סרטן ומניעה·פורמלדהיד·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

פורמלדהיד – למי להאמין?

למי להאמין?
מצד אחד פורמלדהיד היא מולקולה של פחמן מימן וחמצן, כל אורגניזם בטבע יוצר אותו דרך פעילות מטבוליטית של התא, הוא אנטי בקטריאלי וחומר משמר טבעי, הוא משתתף ביצור חומצות אמינו, הוא נמצא בתפוחים ובאגסים ונוצר גם במהלך בישול של פירות וירקות.
סך הכל נשמע נפלא!!!
אז משתמשים בו בקוסמטיקה וטואלטיקה
משתמשים בו בתעשיית העץ והריהוט וחומרי ניקוי
משתמשים בו לשמר גופות (לפני קבורה, בניתוח שאחרי מוות)
משתמשים בו בחיסונים
משתמשים בו בתעשיית המכוניות.

אומרים שהוא נבדק שאינו מצטבר בגוף ומתפרק מהר באוויר, במגע עם אור ולחות.
יש מבדקי בטיחות של ה-FDA
יש משרדי ממשלה (OSHA) שמאשרים לעבוד בסביבה עם פורמלדהיד
יש אישורים על המוצרים.
בדיוק כפי המוצג והמפורט כאן:
https://www.chemicalsafetyfacts.org/formaldehyde/

אז מה שמעניין אותי, זה למה פורמלדהיד נמצא גם ברשימת החומרים המסוכנים לאדם (קבוצה אחת). כפי הרואים בתמונה מהאתר של ארגון הבריאות העולמי?
https://monographs.iarc.fr/agents-classified-by-the-iarc/

למה באתר של cancer.gov כתוב שפורמלדהיד מסרטן?
https://www.cancer.gov/…/formaldehy…/formaldehyde-fact-sheet

ולמה הוא מצוין במחקר הבא כחומר שעלול לגרום לדיכאון, סוכרת ואלצהיימר?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5362172/

אולי כי לפעמים מגזימים בהערכה של חומר, גם אם נחשב לטבעי, ואז דוחפים אותו בכל מקום. זה נכנס דרך עיכול מזון, זה נכנס דרך הנשימה וזה מוזרק לתוך שרירים.
ופוף משהו קורה, פתאום נדפק המוח…
אבל זה טבעי!!!
אז כנראה שגם לדברים טבעיים יש גבול לכמה שהם יכולים להיצרך, ובטח שכשלא דרך התזונה כמו זריקות ושאיפה. כי אז החומרים מגיעים ישירות למחזור הדם ויכולים לטייל לכל מקום בגוף, להצטבר בו ולהזיק לו. במערכת העיכול שלנו יש גם מחסום, לא כל דבר חודר אותו ובטח שלא באחוז גבוה!!!

***תוספת דצמבר 21
מחקר חדש שפורסם בדצמבר 21 בג'ורנל Neurology, מצביע על כך שחשיפה ארוכת טווח לפורמלדהיד במהלך העבודה עשויה להיות קשורה לפגיעה קוגניטיבית בהמשך.
החוקרים מציינים שידוע שחשיפה לפורמלדהיד נקשרת לסוגי סרטן מסוימים, והתוצאות שלהם מצביעות על כך שחשיפה לכמויות נמוכות של פורמלדהיד עשויה להיות קשורה גם לרמה נמוכה יותר של תפקוד קוגניטיבי. אנשים שעבודתם חושפת אותם לפורמלדהיד עשויים לרצות לנקוט באמצעי זהירות, וחברות עשויות לרצות לבחון דרכים להפחית את חשיפת העובדים לכימיקל המסוכן.

We know that exposure to formaldehyde has been linked to certain cancers, and our results suggest that exposure to low amounts of formaldehyde also may be associated with lower level of cognitive functioning. People whose work exposes them to formaldehyde may want to take precautions, and companies may want to look at ways to reduce workers’ exposure to the hazardous chemical

המחקר בדק 75,322 אנשים בצרפת עם גיל ממוצע של 58. מתוכם, 8%, או 6,026, נחשפו לפורמלדהיד במהלך חיי העבודה שלהם. עיסוקיהם כללו אחיות, מטפלות, טכנאים רפואיים, עובדים בתעשיית הטקסטיל, הכימיה והמתכת, נגרים ומנקים.
חשיפת פורמלדהיד לכל החיים חושבה בעזרת כלי המשמש להערכת החשיפה של אדם לסכנות בריאותיות פוטנציאליות במקצועות שונים. אנשים חולקו לשלוש קבוצות שוות לפי שנות החשיפה שלהם לפורמלדהיד; נמוך נחשב לשש שנים או פחות, בינוני היה שבע עד 21 שנים, והגבוה היה 22 שנים או יותר. המשתתפים חולקו גם לשלוש קבוצות על פי החשיפה המצטברת שלהם, שהיא הכמות הכוללת של פורמלדהיד שאדם נחשף אליו במהלך חייו בהתבסס על ההסתברות, עוצמתו ותדירות החשיפה.
תפקוד קוגניטיבי נמדד באמצעות שבעה מבחנים נפוצים של זכירת מילים, זיכרון, קשב, חשיבה וכישורי חשיבה אחרים, כדי להעריך כל תחום ולהגיע לציון קוגניטיבי גלובלי.
לאחר התאמה לגיל, מין, השכלה וגורמים אחרים, החוקרים מצאו שלאנשים שנחשפו לפורמלדהיד בעבודה היו בממוצע סיכון גבוה ב-17% לסבול מבעיות חשיבה וזיכרון בהשוואה לאלו שלא נחשפו. זה היה נכון בכל סוג של תפקוד קוגניטיבי שהחוקרים בדקו.

עובדים שנחשפו לפורמלדהיד במשך 22 שנים או יותר היו בסיכון גבוה ב-21% ללקות קוגניטיבית גלובלית בהשוואה לאלה שמעולם לא נחשפו. עובדים עם החשיפה המצטברת הגבוהה ביותר לפורמלדהיד היו בסיכון גבוה ב-19% בממוצע ללקות קוגניטיבית בהשוואה לאלה שלא נחשפו.

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s