אופיאטיים·כאבים·קנביס

כאבים/סבל – אופיאטים – קנביס

לכל סימפטום יש סיבה
ותרופה יודעת רק לדכא סימפטומים…
הרפואה התרופתית היא תמיד נגד משהו…
אין תרופה לחיזוק ולשיפור, רק נגד מה שנראה הסיבה. אבל לא נגד הסיבה האמיתית…
לדוגמה משכך כאבים זה עבודה על המוח. יש סיבה לכאב, לשדר מצוקה של רקמה או איבר, אז לחסום את השדר למוח לא רק שלא יפתור את הבעיה אלא יחריף אותה, כי אותו אדם ירגיש שלא כואב לו וימשיך כהרגלו והמקור לכאב יישאר ותיווצר תלות וזה עתידית מסוכן עד כדי מוות. 
גם אם הסיבה היא דלקת, לדלקת יש סיבה ומשמעות. התרופה יודעת לנטרל את הגוף מלייצר דלקת, וזו כאמור חשובה לריפוי המקום המודלק כי כך כלי הדם מתרחבים ויש יותר פתח לכניסה של מרכיבים חיוניים של מערכת החיסון ולנוטריינטים לטיפול באזור הפגוע. לכן תרופה אנטי דלקתית כולל הלא סטרואידליות לא יפתרו לעולם את הבעיה. כי מדובר בדיכוי של מערכת הגוף לטפל בעצמו.
ואומר שהרפואה של היום לא פותרת בעיות אלא רק מנציחה אותם.
ומי שחושב אחרת, נמצא בבעיה. כי גם הרפואה מודעת למקרי המוות מתרופות יתר לרבות אלה הקשורות לכאבים עזים וכרוניים (להלן גרפים המראים את מקרי המוות מתרופות בכלל ומשככי כאבים בפרט אופיאטיים להלן Opioid epidemic)…

אף אחד לא מכחיש את זה לרבות ארגוני הבריאות (WHO) והארגונים המאשרים תרופות (FDA)

למה אני כותב את כל זה?
כי יש אנשים מסכנים ואומללים שלא מוצאים מזור וכשהם הולכים לרופא שלהם כדי לשאול לגבי קנאביס רפואי, הפנים נאטמות וכלום לא קורה ומרשם של אופיאטיים נרשם שוב או במקום, מסתבר שזה תלוי גם בשעה שהולכים לרופא אבל לא רק, כי לכל רופא יש תוכנה שממליצה על אפשרויות לתרופות ובצורה מדורגת ואולי זה חלק מהגדרות התוכנה שמציבה את האופיאטיים למעלה כפי שמצאה המחלקה המשפטית האמריקאית… אבל לא משנה מה הסיבה זה ברור לכולם שהאופיאטיים ניתנים גם כשלא צריך ולתקופה ארוכה מהנדרש [2]…
את המגפה הזו מסביר הכי טוב ד"ר טד תומפסון יצרן תרופות בראיון ל-"60 שניות"
ורק לאחרונה יוצאים פסקי דין והסדרים שערורייתיים עם חלק מהאשמים: חברות הפארמה ובעלים אחד, ג'ון קפור, בעונש אישי!

מדוע הרופאים לא קוראים מחקרים?
מדוע משרד הבריאות לא קורא מחקרים?
אם אני יכול, בטוח גם הם יכולים!!!

ציטוט מתוך המחקר ממרץ 18בג'ורנל הרפואי European Journal of internal medicine:
המחקר מראה שהשימוש הטיפולי של קנאביס הינו בטוח ויעיל במבוגרים. קנביס יכול להוריד את השימוש במשככי כאבים כולל אופיאטיים.
יעיל ובטוח ומוריד תלות במשככי כאבים, שגורמים למוות!!!

After 6-months of medical marijuana treatment (all statistics are:
a 94% reported an improved overall condition, and a 50% reduction in pain
a 60% reported improved quality of life, from “bad” or “very bad” to “good” or “very good
a 70% reported moderate to significant improvement in their condition
a 20% of respondents stopped using opioids or reduced their dose
Our study finds that the therapeutic use of cannabis is safe and efficacious in the elderly population. Cannabis use may decrease the use of other prescription medicines, including opioids".

מה לא ברור?!!! למה מחכים?!!!

רוצים תאורית קונספירציה?
אין פטנט על קנאביס, לכן זה לא כלכלי לחברות התרופות וזה לא מעניין אותם שבמקרים מסויימים זה עדיף ויעיל על פני כל טיפול רפואי אחר…

לפניכם מאמר שפורסם בספטמבר 20 בג'ורנל הרפואי BMJ מציג פיגור של הממשלה הבריטית באישורי קנביס למרות שהנושא הוסדר בנובמבר 2018, כאשר בריטניה הפכה מוצרים מבוססי קנאביס לשימוש רפואי (CBPM) לחוקיים, רוב האנשים הניחו שאלה יופנו מיד לחולים, אך זה לא קרה…. וללא סיבה אמיתית, מוצדקת או מדעית!!! בישראל הפיגור הוא הרבה יותר גדול, כי ההסדרה עדין לא החלה.
החוקרים מצאו כי מאות אלפי חולים בבריטניה עברו טיפולים לא חוקיים על בסיס קנאביס לשימוש רפואי בשל העובדה שחלק ניכר ממקצועות הרפואה והרוקחות לא אימצו עד כה את האפשרות שלהם לרשום מוצרי קנאביס חוקיים.
כתוצאה מכך, למשל, חלק מההורים לילדים עם אפילפסיה קשה היו צריכים לטוס לחו"ל או לרכוש קנביס לא חוקי, כדי לקבל את הטיפול היחיד שהוכיח את עצמו כיעיל למצבם
הערכה היא כי הרוב המכריע של כ -1.4 מיליון משתמשי הקנאביס הרפואי מקורם מהשוק השחור. זאת למרות שקיימות ראיות משמעותיות ליעילות של מוצרי קנאביס לשימוש רפואי בהפרעות רבות כפי שזוהו בסקירת האקדמיה הלאומית האמריקאית למדעים ב- 2017..
החוקרים תשאלו הורים, רופאים, רוקחים ומקבלי החלטות כדי להבין מדוע לא נותנים מרשמים לקנאביס למרות שיכולים לתת ואלה חלק מהסיבות שהם מצאו: (ההערות בסוגריים הן שלי).

  • חששות מהעדר ראיות מדעיות (אני הייתי קורה לזה בורות או חוסר רצון ללמוד את הממצאים ופחד אישי)
  • מתן תרופות כאפשרות ראשונה ורק אם לא עזר או כשהיו תופעות לוואי הוחלט לרשום קנאביס (אפשר לקרוא לזה תקועים בזמן ובכבלי הפארמה).
  • חשש של הרופאים שהמטופלים יתרעמו עליהם אם יציעו קנאביס.
  • הממשלה הנוכחית מתעקשת שקנאביס רפואי ייחשב כמוצר "מיוחד". כנראה מהסיבה שאם תרופה מזיקה האחריות היא על היצרניות ובמקרה של קנאביס על המדינה.
  • 50 שנים הממסד הרפואי רק מפמפם על נזקי הקנביס האפשריים, שהופרכו אבל רופאים לא יודעים זאת (או ששטיפת המוח כה חזקה שאין על מה לדבר איתם).

מסקנות החוקרים:
אלפים רבים של חולים בבריטניה שמרפאים את עצמם באמצעות CBPMs שאינם מוסדרים וראיות המאגר הבינלאומי מצביעות על כך שמוצרים רפואיים חדשים אלה (קנבואידים) מציעים התקדמות משמעותית בטיפול לרבים בהם התרופות הנוכחיות אינן יעילות או נסבלות בצורה גרועה. הם גם מציעים פוטנציאל של חיסכון משמעותי בעלויות ל- NHS במונחים של אשפוזים מופחתים ופחות מרשם של תרופות אחרות, במיוחד אופיואידים לכאב כרוני. כישלונם של מקצועות הרפואה והרוקחות לאמץ CBPM למרות היותם 'חוקיים' לפני למעלה מ- 18 חודשים, הוא דאגה גדולה לחולים וכבר סביר להניח שהוביל למוות שניתן למנוע ממצבים כמו אפילפסיה. אנו מקווים כי מאמר זה יעזור לקובעי המדיניות ולמתרשמים להבין את האתגרים של מרשמים וכך יעזור להם לפתח גישות להתגבר על המצב הקיים כיום.

The many thousands of UK patients self-medicating with non-regulated CBPMs and the international database evidence suggest these new medical products offer a significant advance in treatment for many in whom current medicines are either ineffective or poorly tolerated. They also offer the potential of significant cost savings to the NHS in terms of reduced hospital stays and less prescribing of other medicines particularly opioids for chronic pain. The failure of the medical and pharmacy professions to embrace CBPMs despite their being made ‘legal’ over 18 months ago is a great worry to patients and will already likely have led to preventable deaths from conditions such as epilepsy. We hope that this paper will help policymakers and prescribers understand the challenges to prescribing and so help them develop approaches to overcome the current highly unsatisfactory situation.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s