מדע הפארמה - יצרניות תרופות·מערכת חיסון·תרופות

תאי club ומערכת החיסון

לפעמים כשמתחילים לקרוא מחקר ואת ההסברים על המחקר, ההתחלה נפלאה, כי הם מסבירים את המנגנון הטבעי של הגוף ואיך הוא מתמודד עם בעיות שקורות… ואז חל איזה שהוא טוויסט בעלילה, כשאתה מבין לאן המחקר הזה הולך.יש לנו ב'ריאות' כמה סוגים של תאים, הרוב המוחלט הוא תאים ריסיים שמיועדים לפנות כלפי חוץ חומרים רעילים ומזהמים, שחודרים לריאות. ויש גם תאים נוספים ובאחוזים קטנים, שיש להם משמעות שעדין לא ידועה לגמרי. כמו תאי club (בעבר כונו גם תאי קלרה), עליהם מדבר המאמר המצורף. התאים הללו נמצאים באחוזים מאוד נמוכים בריאות ותפקידם במצב רגיל הוא הפרשת רכיבים (בעיקר חלבונים) לציפוי של קרום הריאות.
בשנת 2014 גילו שתאים אלה שורדים זיהומים בזמן שתאי הריאה האחרים לא.
בשנת 2016 הבינו שיש להם תפקיד חשוב, כאשר נחשפים לזיהום כמו וירוס השפעת. התאים הללו הופכים מאוד פעילים ומשתכפלים בצורה מאוד מהירה ובמצב של זיהום מפרישים חומרים פרו דלקתיים (ציטוקינים) ובכך תורמים במניעת התרחבות הזיהום. מצב שנמשך גם אחרי שהוירוס המזהם חוסל. דבר זה משאיר את הריאות במצב של "עירנות ותקיפות" כלפי וירוסים אחרים שחודרים לריאות.
***וזה המדהים בעיניי, כי הריאות כל הזמן חשופות למזהמים מהאוויר ומשם יכולים להגיע למחזור הדם וליצור זיהומים גם באיברים אחרים. כלומר הגוף מודע לרגישות, לחולשה הרגעית ולסיכון שבמזהמים והוא לא "נכבה" מיד לאחר שהזיהום חוסל.

במחקר הזה שפורסם ביולי 2019 בג'ורנל הרפואי Nature Microbiology גילו תכונה נוספת לאותם תאים שהם מאיצים תיקון שברים ב-DNA של התא כתוצאה מוירוסים, שמשחררים סוג של רדיקלים חופשיים (reactive oxygen) כאשר הם בתא המארח.
הטוויסט בעלילה:
החוקרים חושבים שמדובר בחרב בעלת 2 ראשים, האחד תגובה פרו דלקתית למטרת שליטה במרחב הזיהום ומניעת התפשטותו והשניה שתאים אלה הם כנראה הסיבה לכך שאנשים מתים אחרי וירוס השפעת, כנראה כי הדלקת ממשיכה גם אחרי שהוירוס חוסל.

But the survival of club cells is a two-edged sword, Heaton said. While a proinflammatory environment helps control virus levels, it's actually the over-activity of inflammation that can kill influenza patients, often after they've cleared the flu virus. The club cells that survive and stay active might actually contribute to this.

אם נוריד את תאי club גם הדלקת תרד.

When we deplete club cells, there's less inflammation

את ההשלכות של זה לא יבדקו לאורך זמן, כי התוצר חשוב יותר מהמנגנון הכולל. ואני יכול כבר לנבא יותר מחלות ריאה ואולי גם מחלות חדשות!!!

מה אני הייתי עושה?
קודם כל מפסיק כבר עם הגישה של נגד הטבע!!!
מקסימום נעזר בצמחים נוגדי דלקת…

כורכום, מורינגה, ג'ינג'ר, זעפרן, רימונים, עשב חיטה ושעורה, אומגה 3, ויטמין די ועוד

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s