הון שלטון ומדיניות הבריאות·השמנת יתר·חלב ומוצריו·מחלות לב וכלי דם·סוכרת·סידן פרופיונאט-E282·תוספי מזון - E-NUMBERS

סידן פרופיונאט – E282 – השמנה וסוכרת

סידן פרופיונאט (calcium propionate) או במספרו הכימי E-282, הוא חומר משמר שאושר על ידי ה- FDA לשימוש בלחמים, דברי מאפה, בירות, "דגני בוקר", משקאות מוגזים ומשקאות אנרגיה, גבינות ומוצרי חלב, קרמים, מאכלים ה"מיועדים" לסוכרתיים והרשימה עוד ארוכה (מצורף לינק לרשימה המלאה)
http://www.fao.org/gsfaonline/additives/details.html…

כל העולם יודע שמזון מעובד איננו טוב עבור הבריאות שלנו וגורם להמון מחלות. זה מוכח מחקר אחרי מחקר. ועדיין אין שינוי מכיוון ארגוני הבריאות, מלבד מלומר לצרכנים לצרוך פחות מזון מעובד… ההיסטוריה מוכיחה שרק להגיד לא עושה עבודה אצל הרוב המוחלט, כי איך זה יקרה? אם הסופרים מפוצצים במאכלים מעובדים, כשמצד אחד אין סנקציות על תעשיית המזון המעובד , ומצד שני אין עידוד לייצר מזונות טריים וללא חומרים נלווים.
וכמו כן, הפרויקט של סימון מוצרים הוא איטי, לא מדוייק בעליל ומלא בניגודי עניינים והון שלטון.
לכן הדרך היחידה שכרגע נראית לנכון היא להפיץ כמה שיותר את כל המחקרים החדשים, שכמה שיותר אנשים ייראו שזה פוגע בבריאותנו מכל כיוון.

המחקר הבא שפורסם בג'ורנל הרפואי Science Translational Medicine באפריל 2019 ויש בו גם נציגות ישראלית מבית החולים שיבא (ד"ר אמיר תירוש), מראה, שהפרופיונאט משפעל את מערכת העצבים הסימפתטית (אותה מערכת שמופעלת במצבי דחק) ומעלה את רמות ייצור הורמון הגלוקגון, שהוא הורמון שפועל ההיפך מאינסולין. הוא מוגבר לדוגמה במצבי צום ממושך, כדי להעלות את רמות הסוכר בדם, ובמקרה זה אין באמת צום ויש עליה של סוכר בדם וזה מצב מסוכן.
כמו כן הפרופיונאט מעלה גם את החלבונים קושרי חומצות שומן המכונים גם FABP4, שהם אחד הפקטורים העיקריים בהשמנת יתר אצל ילדים, עמידות לאינסולין, היווצרות מחלות דלקתיות בכלי הדם וטרשת עורקים.

נכון שאתם לא רוצים את כל אלה אצלכם בדם ואצל ילדיכם?
תגידו לא למזון מעובד! תגידו לא ל E-Numbers! ובטח אם אינכם מזהים אותם.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s