NSAIDS - נוגדי דלקת·אקמול - פראצטמול·מערכת חיסון·תרופות

חום (fever) – המנגנון שמפעיל את מערכת החיסון

למי שעדין לא מבין את המשמעות של חום (fever) שבא כתוצאה מזיהום או כחלק מתהליך דלקתי, ורץ מיד לתת תרופות להורדת חום. פוסט זה מיועד עבורכם.

ראשית חשוב להבין שאין דבר כזה מנגנון טבעי שמזיק, כלומר כל מה שהגוף מגיב הוא בעל משמעות לבריאות שלנו ולכן דיכויו פוגע בבריאות.
כאשר הגוף מעלה את החום הוא מפריע ליכולת הפתוגן להשתכפל. כמו כן מערכת החיסון פועלת ביעילות רבה יותר כאשר הגוף מתחמם. תאים חיסוניים הפועלים כמגיבים ראשונים לזיהום, כגון תאים דנדריטים, מקרופאגים ונויטרופילים, הוכחו שמגיעים למקום מהר יותר ובעלי יכולת משופרת לבלוע ולהשמיד חומרים זיהומיים ב-38-40 מעלות[1]. חום הגוף גם הופך את התאים הללו לטובים יותר בגיוס והפעלת תאי T, אשר מתאמים תגובות חיסוניות "מסתגלות" לטווח ארוך יותר, כגון ייצור נוגדנים וגם תאי T ותאי B המייצרים נוגדנים מגיבים טוב יותר להוראות ממערכת החיסון בטמפרטורות אלו[2].
בינואר 2019 פורסם מחקר בג'ורנל Cell תיארו לראשונה עוד מנגנון של עליית חום הגוף והשפעתו על התגובה החיסונית.
החוקרים מצאו שהחום גורם לייצור חלבוני עקת חום 90 (heat shock protein 90), שמשפיעים על קולטן (α4 integrin) שאחד מתפקידיו הוא גם לאותת למערכת החיסון (מערכת הלימפה) להפעיל תאי T, להגיע למקום הפגוע ולטפל בזיהום.

נתתם אקמול או נורופון?
פגעתם ביכולת הטבעית של הגוף להלחם במזהם והדרך לאנטיביוטיקה[2] מתקצרת וכך גם הפגיעה במיקרוביום והחלשת מערכת החיסון ויצירת סיכון להישנות המחלה ולמחלות כרוניות. מי שלא יודע גם תרופות NSAIDS (איבופרופן) משנות מיקרוביום ובאופן כללי מסוכנות למערכת העיכול, לכליות, לכלי הדם וללב.

אפשר להבין את מקור החשש במיוחד כשיש חום אצל ילדים ותינוקות שמראים מצוקה גדולה. החשש הזה יכול להעלם אך ורק על ידיי ידע ולא פניקה שמוחדרת על ידי הממסד הרפואי. וזו לא בושה להעזר באיש מקצוע מהתחום הטבעי כדי ללמוד ו/או לטפל בילד החולה.
ראשית יש לבחון את מדד החיוניות של הילד, כלומר שאיננו אפתי ולדאוג למאזן אלקטרוליטים על ידי שתיה מספקת של מיצים טבעיים ומרקים, כדי למנוע התייבשות ולחזק את מערכת החיסון במידה וצריך עוד עזרה.
כשהחום מאוד גבוה ניתן להניח על הראש רטיית בד שהיתה במקפיא או להיכנס לאמבט חמים ולצנן את הגוף יחד עם הצטננות המים.

לקריאה נוספת על תרופות להורדת חום ועל השלכותיהן על בריאותנו ובריאות ילדינו NSAIDS (איבופרופן ושות', אקמול – פראצטמול

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s