הדברה - גלייפוסט·הון שלטון ומדיניות הבריאות·הנדסה גנטית·טבע סביבה ואקולוגיה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

מונסנטו – גלייפוסט – תביעות ומיקרוביום

על הצרות של חברת מונסנטו בעקבות ההשלכות הבריאותיות של המוצרים אותם הם מייצרים, מקדמים ומשווקים (הדברה, הנדסה גנטית) כבר סיקרתי כאן.

גליפוסאט הוא הרכיב הפעיל של ה-Roundup והוא מהנפוצים לשימוש בחקלאות למיגור עשבים שוטים בעיקר לשימוש בגידולים מהונדסים, כגון סויה, תירס וקנולה מחוץ לאירופה. באירופה משתמשים בגלייפוסט בדרך כלל לייבוש יבולי דגנים (חיטה, שיבולת), שעועית וזרעים לפני הקציר.
הגלייפוסט עובד על עיכוב אנזים צמחי שנקרא EPSPS במסלול שנקרא שיקימטי (Shikimate pathway) שם נוצרות 3 חומצות אמינו חיוניות (פנילאלנין, טריפטופן וטירוזין) בלעדיהן הצמח מת.
הרכיב הזה נחשב על ידי הממסד לבטוח כי המסלול עליו עובד הגלייפוסט לא קיים בבעלי חיים ובני אדם, אבל דבר אחד הם פיספסו (הממציאים והרגולטורים). הוא כן קיים בחיידקים לרבות אלה הנקראים מועילים (מיקרוביום) גם בחרקים, גם בחיות בית וגם בבני אדם.

החברה הזו שקועה ותהיה שקועה בתביעות נראה לי עוד עשרות שנים או עד פשיטת רגל, מה שיבוא קודם.
עיקר התביעות הוא בגלל מגיע מכיוון של גרימת סרטן.
על כך עכשיו נוספות גם תביעות עקב פגיעת הגלייפוסט במיקרוביום של האדם, החרקים וחיות המשק לרבות פרות ותרנגולות.
לא שבעיות במיקרוביום הן מושוות לסרטן, אבל גם לכך השלכות רבות עליהן דיברתי הרבה (מחלות אוטואימוניות, בעיות קוגנטיביות, בעיות עיכול ועוד) וזה לאורך זמן גם יכול לייצר סרטן, אלצהיימר ושאר בעיות מהם מתים אנשים בטרם עת…
לכתבה המלאה (באנגלית) אפשר להכנס כאן:
המחקרים עליהם מבוססות התביעות הנוספות: [1] [2]

במחקר מנובמבר 20 שפורסם בג'ורנל Journal of Hazardous Materials מציגים חוקרים דרך שיטה ייחודית שנקראת bioinformatics  את האפשרות של פגיעת גליפוסט במיקרוביום המעיים. ובהתאם לכלי הזה הם מצאו ש-54% מחיידקי המעי רגישים לחומר הזה.

A conservative estimate from our results shows that 54% of species in the core human gut microbiome are sensitive to glyphosate

המטרה של המידע הזה הוא הבנה שריסוס זה רעל והוא פוגע גם באופן ישיר וגם דרך המיקרוביום. ולכן חשוב לא לצרוך את המזונות המרוססים והמהונדסים.
כל זה טוב ויפה על עצמנו… חשוב גם להעביר את המידע הזה הלאה כי מדובר פה גם בנזק אקולוגי עצום שישפיע וכבר משפיע על המגוון הביולוגי של הצומח ושל החרקים ושל החיות. וזה ישפיע על המזון העתידי!

להלן דוגמאות ליחסי הון שלטון מזעזעים!

אחרי אותה פסיקת בית המשפט נגד מונסנטו' שהגליפוסט כן גרם לסרטן, מי יצא להגנתם ואמר שאינו גורם לכך?
ה- EPA שהוא המשרד להגנת הסביבה האמריקאי מתוך כתבה ממאי 2019

*** עדכון אוגוסט 21
דו"ח סודי של הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) שנחשף לאחרונה מגלה שהיו להם ראיות כבר ב-2016 המקשרות בין הגליפוסט ללימפומה שאינה הודג'קין, קביעה הנוגדת את עמדת ה-EPA כי הגלייפוסט אינו מסרטן. כלומר ידעו ובחרו לגבות את התעשיה על חשבון בריאות הציבור!
סקירה של הדוח: בקיץ 2016, משרד המחקר והפיתוח של ה- EPA ניתח שבעה מחקרים אפידמיולוגיים על הקשר בין גליפוסאט ולימפומה שאינה הודג'קין. הדו"ח ה"סודי" הפנימי הגיע למסקנה שארבעה מהמחקרים האיכותיים ביותר דיווחו כולם על סיכונים מוגברים ל- NHL הקשורים לחשיפה לגליפוסט גם לאחר שלילה לחשיפות הדברה אחרות. הדו"ח עוד הגיע למסקנה כי המחקרים הנסקרים מספקים עדות מרמזת לפוטנציאל מסרטן בין חשיפה לגליפוסט לבין סיכון מוגבר ללימפומה שאינה הודג'קין.
הדו"ח הפנימי מעולם לא ראה אור יום!
ה- EPA כן פירסמו דיווחים בשנים 2016 ו -2017 שהתבססו בבירור על המסמך הקודם והגיעו למסקנה הפוכה: הגליפוסאט הוא 'לא מסרטן אפשרי'.
בשנת 2019, ימים ספורים לפני שחבר מושבעים בקליפורניה אמור היה להכריע בתיק של בעל ואישה שפיתחו לימפומה שאינה הודג'קין לאחר שריססו Roundup סביב הנכסים שלהם במשך שנים, ה-EPA הכריז שוב כי גליפוסט אינו מסרטן.

"ה- EPA היא סוכנות שנלכדה על ידי התעשייה", אמר עורך הדין של התביעה

הכתבת לרנר, שחוקרת את הפרשה ראיינה יותר מתריסר עובדים לשעבר של משרד EPA לתוכניות הדברה (OPP), שתיארו את הסוכנות כ"לא מסוגלת לעמוד בלחצים העזים של חברות אגרוכימיות עוצמתיות, שמוציאות עשרות מיליוני דולרים על שתדלנות מדי שנה ושמעסיקים מדענים רבים לשעבר של EPA ברגע שהם עוזבים את הסוכנות.
גננה ריד, אנליסטית בכירה במרכז למדע ודמוקרטיה באיגוד המדענים המודאגים, סבורים כי הדו"ח הפנימי של 2016 מראה דפוס של EPA המעדיף את התעשייה על פני הבטיחות. "הם השתמשו רק בחלקים של המטא-אנליזה שתואמים את המסקנה שהם רוצים לתמוך בהם, דיכוי הסוכנות של מסקנת הדו"ח הפנימי מראה כי ברור שיש צורך בחומות אש נוספות כדי למנוע התערבות פוליטית במדע".
https://sustainablepulse.com/2021/08/02/us-epa-buried-internal-report-linking-glyphosate-to-non-hodgkins-lymphoma/#.YQft7VNKhpR

*** עדכון ספט' 21
המאמר הזה למעשה טוען שמי שאחראי על מניעת שימוש בחומרים מסוכנים לא עושה זאת עוד מתקופת אובמה, טראמפ וגם אצל ביידן. ולמעשה במהלך חמש השנים האחרונות, ה- EPA לא דחה שום כימיקלים חדשים שהגישה התעשייה למרות שמדעני הסוכנות מסמנים עשרות תרכובות בשל רעילות גבוהה.
EPA is falsifying risk assessments for dangerous chemicals, say whistleblowers
הקונגרס האמריקאי מבקש הבהרות לגבי התכנים שהוצגו על ידי עובדים לשעבר, שמראים שהארגון האמון על חומרים מזיקים, נוטה להוריד מהממצאים המזיקים של אותם חומרים, כדי שיוכלו להראות כפחות מזיקים או כלא מזיקים כלל.
https://energycommerce.house.gov/sites/democrats.energycommerce.house.gov/files/documents/EPA%20Letter%20re%20OCSPP%20Whistleblowers.pdf

וזו לא הפעם הראשונה שלה שנתפסה: "הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) מעלימים ראיות לגבי רעילות חומרי הדברה נפוצים"

התעשיות המזהמות השתלטו על כל חלקה טובה ואנחנו נמצאים בתקופה שאוטוטו לא ידעו ממה אנשים סובלים ומהם הגורמים העיקריים למוות בעולם המודרני.
האשמה תיפול על השמש.
האשמה תיפול על הפחמן הדו חמצני.
האשמה תיפול על הגנטיקה.
האשמה תיפול על האנשים.
האשמה תיפול על כל דבר מלבד על האשמים האמיתיים שמהווים פרגוד לחברות הענק, בינהם מוסדות הבריאות וההגנה על הסביבה הממשלתיות והעולמיות.

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s