אנטיביוטיקה·הריון לידה וינקות·מערכת עיכול·ניתוח קיסרי·קרוהן וקוליטיס

אנטיביוטיקה בהריון ובינקות – קרוהן וקוליטיס

נשים בהריון ואמהות צעירות…
מחקר זה מיועד אליכן במיוחד…
המחקר הבא מדבר על השלכות נטילת אנטיביוטיקה בזמן ההריון ובתקופת הינקות של התינוק, דבר שלצערי קורה המון ומשפיע על הבריאות העתידית של היילוד…
אני מתריע על זה כל הזמן, ואולי מחקר זה יהווה רתיעה מסוימת מהנזק הרב שאנטיביוטיקה גורמת.

מטרת מחקר זה שפורסם בג'ורנל הרפואי Gut-BMJ היא לבחון את הקשר שבין נטילת אנטיביוטיקה בהריון או בגילאי הינקות לבין התפתחות מוקדמת מאוד של מחלות מעי דלקתית כמו קרוהן וקוליטיס, שהן גם מורידות איכות חיים וגם מעלות סיכון לסרטן בעתיד הרחוק יותר.

המחקר בדק 827,239 ילדים שבדיים בין השנים 2006-2013. קשר זה נבדק בעזרת מודל הסיכונים היחסיים על-שם קוקס (Cox). הנתונים על אנטיביוטיקה ומחלת מעי דלקתית נלקחו ממאגר המידע הלאומי לתרופות מרשם ומהרשומות הלאומיות על מטופלים. הושם דגש מיוחד על הורה המאובחן במחלת מעי דלקתית ועל דלקת קיבה ומעי, כגורמים מערפלים אפשריים.

הממצאים היו ברורים ביותר במקרה של לקיחת אנטיביוטיקה בזמן היריון בעשרות אחוזים ויותר לפתח מחלת מעי דלקתית ביחס לקבוצת ביקורת מהאוכלוסייה הכללית, כאשר גם אצל תינוקות נמצאה עליה בשכיחות, אם כי יחסית פחות.

אני מזכיר שלכל אדם יש את המיקרוביום שלו. לגנטיקה יש השפעה על הרכב המיקרוביום בכ-2 אחוזים בלבד. 
המיקרוביום דואג בין היתר למערכת עיכול בריאה, למערכת חיסון חזקה (זמן תגובה ואיכות תגובה לפתוגן חיצוני) והשפעה על המוח הן מבחינה עצבית והן מבחינה רגשית, לכן יש להמנע משינויים קיצוניים בתזונה! יש להמנע מאנטיביוטיקה ויש להגביר מזונות שטובים למיקרוביום האישי שלכם!

מחקר מיולי 2020 שפורסם בג'ורנל הרפואי Genome Medicine מגבה את הרשום מעלה… שימוש באנטיביוטיקה בילדים מתחת לגיל שנה משבש את המיקרוביום במעי, אשר ממלאים תפקיד מכריע בהתבגרות בריאה של מערכת החיסון ומניעת מחלות, כגון מחלות מעי דלקתיות וסוכרת מסוג 1.

the use of antibiotics in children under 1 year old disrupts the intestinal microbiota – the trillions of beneficial microorganisms that live in and on our bodies – that play a crucial role in the healthy maturation of the immune system and the prevention of diseases, such as inflammatory bowel disease and type 1 diabetes.

מחקר זה מספק עדויות המחזקות את הרעיון כי האסוציאציות שבין חשיפה לאנטיביוטיות להתפתחות מאוחרת של מחלות אצל ילדים אנושיים הן יותר מאשר קורולציה/מתאם,אלא למעשה הם ממלאים תפקידים בסיבת המחלה

This study provides experimental evidence strengthening the idea that the associations of antibiotic exposures to the later development of disease in human children are more than correlations, but that they are actually playing roles in the disease causation

Effect of early-life antibiotic exposure on the severity of DSS-induced colitis. a Schematic of early DSS experiment, using a single 5-day antibiotic course (PAT).
Lasting effects of early-life antibiotic exposure on DSS-induced colitis severity and on intestinal microbial communities. a Schematic of the late time point DSS experiment.

ועכשיו שימו לבל למשפט הבא של החוקרים… המחקר הזה ממשיך את עבודתו של ד"ר בלייזר (אחד החוקרים) על ההשערה כי שיבוש המיקרוביום בגיל המוקדם (ינקות), בעיקר על ידי אנטיביוטיקה וניתוח קיסרי, הוא אחד הגורמים המניעים את המגיפות המודרניות.

The study continues Blaser’s work on the hypothesis that disrupting the early life microbiome, especially by antibiotics and C-section, is one of the factors driving modern epidemics.

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s