FDA/CDC/WHO·אסטרוגן·משבשי אותות אנדוקריניים (EDC's)·סרטן השד·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

מאות כימיקלים זוהו כגורמי סיכון לסרטן השד – EDC's

90% מהמקרים של סרטן השד נובעים מהשפעות סביבתיות. אורח חיים, תזונה, חשיפה למזהמים סביבתיים.
ארגוני הבריאות מאוד חוששים על החיים של הנשים ומעודדים אותן ללכת להבדק כל שנה מה שעשוי ליצור אבחון יתר בדרכים (ממוגרפיה) שהן הרבה מאוד פעמים יכולות לעשות בדיוק להיפך למשל לעורר גידול שאיננו מזיק ולייצר עודף מתח שהוא מאוד מזיק למערכת החיסון.
מה שלא עושים ארגוני הבריאות הוא להפסיק ולאסור את השימוש בחומרים שמשבשים אותות אנדוקרינולוגים, נצמדים לרצפטורים של אסטרוגן ופרוגסטרון וגורמים לשינויים הורמונליים ובכך, בין היתר, מעודדים סרטן.
EDC's הם חומרים משבשי אותות אנדוקרינולוגיים ונמצאים במוצרים יומיומיים רבים, כולל כל מה שקשור לתעשית הפלסטיק והנפט ולחומרים הנלווים להם (מעכבי בעירה, חומרים מגמישים ועוד) , חומרי ניקוי, קוסמטיקה וחומרי הדברה.
הרכיבים האלה נמכרים כחלק ממוצרים בכל רשתות הפארם, שבאופן ברור קשורות לתעשית הפארמה המזהמת.

חוקרים ממכון Silent Spring, עמותה העוסקת בחקר הגורמים הסביבתיים לסרטן השד, החליטו לבדוק את נתוני הבטיחות של EPA ToxCast לשנת 2018 על 1,800 כימיקלים בכדי לראות כמה גרמו לתאים להגדיל את האסטרוגן והפרוגסטרון.
על פי רוב טוקסיקולוגים בדרך כלל מחפשים האם חומר כימי מחקה אסטרוגן. עם זאת, עד כה לא היה הרבה התמקדות בשאלה אם הכימיקל יכול לגרום לתאים לייצר יותר אסטרוגן או פרוגסטרון.
החוקרים פרסמו את הממצאים שלהם ביולי 21 בג'ורנל Environmental Health Perspectives.
החוקרים מצאו כי 296 כימיקלים הגדילו את אחד ההורמונים או את שניהם.
החוקרים בדקו אחר כך במאגרי מידע של סרטן ורעילות באברי רבייה, כמו רשימת California's Prop 65, כדי לראות אילו מהכימיקלים הללו כבר נמצאים ברשימות אלה. החוקרים גילו כי בערך שליש כבר זוהו כמסרטן, רעיל להתפתחות ולרבייה, או שניהם. אבל הם גם גילו שרבים מהכימיקלים ברשימתם לא נבדקו או הוערכו בכלל. כלומר מתוך כימיקלים אלה, 219 לא זוהו בעבר כמסרטנים פוטנציאליים… כלומר ממשיכים להשתמש בהם ולאשר את שימושם בלי לבדוק!

עוברים לאורגני ואקולוגי גם במוצרי צריכה אלה, שכן שם לא יופיעו הכימיקלים הללו והסיכון לסרטן השד ירד גם הוא.

עוד מציינים החוקרים, שהדרך שבה נבדקים כימיקלים כעת, הם באמת חסרים השפעות הקשורות לשד ושעלינו לבצע עבודה הרבה יותר טובה בבדיקת ההשפעות הללו כאשר אנו בודקים כימיקלים.

The way that chemicals are tested now, they are really missing breast-related effects. We have to do a much better job checking for these effects when we test chemicals
https://www.ehn.org/chemicals-and-breast-cancer-2653883908.html

למדע ידוע שעודף אסטרוגן יכול לגרום להתפתחות גידולים בשד, שכן זו הסיבה שאחד הטיפולים הניתנים הוא תרופות המעכבות אסטרוגן. אבל מה שלא ברור הוא מדוע לא עוסקים במניעה של אותם כימיקלים שגורמים לאותו עודף?

שלא כמו חומרים אלה, תזונה המכילה פיטואסטרוגנים, לרבות סויה/אדממה, לא רק שאיננה מעודדת סרטן אלא עושה בדיוק ההיפך. היא מונעת סרטן (לסוגיו)!
***הבהרה חשובה: מוצרי סויה מכילים רמות גבוהות של פיטואסטרוגנים וישנה הפחדה שהם אפילו גורמים לסרטן השד ומחקרים מראים שלא כך הדבר.
מה שכן חשוב לדעת, שמוצרי סויה רובם מהונדסים גנטית. להם תיתכן השפעה שלילית על בריאות האדם. ולכן חשוב לרכוש רק אורגני מפוקח שאוסר על שימוש בזרעים מהונדסים גנטית.
עדיין חוששים.. תמנעו מצריכת סויה אורגני כי החשש עשוי להיות הגורם לירידת החיסוניות.

למידע נוסף על סרטן השד, מניעה וטיפול היכנסו
עקרונות להמנעות מירבית מחומרים אלה במיוחד בהריון, הנקה וילדות: 
1. שימוש במוצרים טבעיים בלבד עם פיקוח אורגני ואקולוגי (מזון, טיפוח, בישום, קוסמטיקה, ניקוי/ היגיינה).להמנע מרכישת כל המוצרים המצוינים מעלה. ביגוד קונים מחומרים טבעיים בלבד כמו כותנה ופשתן. שטיחים שלא טופלו ב-PFAS.
2. כמה שפחות פלסטיק בבית לרבות צעצועים ומיכלי אחסון לאוכל (זכוכית, קרמיקה,נירוסטה).
3. סננו את מי הברז בבית וקחו אתכם תמיד מים בבקבוקים שאינם פלסטיק כמו נירוסטה.
4. הנקה תמיד עדיפה על בקבוקים.
5. הוציאו את הפירות והירקות משקיות הניילון מיד כשמגיעים הביתה ולשטוף לפני אחסונם או לחלופין, להשתמש בשקיות בד/נייר כדי להביא את התוצרת שלך הביתה.
6. בדקו אם קיימים מזהמים במי הברז בביתכם וסננו את המים במידת הצורך.
7. למדו את ילדיכם לא לשתות מצינור הגן.
8. המנעו מכוסות חד פעמיים במיוחד לשתיה חמה.
9. תשקלו לעבור למברשות שיניים מבמבוק.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s