אופיאטיים·הון שלטון ומדיניות הבריאות·מדע הפארמה - יצרניות תרופות·תרופות

הסדרי טיעון לחברות הפארמה שאחראיות על מגיפת האופיאטיים – שערוריה!

4 חברות תרופות גדולות, ביניהן 'טבע' השיגו הסדר תשלומים עבור הנזקים של התרופות האופיאטיות. כי זה מה שקורה היום הסדרים…
לפי ה-CDC מתו 700,000 איש בין השנים 1999-2017 ממינון יתר של תרופות מתוכם כ-400,000 מאופיאטיים.
בארצות הברית מתים מדי יום 180 איש בממוצע מתרופות אלה…נתון מזעזע לכל דבר!!!

https://www.cdc.gov/drugoverdose/epidemic/index.html

העומס הכלכלי של המשבר האופיאטי עלה למעלה מ-600 מיליארד דולר למשק האמריקאי ב-4 השנים האחרונות. שליש מהסכום נפל על המדינה ושני שליש על הסקטור הפרטי ועל המשפחות הנפגעות.

https://www.cbsnews.com/news/opioid-epidemic-cost-us-economy-more-than-631-billion-over-four-years/

החברות ששיווקו את התרופות האלה בשכנוע מסיבי הכולל טובות הנאה בעבר. היום יכולות לישון בשקט על חשבון כל אלה שמתו עקב ההתמכרות לתרופות האלה, כשהן צריכות לשלם פסיק קטן ממה שהרוויחו בעבור תרופות אלה…מדוע הולכים על הסדרי טיעון?
כי צפויות 2700 תביעות בנושא זה בכמה מדינות, חלקן בעבור יצירת התמכרות וחלקן בקידום מכירות לתרופות אלה.
דבר שייצור עומס על מערכת המשפט… אז בואו נעשה קיצור דרך ונשלם סכומים מסויימים במיליונים, כי זה מה ששווים חיי אדם בעולם הזה הקשור לפארמה.
לפי הסדר טיעון במדינת קליבלנד חברת 'טבע' שלנו (אחת מתוך 4 חברות שהגיעו להסדר על סך כולל של 260 מיליון דולר) תשלם פיצוי עתק של 20 מיליון דולר במזומן ועוד 25 מיליון עבור טיפולי התמכרות, וכדי שיהיה לה גם יותר קל לשלם את החלק של ה"תרומה", הם יעשו זאת ב-18 תשלומים.

רק חברה אחת "פדרו" יצרנית התרופה אוקסיקונטין קיבלה מכה גדולה יחסית בהסדר טיעון על סך 12 מיליארד דולר, מתוכם 3 מיליארד ממשפחת סאקלר בבעלותה חברת פדרו. היא גם מחויבת למכור את המניות שלה בחברה ולתרום את ה"רווח" מהמכירה.
החברה במבנה הנוכחי שלה תפורק. במקומה תקום חברה חדשה שאמנם תמשיך לייצר אוקסיקונטין (***כלומר ממשיכים לא ללמוד כלום), אולם ההכנסות ממכירות התרופה יועברו לתובעים. עוד נקבע כי החברה החדשה תתרום חלק מהכנסות התרופות שתייצר, כולל אלו הנמצאות בפיתוח, כדי לממן טיפול בהתמכרות למשככי כאב ולטיפול בתסמינים הקשורים במינון יתר של האופיואידים. ההסדר איננו כולל הודאה של משפחת סאקלר וחברת פרדו בעבירות על חוק כלשהו שיוחסו להם.
ההסכם העקרוני הושג שישה שבועות לפני תחילת משפט במדינת אוהיו שבו יידונו 2,400 תביעות שאוחדו לתיק אחד נגד יצרניות ומפיצות האופיואידים.
20 תובעים מדינתיים כבר הודיעו שלא יחתמו עליו וכן שתבעו ממשפחת סאקלר פיצוי נוסף בסך של 1.5 מיליארד דולר, גם אם מכירת חברת התרופות הבינלאומית שבבעלות המשפחה, Mundipharma, תניב סכום נמוך יותר.

https://www.telegraph.co.uk/news/2019/09/12/tentative-purdue-pharma-opioids-settlement-falls-short-nationwide/

*** עדכון לגבי חברת פרדו יצרנית אוקסיקונטין
החברה הסכימה להודות בשלושה אישומים פליליים נגדה על חלקה במשבר האופיואידים,בו יותר מ-450 אלף משתמשים בתכשיר האוקיסקונטין מתו ממינון יתר ומהתמכרות לתרופות הנרקוטיות. כמו כן הואשמה החברה בכך שהנהיגה מדיניות של תגמול ועידוד רופאים להנפיק כמה שיותר מרשמים לתכשיר הזה.
בהסדר נמסר כי הנהלת החברה הסכימה לסגור אותה, כי אין לה כסף נזיל ולכן חייבת למכור אותה ולמעשה להקים במקום זאת הנוכחית חברה חדשה לתועלת הציבור בלבד, שלא תפעל לצורכי רווח כמו חברות עסקיות אחרות וכל הכנסותיה בעתיד מתרופות שונות שתייצר, לרבות התכשיר אוקסיקונטין שיש בו לעתים צורך רפואי, ישמשו למימון תכניות טיפול רפואי מתקדם במתמכרים ולשם גמילה.
לפי ההסדר, 3.5 מיליארד דולר מהסכום שנקבע יהוו קנסות על פעילויותיה הלא חוקית בעבר. עוד 2 מיליארד דולר יועברו לידי הממשל מתוך הכנסות עבר שצברה ו-2.8 מיליארד דולר הוא הסכום שנקבע במסגרת סגירת תביעות אזרחיות נגדה.
על החברה במתכונת החדשה יהיה לייצר תכשירים במסגרת טיפולים כנגד מינוני יתר של תרופות שונות. בנפרד גם נקבע כי בעליה של החברה הפרטית, משפחת סאקלר, תשלם פיצויים אזרחיים בסך 225 מיליון דולר. עם זאת, בכירי החברה בעבר לא שוחררו מאימת תביעות אזרחיות עתידיות נגדם.
לפי הערכות, משבר האופיאידים פגע בכלכלת ארה"ב בשיעור מוערך של שני טריליון דולר. כמעט כל המדינות בארה"ב הגישו בנפרד תביעות נגד החברה על כך ששירותי הבריאות בהן נאלצו לטפל במאות אלפי מכורים לתכשירים הללו – תוצאה מהתנהלות היצרנית שלהן. ב-2018, לפי אחד מהדו"חות השנתיים של הממשל, שליש מכלל מקרי המוות בארה"ב היו אנשים שקיבלו מרשמי יתר למשככי כאב או צרכו מינוני יתר, בין השאר משום שרופאים תאבי בצע שתוגמלו בנדיבות על ידי "פרדו" עודדו אותם לכך.

https://edition.cnn.com/2020/10/21/business/purdue-pharma-guilty-plea/index.html

תרופות הורגות ואין באמת ערך כספי לחיי אדם!
שימרו על עצמכם ותהיו בריאים!
קחו אחריות ואל תסמכו על שום דבר שמנוהל ומונע אך ורק על ידי כסף!!! כי זה יהיה מאוחר מדי וכי המדינה לא תעזור יותר מדי…

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s