ביספינול איי - BPA·הריון לידה וינקות·מוח

חשיפת BPA של השליה עלולה להשפיע על התפתחות המוח של העובר

BPA משמש בפריטים ביתיים רבים כמו בקבוקי מים ומכלי מזון מפלסטיק, וציפוי אפוקסי של קופסאות מזון ממתכת. חשיפה יכולה להתרחש במהלך הפעולה הפשוטה של ​​חימום מזון במיקרוגל בתוך מיכלי מזון מפלסטיק.
בעוד שהמאמצים האחרונים החלו להפוך את המוצרים "ללא BPA" (שגם הם בעיתיים), הוויכוח בן למעלה מעשור סביב מה שנחשב לרמות בטוחות של חשיפה ל-BPA נמשך, ניתן לראות זאת המאמר: "טכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA".
מחקרים רבים בחנו השלכות בריאותיות אפשריות הקשורות, לרבות הפרעות נוירו-התנהגותיות, סוכרת, השמנת יתר וחסרי רבייה שונים.

במחקר שפורסם בנובמבר 21 בג'ורנל Epigenomics, מדענים מאוניברסיטת מיזורי מוכיחים כי העברה ישירה של ביספנול איי (BPA) מהאם לעובר המתפתח דרך השליה עלולה להשפיע לרעה על התפתחות המוח של העובר.

החוקרים מציינים שהשליה היא רק איבר זמני המסייע בהחלפת חומרי הזנה ופסולת בין האם לילד במהלך ההריון, אבל האופן שבו השליה מגיבה לחומרים רעילים כמו BPA במהלך ההריון יכול להוביל להשלכות בריאותיות ארוכות טווח. החוקרים התמקדו בתפקידם של microRNAs בתוך השליה, אשר ידועים כמתווכים מרכזיים בוויסות תפקודים תאיים, כולל התפתחות עצבית, וזיהוי סמנים מסוימים לסרטן.

The placenta is only a temporary organ that aids in the exchange of nutrients and waste between mother and child during pregnancy, but how the placenta responds to toxicants like BPA during pregnancy can lead to long-term health consequences. We focused on the role of microRNAs within the placenta, which are known to be key mediators in regulating cellular functions, including neural development, and the identification of certain markers for cancer.

החוקרים חושדים שהמיקרו-RNA ממלאים תפקיד כיצד ההשפעות של חשיפת BPA יכולות להוביל להפרעות נוירולוגיות בשלב מאוחר יותר בחיים.
המיקרו-RNA הללו יכולות "להארז" בתוך שלפוחיות חוץ-תאיות וכך ניתנות להעברה לאיברים מרוחקים בתוך הגוף.
החוקרים מניחים שעל ידי שינוי דפוס המיקרו-רנ"א בשליה, המולקולות הקטנות הללו יכולות להגיע למוח, וכתוצאה מכך להשפעות מזיקות.
ייתכן שאריזות המיקרו-רנ"א האלה כבר מנחות את התפתחות המוח של העובר עוד לפני התפתחות הנוירונים של המוח.
השינויים עשויים אפילו להיות שונים בעוברים נקביים לעומת זכרים.

These microRNAs can be packaged inside extracellular vesicles and can be transported to distant organs within the body. We're assuming that by changing the pattern of microRNAs in the placenta, these small molecules can then reach the brain, resulting in harmful effects. Even before the brain's neurons are developed, these microRNA packages may already be guiding fetal brain development. These changes may even be different in female versus male fetuses
https://showme.missouri.edu/2022/study-bpa-exposure-of-the-placenta-could-affect-fetal-brain-development/

החוקרים מאמינים ששינויים של microRNAs בשליה יכולים לשמש גם כסמן ביולוגי אבחוני מוקדם לחשיפה ל-BPA.

עקרונות להמנעות מירבית מחומרים אלה במיוחד בהריון, הנקה וילדות: 
1. שימוש במוצרים טבעיים בלבד עם פיקוח אורגני ואקולוגי (מזון, טיפוח, בישום, קוסמטיקה, ניקוי/ היגיינה).להמנע מרכישת כל המוצרים המצוינים מעלה. ביגוד קונים מחומרים טבעיים בלבד כמו כותנה ופשתן. שטיחים שלא טופלו ב-PFAS.
2. כמה שפחות פלסטיק בבית לרבות צעצועים ומיכלי אחסון לאוכל (זכוכית, קרמיקה,נירוסטה).
3. סננו את מי הברז בבית וקחו אתכם תמיד מים בבקבוקים שאינם פלסטיק כמו נירוסטה.
4. הנקה תמיד עדיפה על בקבוקים.
5. הוציאו את הפירות והירקות משקיות הניילון מיד כשמגיעים הביתה ולשטוף לפני אחסונם או לחלופין, להשתמש בשקיות בד/נייר כדי להביא את התוצרת שלך הביתה.
6. בדקו אם קיימים מזהמים במי הברז בביתכם וסננו את המים במידת הצורך.
7. למדו את ילדיכם לא לשתות מצינור הגן.
8. המנעו מכוסות חד פעמיים במיוחד לשתיה חמה.
9. תשקלו לעבור למברשות שיניים מבמבוק.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s