מיקרוביום - פרוביוטיקה·מעי רגיז (IBD)·סוכר ותחליפי סוכר·קרוהן וקוליטיס

סוכר מעובד מעלה שכיחות לדלקות במעיים ומקדם מחלות אוטואימוניות

קוליטיס היא בעיה מרכזית בבריאות הציבור בארה"ב ובמדינות מערביות אחרות.
קוליטיס עלול לגרום לשלשול מתמשך, כאבי בטן ודימום מפי הטבעת.
מספר המבוגרים האמריקנים הסובלים מ- IBD (הכולל גם את מחלת קרוהן) קפץ מ -2 מיליון בשנת 1999 ל -3 מיליון בשנת 2015, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.
קוליטיס מתחיל להופיע אצל ילדים, אשר מבחינה היסטורית לא סבלו מכך.

חוקרים מהאוניברסיטה הרפואית UT Southwestern שבדאלאס החליטו לבדוק את השפעת התזונה המערבית שעשירה בשומן, סוכרים וחלבון מן החי. במחקר שפורסם באוקטובר 20 בג'ורנל Science Translational Medicine החליטו החוקרים לבדוק את השפעת הסוכר (סוכרוז, גלוקוז ופרוקטוז), במיוחד סירופ תירס עתיר פרוקטוז שפותח על ידי תעשיית המזון בשנות ה -60 ושמשתמשים בו יותר ויותר להמתקת משקאות קלים ומזונות אחרים.
החוקרים האכילו עכברים בתמיסה של מים עם ריכוז של 10 אחוזים של סוכרים תזונתיים שונים – גלוקוז, פרוקטוז וסוכרוז – במשך שבעה ימים. הם מצאו כי עכברים שהיו בעלי נטייה גנטית לפתח קוליטיס, או כאלה שקיבלו חומר כימי המשרה קוליטיס, פיתחו תסמינים חמורים יותר כאשר קיבלו לראשונה סוכר.
החוקרים בחנו את שכיחות החיידקים שנמצאו במעיים של העכברים לפני ואחרי קבלת משטר הסוכר שלהם. אלו שניזונו מסוכרוז, פרוקטוז ובמיוחד גלוקוז הראו שינויים משמעותיים באוכלוסיית המיקרוביום. חיידקים הידועים כמייצרים אנזימים שמורידים את כמות הריר במעיים, כגון אקרמנסיה ובקטריואידיס פראגיליס, נמצאו במספרים גדולים יותר, בעוד שכמה סוגים אחרים של חיידקים טובים ונמצאים כגון לקטובצילוס, הפכו פחות נפוצים. החוקרים ראו דילול של שכבת הריר המגנה על רירית המעי הגס מפני חדירת חיידקים במעיים. בשל שחיקת שכבת הריר, חיידקי המעיים היו בסמיכות לשכבת האפיתל של המעי הגס בעכברים שטופלו בגלוקוז. פריצת מחסום האפיתל היא אירוע המפתח העיקרי לדלקת במעיים.
למרות שלגלוקוז הייתה ההשפעה הגדולה ביותר, כל שלושת הסוכרים הפשוטים שינו משמעותית את הרכב חיידקי המעיים מדווח המחקר.

Higher abundance of mucus-degrading bacteria, including Akkermansia muciniphila and Bacteroides fragilis, in glucose-treated mice is, therefore, a potential risk for the intestinal mucus barrier
Due to the erosion of the mucus layer, gut bacteria were in close proximity with the epithelial layer of the large intestine in glucose-treated mice
Breaching of the epithelial barrier is the key initiating event of intestinal inflammation
Although glucose had the greatest effect, all three simple sugars profoundly altered the composition of gut microbiota

מאמרים נוספים שמאששים השפעה זו
יוני 19 בג'ורנל Current Developments in Nutrition
מטא אנליזה אוקטובר 16 בג'ורנל CLINICAL NUTRITION
יוני 19 בג'ורנל ISME כאן הראו שזה משפיע על רמות פירוק האוקסלאט ומעלה סיכון לאבנים
אוגוסט 19 בג'ורנל scientific reports סוכר משנה מגוון מקרוביאלי, היווצרות מעי דליק ועליה של מרקרים פרודלקתיים.

*** תוספת מרץ 22
מדענים מאוניברסיטת יוליוס מקסימיליאנס של וירצבורג (JMU) הצליחו לפענח פרטים חדשים של המנגנונים המולקולריים הבסיסיים, עקב שימוש בסוכר, המקדמים מחלות אוטואימוניות כמו מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית, סוכרת מסוג 1 ודלקת כרונית של בלוטת התריס. עבודתם, שפורסמה במרץ 22 בג'ורנל Cell Metabolism תומכת ברעיון שצריכה מופרזת של גלוקוז מקדמת ישירות את התפקודים הפתוגניים של תאים מסוימים של מערכת החיסון, וכי לעומת זאת, שלתזונה מופחתת סוכר יכולה להיות השפעה מועילה על מחלות חיסוניות אלה.
החוקרים מסבירים שתאי חיסון זקוקים לכמויות גדולות של סוכר בצורת גלוקוז כדי לבצע את המשימות שלהם. בעזרת טרנספורטרים מיוחדים בקרום התא שלהם, הם יכולים לקלוט גלוקוז מהסביבה. הצוות הראה שטרנספורטר גלוקוז ספציפי – בשם GLUT3 – ממלא פונקציות מטבוליות נוספות בתאי T מלבד יצירת אנרגיה מסוכר.
החוקרים התמקדו בקבוצת לימפוציטים הנקראים Th17, אשר ממלאים תפקיד חשוב בוויסות תהליכים דלקתיים. תאי Th17 מבטאים הרבה חלבון GLUT3 על פני התא שלהם ולאחר נטילת הגלוקוז הוא הופך לחומצת לימון במיטוכונדריה לפני שהוא עובר חילוף חומרים לאצטיל-קואנזים A (אצטיל-CoA) בציטופלזמה. Acetyl-CoA מעורב בתהליכים מטבוליים רבים, כולל ביוסינתזה של שומנים. יחד עם זאת, אצטיל-CoA ממלא תפקידים נוספים בתאי Th17 דלקתיים. החוקרים הראו שחומר זה יכול גם לווסת את הפעילות של מקטעי גנים שונים. לפיכך, לצריכת גלוקוז יש השפעה ישירה על פעילותם של גנים פרו-דלקתיים.

החוקרים כמובן יחפשו דרכים לעכב את המנגנון הזה כדי "לטפל" בבעיות שהסוכר מייצר וזה כמובן שגוי.

הקשר בין סוכר לדלקות פרקים ואוסטאופרוזיס.
סוכר לבן והקשר לסרטן.
סוכר – מאמר מרכז על השלכות בריאותיות (מחלות מטבוליות, מחלות לב, סרטן, דלקות, קוגנטיביות) במגוון מנגנונים

לא קונים סוכר מעובד, אוכל ומשקאות המכילים סוכר מעובד !

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s