צינון - שפעת·קורונה וירוס

האם התפרצויות של וירוסים יכולים להתרחש באותה התפרצות

זוכרים את שפעת החזירים (A) ב-2009?
זוכרים שהפתיח היה די דומה לזה של הפנדמיה הנוכחית?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3774116,00.html

ושבסופו של דבר אחרי כל הרעש שעשו הוירוס נעלם ולא שב…

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899534,00.html

ביולי השנה, הקיץ שלנו והחורף של החצי השני של העולם, נצפתה ירידה משמעותית במקרים של שפעת… בארץ ובעולם שאלו 'האם יכול להיות שקוביד-19 משמיד את וירוס השפעת?'

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001337439

הסבר הגיוני אחד לתופעה ניתן במחקר שפורסם בספטמבר 20 בג'ורנל הרפואי The Lancet Microbe ובו מראים איך וירוס הצינון הנפוץ ביותר העונה לשם 'רינו' גורם למערכת החיסון שלנו לעבוד בצורה שמונעת מוירוס שפעת A להדביק את התאים.
קבוצה של חוקרים מאוניברסיטת ייל בראשות ד"ר אלן פוקסמן בחנו שלוש שנים של נתונים קליניים של יותר מ -13,000 חולים בבית החולים ייל ניו הייבן עם תסמינים של זיהום בדרכי הנשימה.
https://news.yale.edu/2020/09/04/common-cold-combats-influenza

החוקרים גילו כי גם במהלך חודשים שבהם שני הנגיפים היו פעילים, אם נגיף ההצטננות היה קיים, נגיף השפעת לא היה. התברר שמעט מאוד אנשים סובלים משני הנגיפים בו זמנית…

When we looked at the data, it became clear that very few people had both viruses at the same time," said Foxman

החוקרים החליטו לבדוק זאת גם מתחת למיקרוסקופ… הם יצרו רקמה של ריאה והדביקו אותה בוירוס רינו וגילו כי לאחר שנחשפה הרקמה לווירוס רינו, נגיף השפעת (A) לא היה מסוגל להדביק את הרקמה… וההשפעה הזו נמשכה לפחות 5 ימים.

To test how the rhinovirus and the influenza virus interact, Foxman’s lab created human airway tissue from stem cells that give rise to epithelial cells, which line the airways of the lung and are a chief target of respiratory viruses. They found that after the tissue had been exposed to rhinovirus, the influenza virus was unable to infect the tissue.
The effect lasted for at least five day

כלומר האפשרות ש-2 וירוסים יהיו פעילים באותה מידה בו זמנית לא באמת קורה באופן דרמתי אם בכלל.ולכן הפניקה המוספת של ההתקרבות לעונת השפעת וכל ה'רוצו להתחסן' או שבתי החולים יקרסו ואנשים ימותו ולא רק משפעת וקורונה, לא באמת מוצדקת או מבוססת מדע… מבוססת פניקה כן! מדע כנראה שלא…כמובן שכל דבר דורש בדיקה מול כל וירוס חדש

Foxman said her lab has begun to study whether introduction of the cold virus before infection by the COVID-19 virus offers a similar type of protection.

בתחושה שלי הסיפור הולך להיות אותו דבר גם מול קוביד-19.
לא בהכרח במדיניות, אבל כן במדע ובהוכחות (תהיה ירידה משמעותית במקרי השפעת)…

במחקר שפורסם ביוני 21 בג'ורנל Journal of Experimental Medicine חוקרים מאוניברסיטת ייל מצאו כי נגיף הנשימה השכיח 'רינו' מקפיץ את פעילותם של גנים המעוררים ייצור אינטרפרונים, מולקולות תגובה מוקדמות במערכת החיסון כנגד זיהום ויראלי, אשר יכולים לעצור את שכפול הנגיף SARS-CoV-2 בתוך רקמות דרכי הנשימה.
מאחר שמחקרים קודמים של החוקרים הראו כי נגיפי הצטננות עשויים להגן מפני שפעת, הם החליטו לבדוק האם לרינווירוסים תהיה אותה השפעה מועילה על נגיף הקוביד-19.
לצורך המחקר, הצוות הדביק רקמת דרכי נשימה אנושית שגדלה במעבדה SARS-CoV-2 ומצא כי בשלושת הימים הראשונים, עומס נגיפי ברקמה הוכפל בערך כל שש שעות. עם זאת, שכפולו הופסק לחלוטין ברקמה שנחשפה לווירוס רינו.

וכל זה אומר שלא משנה איך קוראים לוירוס. מערכת החיסון שלנו יודעת להתמודד היטב וכל זמן שהיא לא מאותגרת גם על ידי תעשיות מזהמות (מזון, אוויר, מים).

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להישאר מעודכנים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s