מיקרוביום - פרוביוטיקה·מערכת חיסון·קורונה וירוס

הרכב המיקרוביום משקף את חומרת המחלה ואת חוסר התפקוד של מערכת החיסון בחולים עם קוביד-19

אם רק היו מתייחסים ברצינות למידע הרב ששופך אור על בעיות בריאותיות רבות, המצב הבריאותי של אנשים הנחשפים לוירוסים ופתוגנים אחרים היה הרבה יותר טוב. המדע מכיר בחשיבות המיקרוביום למערכת החיסון, אבל הפרוטוקולים הבריאותיים לא!!!
כפי שכתבתי בעבר המגוון המיקרוביוטי מושפע לטובה מתזונה מגוונת ובמקרה הצורך תוספת פרוביוטיקה

תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים!

ויש את הדברים המזהמים והמשפיעים לרעה

הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מהם צריך להמנע בכל תוקף, אבל את זה לא תשמעו מארגוני הבריאות והגופים המטפלים.

לצערי הפארמה, התעשיות המזהמות והאחראים על בריאות הציבור והסביבה, הצליחו לגרום לאנשים לא לראות את הנזקים הבריאותיים של אותם דברים שהם צורכים ומשפיעים עליהם לרעה. מה שהם כן מצליחים לעשות הוא להשפיע על אנשים שיחשבו שכל בני האדם הם פצצה מתקתקת של וירוסים מסוכנים ושחשוב להמנע ממגע איתם.

פה ושם יש מאמרים גם בגו'רנלים נחשבים שמראים את האמת ובמה חשוב להתעסק…
אחד כזה פורסם בינואר 21 בג'ורנל BMJ Gut המחקר בחן דגימות צואה של אנשים ללא קוביד-19 אל מול אנשים עם קוביד-19. מהבדיקות הם ראו שלאלה עם קוביד-19 היו מספר גבוה יותר של חיידקים מסוימים, כולל Ruminococcus gnavus, Ruminococcus torques, ו- Bacteroides dorei. R. gnavus, שמעודדים דלקות ומנגד היה להם ספירה נמוכה יותר של Bifidobacterium adolescentis, Faecalibacterium prausnitzii ו- Eubacterium rectale. שתומכים במערכת החיסון.
החוקרים מסכמים: קשרים בין הרכב חיידקי המעיים, רמות ציטוקינים וסמנים דלקתיים בחולים עם קוביד-19 מצביעים על כך שמיקרוביום המעיים מעורב בחומרת קוביד-19

Associations between gut microbiota composition, levels of cytokines and inflammatory markers in patients with COVID-19 suggest that the gut microbiome is involved in the magnitude of COVID-19 severity possibly via modulating host immune responses

כנראה שהמדענים שהמליצו כבר במאי על מתן פרוביוטיקה לחולים עם קורונה ידעו על מה הם מדברים

*** תוספת יולי 21
שום דבר לא קורה במקרה
מחקרים עדכניים הראו כי חולים עם קוביד-19 הסובלים מסינוסיטיס אלרגי (chronic rhinosinusitis) נמצאים בסיכון נמוך לאשפוז. הסיבה לכך היא שהביטוי של האנזים ACE2, שידוע כה"מפתח" לחדירה לתא, הופחת בחולים אלה.
ב"צירוף מקרים", מחקר אחר הראה שלחומצות שומן קצרות שרשרת (SCFA) המיוצרות על ידי חיידקים במעיים יש השפעות מועילות באלרגיה וזיהומים נגיפיים. ממצאים נפרדים אלה גרמו לחקירת ההשפעה ש- SCFAs בחלל האף כנגד זיהום SARS-CoV-2 על ידי מדענים מאוניברסיטת פוקוי, שביפן.
ממצאי המחקר פורסמו ביולי 21 בג'ורנל American Journal of Rhinology & Allergy, המדענים ניסו להבין את ההשפעה של SCFA על ביטוי ACE2 במעבר האף, ואת ההשפעה האפשרית על זיהום COVID-19. זהו הדיווח הראשון כי חומצות שומן קצרות שרשרת (SCFA) מפחיתות ביעילות את רמות ה- ACE2 בתאי אפיתל בדרכי הנשימה האנושיות.

his is the first report that short-chain fatty acids (SCFAs) effectively reduce the ACE2 levels in human airway epithelial cells
https://www.u-fukui.ac.jp/en-research/71299/

כדי להבין את מצב הביטוי של ACE2 בחולים עם אלרגיה, החוקרים בחנו את רמות ה- ACE2 בציפוי האף הפנימי בחולים עם נזלת אלרגית עונתית הנגרמת על ידי אבקת ארז יפנית (SAR-JCP) ורינוזינוסיטיס כרונית (CRS). תוך שימוש בטכניקות כמו PCR בזמן אמת כדי לכמת את הביטוי של ACE2, החוקרים מצאו כי לא חלה עלייה בביטוי ACE2 בקרב חולים עם SAR-JCP, בעוד שהוא ירד בחולים עם CRS.
כדי להבין טוב יותר את ההשפעה של SCFA על ביטוי ACE2, החוקרים טיפחו תאי אפיתל באף וחשפו אותם ל- SFCA ול- RNA כפול גדילי (בדומה לחומר הגרעיני שנמצא בנגיפים מסוימים וידוע כמגביר את ביטוי ה- ACE2). לאחר בחינת הביטוי של ACE2, החוקרים ראו כי ה- SFCA דיכאו את ביטוי ה- ACE2 גם בנוכחות ה- RNA.
תוצאות אלו מראות כי ל- SFCA יש יישומים טיפוליים פוטנציאליים כנגד COVID-19. רירית האף מציגה את הביטוי הגבוה ביותר של ACE2 בקרב איברי האדם ולכן היא מטרה בולטת לזיהום מקורי. לכן, פיתוח אסטרטגיות להפחתת ויסות הביטוי של ACE2 בתאי אפיתל באף עשוי להפחית את העברת SARS-CoV-2 ו להיות שימושי כגישה טיפולית חדשה.

*** תוספת ינואר 22
במחקר יפני שפורסם בנובמבר 21 בג'ורנל PLOS ONE רצו להבהיר את הקשר בין מיקרוביום במעיים ושיעורי התמותה של קוביד-19 במדינות שונות. נתונים של מיקרוביום ​​המעי נלקחו מ-953 נבדקים בריאים מעשר מדינות.
החוקרים מסבירים שלמרות שיש קווים דומים בין תחלואה קשה ומוות בין מדינות, יש גם שוני. למשל שיעורי התמותה גבוהים יותר בארצות הברית, אירופה ודרום אמריקה מאשר באסיה.
באירופה: בספרד ובאיטליה יש שיעורי תמותה גבוהים, בעוד שבגרמניה ובצפון אירופה יש שיעורי תמותה נמוכים.
באסיה: בטייוואן ובסין יש שיעורי תמותה נמוכים יותר מיפן וקוריאה.
והם רצו לבחון את הנושא הזה יותר לעומק כאשר אחת ההשערות היתה מיקרוביום (הקשור למחלות ריאה, עיכול וחיסון).
החוקרים חילקו את קבוצות החיידקים (אנטרוטיפים) ל- 5 ומצאו ששיעורי האנטרוטיפ 1 היו גבוהים במדינות בהן שיעורי התמותה היו נמוכים, בעוד ששיעורי האנטרוטיפ 4 ו-5 היו גבוהים במדינות בהן שיעורי התמותה היו גבוהים.
החוקרים מציינים שבעבר ראו כי חומר הנקרא Ursodeoxycholate, חומצת מרה משנית המיוצרת על ידי חיידקי מעיים, מעכב את הקישור של SARS-CoV-2 לאנזים ACE2; מדכא ציטוקינים פרו-דלקתיים כמו TNF-α, IL-1β, IL-2, IL-4 ו-IL-6; ובעל השפעות נוגדות חמצון ואנטי אפופטוטיות; מגביר את פינוי הנוזל בתסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS).
החוקרים מצאו שאצל יפנים עם רמת דלקת גבוהה ותזונה דלה בירקות היה ריכוז נמוך של קבוצת החיידקים Collinsella דבר שגרם לעיכוב ביצירת חומצת המרה המשנית הזו.

 במאמר קודם: "האם חומצות המרה חשובות לתפקוד תקין של מערכת החיסון" מוסבר עוד על הקשר בין מיקרוביום – חומצות מרה – מערכת חיסון

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s