בריאות הנפש·טבע סביבה ואקולוגיה

חשיפה למיני ציפורים ועופות מגדילה שביעות רצון לחיים ושיפור מצב הרוח יותר מרמת ההכנסה

הטבע משפיע על רווחת האדם במספר דרכים ומחקרים רבים מראים שחשיפה לטבע משפיעה לטובה על מצב הרוח של אנשים ואף תורמת למצבים כמו חרדות ודכאונות.
שם המשחק בכל הקשור לבריאות הוא חשיפה למגוון (מזון, נופים, בעלי חיים, וירוסים, חיידקים ופטריות).

במחקר שפורסם בנובמבר 20 בג'ורנל Ecological Economics קבוצה של מדענים ממכון המחקר סנקנברג שבגרמניה בדקו את הקשר בין מגוון המינים של עופות וציפורים על רווחתם של 26 אלף אנשים מ- 26 מדינות באירופה.
התוצאות של החוקרים מראות שעושר מיני ציפורים קשור באופן חיובי לסיפוק חיים ברחבי אירופה. הם מצאו קשר חזק, של עושר מיני ציפורים על שביעות רצון מהחיים בסדר גודל דומה ואף יותר מזה של הכנסה.

Our results show that bird species richness is positively associated with life-satisfaction across Europe. We found a relatively strong relationship, indicating that the effect of bird species richness on life-satisfaction may be of similar magnitude to that of income

החוקרים מביעים את דאגתם על המגוון ההולך ומצטמצם של בעלי החיים באופן כללי ומגוון העופות באופן פרטני שמתרחש בגלל ניצול ושימוש בקרקעות לשם קידמה (תעשיה, עירוניות).
החוקרים מקווים שאם ייראו בעלי המדיניות שזה חשוב גם לבריאותם ורווחתם של בני האדם, הם יעודדו שמירה ויצירה של שטחים טבעיים התומכים במגוון ציפורים גבוה, ובכך לטפח סינרגיות בין שימור המגוון הביולוגי וקידום רווחת האדם.

אני בספק שמדיניות מבוססת הון שלטון וצורך בשליטה על משאבי הטבע ובני האדם תשתנה!
זה אנחנו שצריכים לשנות את השיטה וכל זמן שלא נהיה מאוחדים ונבין את ההשלכות ההרסניות של הון שלטון על הטבע ועל בריאותנו – זה לא יקרה!

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s