אנטיביוטיקה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·סטרואידים·פסיכיאטריות - SSRI·צרבות + אומפרדקס·תרופות·תרופות - תופעות לוואי·תרופות לסוכרת - מטפורמין

הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום

תרופות תרופות תרופות

תרופות רבות גורמות לשינוי לרעה של המיקרוביום ולא… לא רק אנטיביוטיקה גורמת לשינויים בהרכב המיקרוביום בצורה כזו שגורמת לתחלואה של חיידקים מחוללי מחלות, דלקות מעיים, השמנת יתר ועוד.
כך קובעים מומחים וכך הוצג באוקטובר 2019 בועידת האיחוד האירופי השבועי של גסטרואנטרולגיה ב- United European Gastroenterology Week in Barcelona

במחקר הם בדקו 41 סוגים שונים של תרופות והישוו בין אנשים שלוקחים תרופות לכאלה שלא וראו שההרכבים של החיידקים משתנים לרעה כאשר צורכים תרופות אלה.
התרופות שנמצאו משנות מיקרוביום לרעה בצורה הכי משמעותית הן תרופות נוגדות חומציות (מסוג PPI), מטפורמין (לסוכרת), אנטיביוטיקה, לקסטיבים (לעצירות), תרופות נוגדות דיכאון (SSRI) וסטרואידים.
החוקרים אמרו שמאוד חשוב להתחשב במיקרוביום לפני מתן טיפול תרופתי, כי תופעות הלוואי של תרופות קשורות גם למיקרוביום ולכך השלכות על הבריאות שלנו במגוון רחב של מחלות…

Our work highlights the importance of considering the role of the gut microbiota when designing treatments and also points to new hypotheses that could explain certain side-effects associated with medication use
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-10/sh-hoa101519.php

תשאלו את עצמכם כמה רופאים נותנים התייחסותם למיקרוביום שלנו לפני המרשם הדי אוטומטי/ סימפטומטי ?!

במחקר שפורסם ביוני 2020 בג'ורנל הרפואי Cell בדקו חוקרים מאוניברסיטת Princeton שבניו-ג'רסי (ארה"ב). אם במחקר המוצג למעלה בדקו את השינויים שתרופות גורמות במיגוון המיקרוביום… במחקר הנוכחי בדקו את ההשלכות של המיקרוביום על התרופות… כל המידע הזה מאוד חשוב והוא מהווה מדרגה גדולה בהבנה הבסיסית שכל אדם שונה וכל אדם מגיב אחרת לכל דבר שנכנס לגופו, אם זה מזון ואם זה תרופות
זה לא שאני בעד תרופות, אבל אני בהחלט מעודד חשיבה של רפואה מותאמת אדם ולא רפואה סטטיסטית… ואם זה יעזור לעתיד במשהו לאלה שבוחרים תרופות… אז אני בהחלט בעד.
ראשית, החוקרים אספו 21 דגימות צואתיות שנאספו מתורמים אנונימיים וקיטלגו את המינים החיידקיים החיים בכל פרט. הם גילו כי לתורמים כל אחת מהן הייתה קהילה מיקרוביאלית ייחודית שחיה במעיים שלהן.
בשלב הבא הם בדקו 575 תרופות שאושרו על ידי ה- FDA כדי לבדוק אם הן עוברות שינוי כימי על ידי אחת מ -21 הדגימות. הם מצאו מטבוליטים שמקורם במיקרוביום שמעולם לא דווחו בעבר, כמו גם כאלה שדווחו בבני אדם וקשורים לתופעות לוואי, אך מקורם לא היה ידוע. הם מצאו מקרים בהם כל המיקרוביום (המועיל) ביצעו את אותן תגובות על התרופה, ואחרות בהן רק תת-קבוצה עשתה זאת.

First, the researchers collected 21 fecal samples collected from anonymous donors and catalogued the bacterial species living in each individual. They found that the donors each had a unique microbial community living in their guts
Next, they tested 575 FDA-approved drugs to see if they are chemically modified by one of the 21 cultured microbiomes, and then tested a subset of the drugs with all the cultured microbiomes. Here, they found microbiome-derived metabolites that had never been previously reported, as well as ones that have been reported in humans and associated with side effects but their origins were unknown. They found cases where all the donor microbiomes performed the same reactions on the drug, and others where only a subset did

*** תוספת דצמבר 21
חוקרים מקבוצת בורק, יותר מעשרים מכונים אירופאים שעוסקים בביולוגיה מולקולרית, הראו שלתרופות רבות בשימוש נפוץ יש השפעות עוצמתיות על חיידקי המעיים שלנו. אלה כוללים תרופות המשמשות לטיפול בהפרעות קרדיומטבוליות ואנטיביוטיקה. התוצאות פורסמו בדצמבר 21 בכתב העת Nature.
המיקרוביום של המעי מורכב ממיליארדי מיקרואורגניזמים החיוניים לתפקוד תקין של הגוף. בין יתר ההשפעות של המיקרוביום הוא גם על מטבוליזם של הגוף, כלומר פגיעה בהרכב החיוני של המיקרוביום עשוי להוביל לאותן מחלות קרדיו-מטבוליות.

אולי זו הסיבה שיש אנשים שתרופות לא רק שלא עוזרות, אלא המצב שלהם אף מוחמר?

החוקרים ניתחו את ההשפעות של 28 תרופות שונות ומספר שילובים של תרופות. החוקרים מציינים שתרופות רבות משפיעות לרעה על ההרכב ומצבם של חיידקי המעי והם מצאו שלתרופות יכולות להיות השפעה בולטת יותר על המיקרוביום המארח מאשר מחלות, תזונה ועישון גם יחד.
בעוד שההשפעה השלילית והמתמשכת של אנטיביוטיקה על חיידקי מעיים כבר ידועה, מחקר זה הראה שסביר להניח שהשפעות כאלה מצטברות עם הזמן.
החוקרים מצאו שמיקרוביום המעי של חולים שלוקחים קורסים מרובים של אנטיביוטיקה במשך חמש שנים הפך פחות בריא. זה כלל גם סימנים המצביעים על עמידות לטיפול אנטיביוטי, כלומר מצב שיכול להיות גם מסכן חיים בחשיפה לחיידקים אלימים.

החוקרים רצו גם להפריד את ההשפעה שיש למחלות על מיקרוביום המארח מהשפעתן של התרופות, במיוחד בחולים הנוטלים יותר מתרופה אחת בו-זמנית. ועצם העובדה שקבוצה זו מהווה חלק מקונסורציום MetaCardis אפשרה להם להשתמש בנתוני מולטי-אומיקה של יותר מ-2000 חולים עם מחלות קרדיו-מטבוליות. מחקר העוקבה הגדול הזה גם אפשר לחוקרים לקבוע כי למינון התרופות שנקבעו יש גם השפעה משמעותית על רמת ההשפעה על המיקרוביום.
החוקרים ציינו שידוע שהמיקרוביום יכול לשקף את מצב בריאותו של החולה ולספק מגוון של סמנים ביולוגיים להערכת חומרת המחלות. עם זאת, מה שלעתים קרובות מתעלמים ממנו הוא שהתרופה המשמשת לטיפול במחלה משפיעה גם על מצב המיקרוביום. כלומר זה מאפשר לנו להראות שתרופות יכולות להסוות את החתימות של המחלה ולהסתיר סמנים ביולוגיים פוטנציאליים או מטרות טיפוליות.
החוקרים מקווים שתוצאות אלו יכולות לספק ידע שעשוי לסייע בשימוש מחדש בתרופות וכן בתכנון אסטרטגיות טיפול ומניעה אישיות.

מכאן ועד היום בו כל רופא ימליץ על תרופה אחרי שבחן את הרכב המיקרוביום אצל המטופל, יש עוד הרבה זמן… אבל אני בהחלט שמח שיש מדענים שמבינים את ההשלכות של תרופות על הרכב המיקרוביום ואת ההשלכות של המיקרוביום בסינטוז התרופות, שגם מפריע להטמעת התרופה וגם מייצר רכיבים שיכולים להרעיל ולפגוע…

מי שלא מתייחס בהווה למיקרוביום בעת מתן טיפול רפואי הוא בור!
מי שלא יתייחס בעתיד לנושא זה הוא כבר יוגדר פושע!

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא? תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים!  ולהמנע ממגע וצריכה של: 
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s