טרשת נפוצה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·תזונה מהחי - בשר אדום/ עופות

הקשר שבין בשר למיקרוביום ולטרשת נפוצה

טרשת נפוצה (MS) היא מחלה אוטואימונית הפוגעת בפחות מ-3 מיליון אנשים ברחבי העולם, אך היא עולה 28 מיליארד דולר בשנה בארה"ב לבדה – וסבל לא ידוע.
טרשת נפוצה שכיחה יותר באזורים ספציפיים, במיוחד בקווי הרוחב האמצעיים הצפוניים, מה שמצביע על כך שגיאוגרפיה קשורה איכשהו למחלה, אולי כרוכה בתזונה. אבל קשה לגלות את הקשר המדויק בין תזונה, תגובה חיסונית וטרשת נפוצה.
טרשת נפוצה היא בבירור מחלה אוטואימונית שבה הגוף תוקף את הבידוד המקיף את העצבים שלו. כאשר הבידוד ניזוק מספיק, העצבים מתחילים לעצבב ולהוליך כמו חוטים עם בידוד משופשף.

יותר ויותר עדויות מצביעות על כך שחיידקים עשויים להיות מעורבים. החיידקים החיים במעיים שלנו יכולים להשפיע על מערכת החיסון שלנו. ומה שאנו אוכלים יכול להשפיע על החיידקים במעיים שלנו. חוקרים מבית הספר לרפואה UConn שיתפו פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון ואוניברסיטת סידני כדי לחקור את המיקרוביום של המעי, מערכות החיסון, התזונה ומטבוליטים בדם ב-49 מתנדבים – 25 חולי טרשת נפוצה ו-24 בריאים כביקורת.

החוקרים פרסמו את הממצאים שלהם בינואר 22 בג'ורנל EBioMedicine.
החוקרים מצאו מספר חיידקי מעיים הקשורים לטרשת נפוצה ולחומרת המוגבלות של חולי טרשת נפוצה. הם מצאו גם סמנים אוטואימוניים מוגברים ומטבוליטים הקשורים בטרשת נפוצה. אבל מה שבאמת מעניין הוא איך המערכות האלה מתחברות זו לזו, ואיך דיאטה מעורבת בקשרים האלה.
באמצעות גישות מולטי-OMICS, החוקרים ניסו לסגור את הלולאה ולהראות את הקשרים בין מספר מערכות. זהו המחקר הראשון המשתמש בגישה משולבת לניתוח יחסי הגומלין בין תזונה, מיקרוביום במעיים, מערכת החיסון ומטבוליזם ותרומתם לפתוגנזה והתקדמות המחלה אצל אנשים עם טרשת נפוצה. זה פותח אופציה חדשה להתייחס לשאלות מדעיות עתידיות על ידי לא הסתכלות על האינטראקציות המורכבות ביניהם. גישה זו יכולה להוביל לזיהוי של רשתות רלוונטיות שניתן לתמרן למניעת מחלות או התערבות טיפולית.

This is the first study using an integrated approach to analyze the interplay between diet, gut microbiome, the immune system and metabolism and their contribution to disease pathogenesis and progression in people with MS. It opens a new modality to address future scientific questions by not looking at one individual factor, but at their complex interactions. This approach can lead to the identification of relevant networks that could be manipulated for disease prevention or therapeutic intervention
https://today.uconn.edu/2022/01/meat-multiple-sclerosis-and-the-microbiome/#

הקשר המערכתי החזק ביותר שמצאו החוקרים כלל אכילת בשר. הניתוח שלהם קשר בין צריכת בשר גבוהה יותר לירידה באוכלוסיית Bacteroides thetaiotaomicron באקולוגיה של המעיים של אנשים. חיידקים מהסוג הזה נפוצים אצל אנשים שאוכלים פחמימות שמקורן מירקות.
צריכה גבוהה יותר של בשר, שנצפתה בחולי טרשת נפוצה, הייתה קשורה גם לעלייה בתאי T-helper 17 במערכת החיסון, ולעלייה ב-S-adenosyl-L-methionine (SAM) בדמם.
החוקרים מציינים שהדפוס של כל הגורמים הצביע על כך שבטרשת נפוצה, משהו משתבש בחיידקי המעיים של אנשים שמנתק אותם ממערכת החיסון, מה שמוביל להגברת תאי T-helper 17 ולהתקפות אוטואימוניות על מערכת העצבים. וזה נוטה להיות קשור לאכילת בשר.

למידע נוסף על טרשת נפוצה, מזהמים שמחמירים ודברים שמונעים ומסייעים למחלה היכנסו.
זה נכון שלא כל מי שאוכל בשר יהיה לו טרשת, אבל כבר יותר מברור שככל שצורכים יותר מזונות מהחי יש יותר תופעות הקשורות לדיסביוזה של המיקרוביום ולמחלות הקשורות לאתגור מערכת החיסון:
תזונה עשירה במזונות מהחי, מזונות מעובדים וסוכר משפיעה לרעה על המיקרוביום ומעלה סיכון למעי דלקתי (IBS/IBD)
מיקרוביום – כולין/ TMAO – חומרת שבץ
בשר אדום וגם עוף – עוד מחקר חדש שמראה קשר עם סוגי סרטן שונים
תזונת פליאו והקשר לטרשת עורקים
תזונה פרו דלקתית ומה הסיכון שבה

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא? תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים!  ולהמנע ממגע וצריכה של: 
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s