סוכרת·צרבות + אומפרדקס

תרופות נוגדות צרבת מעלות סיכון לסוכרת סוג 2

צרבת היא אחד התסמינים העיקריים למחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD). זה מרגיש כמו תחושת צריבה מאחורי עצם החזה, שיכולה לעבור לצוואר ולגרון. לפעמים אתה מלווה בטעם חמוץ ומר, שמקורו מחומצת קיבה. יש אנשים עם GERD עם תסמינים אחרים כגון אסתמה, שיעול ודלקת הגרון.
GERD היא בעיה שכיחה ושכיחותה הולכת וגוברת באוכלוסייה הכללית. באופן מסורתי, השכיחות הייתה גבוהה יותר בקרב מבוגרים בגיל העמידה ומבוגרים. עם זאת לאחרונה חלה עלייה במספר הצעירים (30 עד 39 שנים) הפונים לטיפול רפואי במחלת GERD. נראה כי חומרת הצרבת תואמת את הלחץ העיקרי בחיים. לא בגלל תנודות במצב הרוח אלא ממתח מתמשך, אשר מחמיר את תסמיני הצרבת.

במחקר שפורסם בספטמבר 20 בג'ורנל הרפואי BMJ-GUT ביצעו ניתוח פרוספקטיבי של 204,689 אנשים שנרשמו לשלושה מחקרים שוטפים, כולל מחקר הבריאות האחיות. בקבוצה זו הם מצאו 10,105 מקרים של סוכרת. אנשים שלקחו באופן קבוע PPI היו בסיכון מוגבר של 24% בהשוואה לאנשים שאינם משתמשים.
החוקרים מצאו כי שימוש קבוע מעלה את הסיכון של אדם לסוכרת מסוג 2 והסיכון גדל עם פרק הזמן בו אדם נטל את התרופות. הם הגיעו למסקנה כי "לכן על רופאים לנקוט משנה זהירות בעת מרשם PPI, במיוחד לשימוש ארוך טווח.

Regular use of PPIs was associated with a higher risk of type 2 diabetes and the risk increased with longer duration of use. Physicians should therefore exercise caution when prescribing PPIs, particularly for long-term use
PPI use could result in weight gain, metabolic syndrome and chronic liver disease, which in turn may increase the risk of type 2 diabetes
https://www.healio.com/news/endocrinology/20201006/regular-use-of-proton-pump-inhibitors-may-increase-type-2-diabetes-risk

אחת הסברות היא היכולת של תרופות מסוג PPIs (אומפרדקס ושות') לשנות את המיקרוביום של המעיים [2], שקשור ללמטבוליזם של סוכרים ושומנים ולמחלות מטבוליות לרבות סוכרת מסוג 2.

התרופות הללו יודעות לעשות עוד הרבה נזקים כולל העלאת סיכון למוות.
יש דרכים אחרות שצריך לעשות ולעבור כדי שלא תהיה צרבת וכדי לא להגיע למצב של תרופות, וממש לפני כן להכנס לכאן


מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s