הריון לידה וינקות·זיהום אוויר·ילדים·מוח·קשב וריכוז

זיהום אוויר במהלך ההריון משפיע לרעה על כישורי למידה לרבות כתיבה, הבנת הנקרא ומתמטיקה

חוקרים במרכז קולומביה לבריאות הסביבה לילדים (CCCEH) בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת קולומביה ובמרכז הרפואי אירווינג באוניברסיטת קולומביה בחנו את הקשר בין זיהום אוויר לכישורי למידה. את הממצאים פירסמו ביוני 21 בג'ורנל Environmental Research.

המחקר עקב אחר 200 ילדים שנרשמו למחקר קבוצה אורכי בצפון מנהטן ובברונקס בהובלת חוקרי CCCEH. החוקרים אספו מדדים של פחמימנים ארומטיים רב-טבעתיים (PAHs) לפני הלידה ובמהלך השליש השלישי להריון, תקופה בה העובר חשוף מאוד לפגיעות סביבתיות. בדיקות שליטה מעכבות נערכו בסביבות גיל 10 ובדיקות הישג לימודי, בסביבות גיל 13.

הם מצאו שילדים שנחשפו לרמות גבוהות של זיהום אוויר עשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר לליקויים בתחילת גיל ההתבגרות, כולל כישורי כתיב, הבנת הנקרא וכישורי מתמטיקה. קושי בעיכוב בילדות המאוחרת נמצא כמבשר לבעיות אקדמיות מאוחרות יותר הקשורות בזיהום האוויר. כמו כן טוענים החוקרים שהתערבויות ברמות החשיפה לזיהום אוויר עשויות לשפר את התוצאות. כמו כן הם מציינים שעל ההורים והמורים להבין כי בעיות אקדמיות הקשורות לחשיפה סביבתית עשויות לדרוש התערבות אחרת, ולא על רק על ליקויי מיומנות הקשורים לתוכן, כפי שנוהגים להתייחס היום במוסדות הלימודיים, כאשר באים להעריך קשיים ובעיות למידה של התלמיד ומגבשים תכניות טיפול.

Children with poor inhibitory control are less able to override a common response in favor of a more unusual one — such as the natural response to say 'up' when an arrow is facing up or 'go' when a light is green — and instead say 'down' or 'stop. By compromising childhood inhibitory control, prenatal exposure to air pollution may alter the foundation upon which later academic skills are built
When evaluating student's learning problems and formulating treatment plans, parents and teachers should consider that academic problems related to environmental exposures may require intervention focused on inhibitory control problems, rather than on content-related skill deficits, as is typical in interventions designed to address learning disabilities

הממצאים החדשים הללו תואמים את המחקר הקודם של החוקרים שפורסם במרץ 16 בג'ורנל Journal of Child Psychology and Psychiatry שמצא סמן DNA לחשיפה ל- PAH שנקשר להתפתחות שונה של יכולת הרגולציה העצמית, בעיות חברתיות ותסמיני ADHD.

מחקר זה מוסיף למכלול הולך וגדל של ספרות המראה את ההשפעות הבריאותיות המזיקות של חשיפה לפני הלידה לזיהום אוויר על תוצאות בריאות הילד, כולל הישגים בלימודים. הפחתת רמות זיהום האוויר עשויה למנוע תוצאות שליליות אלו ולהביא לשיפור בהישגים הלימודיים של ילדים.

זיהום אוויר הוא מהגורמים העיקריים למוות ממחלות לב וריאה ונכון להיום מקשרים אותו גם לפגיעות נוירולוגיות במוח כמו אלצהיימר [1][2][3], פרקינסון [1][2][3], שבץ מוחי, טרשת נפוצה, אוטיזם, איבוד חוש ריח. 
מחקר ישראלי מפברואר 21 מצא שזיהום אוויר במהלך ההריון מגדיל פי 3.6 הסיכון למות העובר ברחם
מחקר מפברואר 21 מצא שזיהום אוויר מעמיד ילדים בסיכון גבוה יותר למחלות בבגרותם ועשוי לעבור גם לדורות הבאים.
מחקר מאפריל 21 מצא: חשיפה לזיהום אוויר בילדות קשורה להתפתחות בעיות נפשיות בגילאי 18
מחקר מיוני 21 מצא: השפעת זיהום אוויר במהלך ההיריון על חוסר איזון בתירוקסין (בלוטת התריס) אצל הילוד מה שעלול להשפיע על הגדילה של התינוקות שזה עתה נולדו
מחקר מיוני 21 מצא: שחשיפה לזיהום אוויר במהלך ההריון עשויה להגביר את הסיכון להשמנה של תינוקות

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s