ג'ינג'ר/ זנגביל·לופוס·מחלות אוטואימוניות

ג'ינג'רול-6 הוא גם נוגד דלקת וגם מתערב בתהליכים אוטואימוניים כמו תסמונת אנטי-פוספוליפידית (APS) המוכרת במחלות כמו לופוס ובהפלות מרובות

לופוס היא מחלה אוטואימונית שפוגעת באיכות החיים של 1 מכל 2000 אנשים בעולם.
תסמונת אנטי פוספוליפידית היא תסמונת אוטואימונית שבה נוגדנים עצמיים מגיבים כנגד חלבונים הנקשרים לפוספוליפידים (מולקולות שומות במעטפת התא), הנוגדנים אינם מכוונים כנגד הפוספוליפידים עצמם אלא לחלבונים שנקשרים אליהם.
תסמונת זו מוכרת במצבים של סיבוכי הריון (הפלות ולידה מוקדמת) ובכ-10% אצל חולי לופוס (זאבת).
הסיבוך הוא על פי רוב החמרה של קרישה ופקקת. מצב שבו הנוגדנים נצמדים לתאי T מסוג נויטרופילים ונוצרת מעין "רשת עכביש" דביקה יחד עם טסיות דם.
חשוב לציין שתסמונת זו מוגדרת כפתולוגית, אך ורק אם לאדם ידוע שיש מצב של פקקת בכלי דם כל שהוא מכיוון שגם אצל אנשים בריאים (2-12%) ישנם נוגדנים הנצמדים למעטפת הנויטרופילים.
ברפואה כמובן נותנים מדללי דם (מאספירין ועד קומדין) כדי למנוע את הפפקת.

קבוצה של חוקרים ממישיגן פרסמו מחקר בדצמבר 20 בג'ורנל JCI Insight ובו הם הראו שהחומר הפעיל בג'ינג'ר (6-gingerol) מעכב את האנזים פוספודיאסטרז של הנויטרופילים, שמאפשר את היווצרות אותה רשת ובכך מונע את הסיבוכים של הקרישה/ פקקת.

his study is the first to demonstrate a protective role for ginger-derived compounds in the context of lupus, and importantly provides a potential mechanism for these effects via phosphodiesterase inhibition and attenuation of neutrophil hyperactivity

החוקרים ראו שהג'ינג'רול-6 עוצר את התהליך האוטואימוני גם במקרים של תסמונת פוספוליפידית וגם במקרים של זאבת.

But the most surprising find of all was that the mice, regardless of whether they had antiphospholipid syndrome or lupus, had reduced autoantibodies suggesting the inflammatory cycle, autoantibodies stimulating NETs which stimulate more autoantibodies, was broken.

החוקרים מבינים שצריך לבדוק את ההשפעה גם על אנשים חולים כי לא ברור איך זה ישפיע על מגוון המצבים, כי כל אדם הוא אינדיבידואל עם תהליכים מורכבים כאלה ואחרים, אבל הם מבינים שאצל אותם אנשים עם נוגדנים אוטואימוניים שלא פיתחו מחלות מורכבות, בהחלט יכולים להנות מיכולות הג'ינג'ר בהקשר לזה.

Those that have autoantibodies, but don't have activated disease, may benefit from this treatment if 6-gingerol proves to be a protective agent in humans as it does in mice
https://labblog.uofmhealth.org/lab-report/ginger-counters-certain-autoimmune-diseases-mice

ואני אומר שווה לשלב ג'ינג'ר במזון וכחליטה במקרים של דלקות ומחלות אוטואימוניות !!

לדברים נוספים שקשורים ללופוס/ זאבת תיכנסו

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s