אלח דם·אלרגיה·דלקת ריאות·ויטמין C·מיטוכונדריה·מערכת חיסון·סטרס - מתחים

ויטמין סי – בואו נבין סופית את חשיבותו למערכת החיסון

בימים טרופים אלה קשה מאוד למצוא מאמרים חדשים, כאילו כל החוקרים עצרו מלאכתם והתמקדו אך ורק בקורונה… ואומר לכם את האמת… הקורונה משעממת אותי והדיווחים עליהם מעלים את הסטרס שלי.
קורה בעולם משהו לא טוב באמתלה של וירוס. ועדין מרגיש צורך לאתגר את המערכת… והצלחתי למצוא מאמר שפורסם בפברואר 2020 בג'ורנל הרפואי JTD על ידי פרופסור לרפואה בשם Paul E. Marik, מומחה לרפואת חירום פנימית וריאות… והוא סוקר את חשיבות ויטמין סי בבני אדם ובמניעת אלח דם.

ויטמין סי ביונקים מסוימים (כמו עיזים) מיוצר על ידי הכבד. בני האדם איבדו את היכולת לייצר אותו עם השנים במנגנון שמתואר למטה ועל כן חשיבותו ברמה היומית!
כך יצא שעז מייצרת 2-4 ליום ויטמין סי בשוטף וזה מוגבר במצב של סטרס (עקה חמצונית). וזה מראה את הקשר של ויטמין סי לניהול הסטרס. המנגנון הזה נצפה כבר בשנת 1962.

Ascorbic acid (vitamin C) is synthesized in the liver from glucose-6-phospate in most mammals and from fructose-6-phospate in all plants. Ascorbic acid is synthesized in the kidney of reptiles and amphibians. However, humans (anthropoid primates), guinea pigs and a few fish are unable to synthesize vitamin C due to a fatal mutation in the L-gulono-γ-lactone oxidase (GULO) gene which codes for the enzyme responsible for catalyzing the last rate-limiting step of vitamin C biosynthesis
The liver of goats has been estimated to produce between 2-4 g of vitamin C per day. Furthermore, when goats are stressed, vitamin C synthesis increases significantly

משום מה בממסד הרפואי דהיום לא נותנים את הכבוד הראוי ומתייחסים אליו, או יותר נכון לחסר שלו, בעיקר למחלת הצפדינה.
עם זאת ידוע שויטמין סי הוא גם נוגד חמצון שמשתתף בעוד תהליכים ביולוגיים לרבות הולכה עצבית ואפנון עצבי (neurotransmission and neuromodulation) כמו כן יש לו תפקיד חשוב במערכת החיסון כנגד פתוגנים מזהמים על ידי כך שמגביר קטילת אותם מזהמים ובמקביל מונע נזק חמצוני, שומר על המיטוכונדריה והתפקודים המטבוליים, מווסת תגובה דלקתית ומונע פגיעה באיברים חיוניים דבר המוביל לספסיס ומוות.

Vitamin C is generally considered a micronutrient that is required for collagen synthesis and the prevention of scurvy. Vitamin C, however, plays an essential role as an antioxidant, is a cofactor for numerous biological reactions, and plays a critical role in neurotransmission and neuromodulation. Furthermore, vitamin C has a critical role in the host defence of infections by increasing bacterial killing, protecting the host from oxidant injury, preserving mitochondrial and metabolic function, modulating the inflammatory response, limiting organ damage and attenuating the delayed immunosuppressive phase of sepsis

כשעושים את החיבור בין מערכת החיסון שמושפעת על יד סטרס (חיצוני ופנימי) לויטמין סי אז מבינים את החשיבות של ויטמין סי במצבים של עקה חמצונית ובמיוחד בכזו שמאיימת על חיינו כמו וירוסים וחיידקים אלימים. כלומר חסר של ויטמין סי לא גורם רק לצפדינה, בלעדיו מתאפשר הרס של מערכות. ואם הגוף לא מייצר אותו, ואם לא צרכת ממנו מספיק = סכנת חיים!

והשאלה היא מדוע מה שידוע לא קיים בפרקטיקה ובפרוטוקולים של בתי החולים. הם רוצים להציל חיים לא?

הבהרה נוספת ואחרונה: לא כל דבר שניקח אותו יעשה את מה שאנחנו רוצים, כי לפעמים זה לא רק החסר שלו… לפעמים יש עוד דברים ברקע… אבל דבר אחד בטוח… בלעדיו יהיה הרבה יותר קשה להחלים ללא פגע!

לפוסט קודם בהקשר לויטמין סי ואלח דם שמציג מחקרים נוספים הכנסו.
עוד מאמרים שיכולים לעניין אתכם בנוגע ליכולות של ויטמין סי בקשר למערכת החיסון:
ויטמין סי – זיהומים – עירויים
ויטמין סי – קיצור השהות במיון
ויטמין סי יכול להציל המוני מטופלים בחדרי המיוון – עוד מחקר קובע
חסר לכם עוד קצת עובדות, אז הנה עוד מחקר סקירה גדול על ויטמין סי

מוזמנים לקרוא גם על טכנולוגיה ליפוזמלית שמשפרת ספיגה

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s