אדיבות·בריאות הנפש·ילדים·מוח

כוחה של אדיבות בשיפור בריאות המוח שלך של משפחתך וסביבתך

למילה Kindness יש הרבה מאוד משמעויות מעבר לאדיבות. כי מי הוא אדם אדיב?
Kindness היא גם חמלה, טוב לב, נדיבות והתחשבות באחר ובסביבה מבלי לצפות לתמורה. היא למעשה אומנות הן מולדת והן נרכשת. כלומר אנחנו נולדים עם Kindness, אבל לעתים ואולי לעתים קרובות מדי יש אתגרים שגורמים לתכונה הזו "לנבול" ולכן יש לעסוק בה גם כשמאתגר, ברמה יומיומית וגם עם ילדים קטנים.
Kindness הוא למעשה אוסף של תכונות רבות עוצמה ומחקר שפורסם במרץ 22 בג'ורנל Frontiers in Psychology מגלה שהוא עוזר להשפיע לא רק על בריאות המוח של האינדיבידואל, אלא על בריאות המוח של המשפחה כולה.

צוות חוצה תחומים של חוקרים וקלינאים מהמרכז לבריאות המוח באוניברסיטת טקסס בדאלאס ביקש להבין האם תוכנית אימון מקוונת לאדיבות משפרת את ההתנהגויות הפרו-חברתיות של ילדים בגיל הגן ואת החוסן של הוריהם בתקופת הקורונה. מתוך הבנה וידיעה שבתקופה הזו הן ילדים והן הוריהם חוו אתגרים רבים וקשים: סגרים, בידודים, ריחוק חברתי. ואני מוסיף פרופוגנדה חרדתית, חד צדדית, יומיומית.
החוקרים בחנו את ההשפעה של תוכנית מקוונת, Kind Minds with Moozie, שפותחה על ידי טד דרייר, על 38 אמהות וילדיהן בני 3-5 שנים.
החוקרים שואפים לעודד הורים לעסוק באינטראקציות מעשיות ובריאות מוח עם ילדיהם, המסייעות להבנה טובה יותר זה של זה, במיוחד בתקופות של לחץ. כי מחקרים מראים שאדיבות היא גורם חזק למעורבות חברתית תוססת וקריטית לבריאות המוח הכללית.

We aim to encourage parents to engage in practical, brain-healthy interactions with their children that aid in a better understanding of one another, especially during times of stress. Research shows that kindness is a strong potentiator of vibrant social engagement, which in turn is a critical component of overall brain health

כדי לקבוע כיצד אדיבות משפיעה על בריאות המוח, הצוות ביקש מההורים לסקר את החוסן הנפשי (resilient) שלהם ולדווח על האמפתיה של ילדיהם לפני ואחרי תוכנית האימונים. הם גילו שהורים עם חוסן גדול יותר וילדים בגיל הגן הם אמפתיים יותר לאחר התרגולים והאימונים.
החוקרים מסבירים שגם חוסן וגם אמפתיה דורשים מיומנויות קוגניטיביות כמו תגובה טובה לגורמי לחץ או התחשבות בנקודות מבט שונות ושהממצאים שלהם תומכים ברעיון שאדיבות יכולה להשפיע על תפקוד קוגניטיבי ועל בריאות המוח הכללית.

החוקרים בדקו גם האם הבנת המדע שמאחורי תוכנית האימון משפיעה על החוסן של ההורים. לשם כך הם בחרו קבוצה אקראית של 21 אמהות מתוך המחקר, שקיבלה בנוסף חומר עיוני הסברתי לקריאה למשל על גמישות המוח והפלסטיות שלו, אך החוקרים לא מצאו הבדלים ברמת החוסן של ההורים, או באמפתיה של ילדיהם, בתוספת מידע מדעי.

המשמעות של זה היא שגם הפוסט הנוכחי, גם אם הוא מסביר היטב את הדברים, אין לו משמעות אלא רק על ידי פרקטיקה ואימון יומיומי.

זה יהיה נכון במיוחד בתקופות של לחץ. לקחת רגע כדי לתרגל 'טוב לב' עם עצמך ולתת דוגמה עבור הילדים.
החוקרים מסכמים שההשפעות של אדיבות עשויות אפילו להרחיק מעבר למשפחות, הן למעשה מגבר עוצמתי לבריאות המוח שמעלה את החוסן, לא רק עבור הורים ומשפחות אלא עבור החברה כולה.

Kindness can be a powerful brain health booster that raises resilience, not only for parents and families but for society as a whole
https://www.eurekalert.org/news-releases/949471

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s