הנדסת אקלים

התחממות גלובלית – מדענים רבים טוענים שאיננו מצב חירום שדורש התערבות

קונצנזוס או לא קונצנזוס… שימו לב מה פרופסור ניר שביב ראש המכון לפיזיקה באוניברסיטה העברית, אומר על "משבר האקלים" הקרוי התחממות גלובלית.
מוכן לסכן את שמו רק לא לאבד את האמת שלו גם אם מנוגדת למטריה השולטת. ועל כך כל הכבוד לו…

פרופסור ניר שביב בראיון עם רועי כ"ץ בערוץ כנסת

פרופסור ניב איננו היחיד שחושב כך…

להלן מכתב שמכיל חתימות של 500 מדענים מכל העולם שאומרים שלא מדובר במצב חירום

https://clintel.nl/wp-content/uploads/2019/09/ED-brochureversieNWA4.pdf?fbclid=IwAR2QirQbIx–aHYQlOnOOa0ZnRLiWkLT84D2zkdAeDJnWhnnBVyaYEX-xI8

וכאן ישנה עוד עצומה של 31,487 מדענים מתוכם 9029 רופאים

http://www.petitionproject.org/index.php?fbclid=IwAR0R16kUumqYe1byTa6MeirYs7sQUOPECXsCmzkgRmWQFCf3Nf_0g9s7A30

הקמפיין הזה, שנעזר בנערה תמימה בשם גרטה, יש לו מטרה שתשפיע על בני האדם, שצריך לחשוב כך…
לעומת זאת פרופ' ניב ומדענים אחרים שדעתם עומדת בניגוד לגרטה ושות', מדגישים את התפקיד של השינויים הטבעיים שקורים מהשמש ואומרים במפורש שכל העניין של הפחמן הדו חמצני הוא בפועל שולי. ואף יותר מכך, שפחמן דו חמצני נדרש לחיים של הצמחים, כלומר יש להתייחס אליו באופן חיובי.
פרופ' ניר שביב מבקר את הקמפיין על ההתחממות הגלובלית כי הוא מזהה את חוסר ההתייחסות לגורמים הנ"ל ואת המעורבות של אינטרסים זרים. הוא אמר שיש שם אג'נדות. וזה בדיוק העניין. כשיש אג'נדות יש אינטרסים… אותם אינטרסים עליהם פרופ' ניר שביב ציין, שחסמו אותו לפרסם מאמר בנושא ושללו ממנו מימון, או החוקר הגרמני שאיים עליו בתביעה משפטית.
איפה שיש אינטרסים, המדע תמיד יהיה מוטה וכוחני!!!

זוכרים שלפני קצת פחות מ-30 שנה הקונצנזוס דיבר על "החור באוזון"… אז איפה החור באוזון שמביא על עולמנו חורבן? נעלם? אם נעלם מה קרה לקונצנזוס שהיה בזמנו? אם לא נעלם מדוע לא שומעים עליו יותר? דרך אגב גם בתקופה ההיא היתה נערה שדיברה על האסון של החור… קראו לה  Severn Cullis-Suzuki

לאורך ההיסטוריה היו כל הזמן מצבים של ירידות ועליות של טמפרטורות. במעלה אחת וגם ביותר. ועכשיו ישנה עליה יחסית, אבל היא פחות מזו שהיתה לפני 90 שנה, שמי שחי היום לא מכיר אותה אבל יש תיעוד ואנשים חיו והעולם היה הרבה פחות מזוהם ומזהם.
כלומר יש התחממות אבל לא בהכרח כזו שמצריכה התערבות אדם (כמו ריסוס בשמים).

בלי קשר או עם קשר לשינויי האקלים ישנה איזו שהיא אמירה שקיים קונצנזוס במדע באשר לעובדה שהם הושפעו ומושפעים בעיקר על ידי בני האדם. למעשה בשנת 2013, מאמר מאת Cook et al. שפורסם בג'ורנל Environmental Research Letters טען שסקירתם על התקצירים של מאמרים שנבדקו על ידי עמיתים מ-1991 עד 2011 מצאה ש-97% מאלה שהצהירו עמדה המצביעה במפורש או במשתמע שפעילות אנושית אחראית להתחממות מסוימת. תרגיל זה בספירה מופשטת אינו תומך בטענה המדאיגה ששינויי האקלים הם מעשה ידי אדם ומסוכנים, ואף אינו תומך בטענת ה-IPCC שרוב ההתחממות הגלובלית במאה ה-20 הייתה מעשה ידי אדם.
מחקר זה הופרך במהירות על ידי מאמר של Legates et al, שפורסם בג'ורנל Science & Education. מאמר סקירה זה מצא שרק 41 מאמרים – 0.3% מכל 11,944 תקצירים או 1.0 אחוז מתוך 4,014 המביעים דעה, ולא 97.1%. בסך הכל כ-2/3 בכלל לא הביעו עמדה וקצת יותר מ-30% הביעו עמדה שלבני האדם יש תרומה מסוימת וברמות שונות לשינויי האקלים

of the number of abstracts supporting eachspecified level of endorsement had the effect of not making available the fact that only 41 papers – 0.3% of all 11,944 abstracts or 1.0% of the 4014 expressing an opinion, and not 97.1% – had been found to endorse the quantitative hypothesis ,stated in the introduction to Cook et al. and akin to similar definitions in theliterature, that “human activity is very likely causing most of the current GW(anthropogenic global warming, or AGW)

https://joannenova.com.au/2013/07/thats-a-0-3-consensus-not-97/

טוענים שההתחממות הגלובלית גורמת לים לעלות בקצב מסחרר, דבר שעשוי לגרום לשטפונות והצפות.
האמנם כך קורה?
מחקר חדש מצא שמפלס הים השקט והאוקיינוס ההודי עולים 'הרבה יותר לאט מתחזיות מודל האקלים'
בלמעלה מ-700 איים נמוכים באוקיינוס השקט ובאוקיינוס ההודי יש חופים שמראים יציבות בשטח החופים שלהם מאז שנות ה-80. עליית פני הים היחסית הייתה רק +0.46 מ"מ לשנה באזורים אלה עם "תאוצה כמעט טריוויאלית של +0.0091 מ"מ לשנה²".


אז איפה הקונצנזוס?

כנראה שמי שקובע מה יוצג כקונצנזוס הוא הקונצנזוס עצמו – הטיות ועיוותים קובעים מה נכון ומה לא נכון.

כל זה לא קשור לכך שיש צורך מיידי במעבר לאנרגיה מתחדשת.
כל זה לא קשור בכך שצריך להפסיק לזהם את העולם אתמול.
כל זה לא קשור בכך שצריך לנטוע עצים ולא לכרות אותם (בעיקר תעשיות הבקר, הנפט והקוסמטיקה).

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s