא קטלניים היה בדרום אסיה, ואחריו דרום מזרח אסיה ומזרח אפריקה. השכיחות הלאומית היחידה הגבוהה ביותר הייתה בבורקינה פאסו, שם כמעט 84% מהחקלאים ועובדי החווה חווים הרעלות הדברה חריפות שלא בכוונה מדי שנה.
סך ההרוגים ברחבי העולם כתוצאה מהרעלת הדברה לא מכוונת נאמד בכ- 11,000 מקרי מוות בשנה. על פי החוקרים, כמעט 60% מהם מתרחשים במדינה אחת בלבד, הודו, מה שמעיד על בעיות חמורות בשימוש בחומרי הדברה.

מחקר זה לא כיסה התאבדויות על יד הרעלת חומרי הדברה. כי מאז המהפכה הירוקה בשנות השישים נאמד כי כ- 14 מיליון בני אדם מתו מהתאבדות באמצעות חומרי הדברה. וזאת על פי סקירה שיטתית מספטמבר 2017 בג'ורנל Journal of Affective Disorders, שם העריכו החוקרים שחומרי הדברה היוו 14-20% מהתאבדויות העולמיות שהובילו ל -110,000-168,000 מקרי מוות בשנה בתקופה 2010-2014.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s