אסתמה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·מערכת חיסון

החיים קרוב לאדמה ולחיות משק מחזקים את מערכת החיסון של התינוקות ובכלל

הנה מחקר מעניין שמיועד לכל אלה שקצת לכלוך וקצת קרבה לחיות משק גורם להם להוציא את כל תכשירי החיטוי וההיגיינה, שמא החיות והמחיה הקרובה לאדמה יגרמו למחלות…
המחקר שפורסם ביולי 2019 בג'ורנל הרפואי Frontiers in immunology בחן למעשה את הרכב החיידקים במעיים של תינוקות אצל קהילת האיימיש בארצות הברית, שם החיים הם ללא טכנולוגיה, צנועים ומחוברים לאדמה (סביבה כפרית נטולת קידמה) אל מול תינוקות בסביבה עירונית.
הסיבה למחקר הזה נובעת מעצם העובדה שבקרב האיימיש יש הרבה פחות אלרגיות, מחלות אוטואימוניות ואסתמה ורצו לבדוק מה הסיבות…
היגיינה זה דבר חשוב, אבל מנקודת המבט של מערכת החיסון, סביבה סטרילית מונעת ממערכת החיסון את ההזדמנות ללמוד מהחיידקים. יותר מדי נקי זה לא בהכרח דבר טוב,כך אמר פרופסור דז'ונגטאנג יו מיקרוביולוג.

"Good hygiene is important, but from the perspective of our immune systems, a sanitized environment robs our immune systems of the opportunity to be educated by microbes. Too clean is not necessarily a good thing," said the study's co-lead author Zhongtang Yu, a professor of microbiology in Ohio State's Department of Animal Sciences and a member of the university's Food Innovation Center.

Comparison of the fecal microbiota between Amish and non-Amish infants. (A) Bacterial phyla identified, *significantly lesser relative abundance in Amish than in non-Amish, #significantly greater relative abundance in Amish than in non-Amish; (B) principal coordinates analysis (PCoA) plot; (C) Firmicutes/Bacteroidetes ratio; (D) major bacterial genera (each represented by >1% of total sequences); (E) LEfSe plot at the genus level.

החוקרים ראו שאלה החיים בסביבה כפרית ובסמיכות לבעלי חיים, הכילו זנים נוספים של חיידקי מעיים מועילים.
את המשך המחקר הם ערכו על חזרזירים שזה עתה נולדו, ונתנו להם דגימות של מיקרוביום מסביבה כפרית (איימיש) אל מול סביבה עירונית. והם ראו שאותם חזרזירים שקיבלו את המיקרוביום שמקורו מהכפר, מערכת החיסון שלהם היתה הרבה יותר חזקה במיוחד בהקשר לתאי הלימפה והמיאלואידים (תאי דם המיוצרים במח העצם מהם נוצרות כדוריות דם אדומות, מקרופאגים, טסיות, וגרנולוציטים) והם גם אלה שעוזרים במניעת אלרגיות, מחלות אוטואימונויות ואסתמה.
שוב הוכח הקשר בין הטבע, למיקרוביום ולמערכת חיסון חזקה. לחוקרים היה חשוב לציין, שיש עוד דבר שיכול גם היה להשפיע על ההבדלים בצורה מסוימת, שהוא שבקהילה של האיימיש התינוקות ניזונים מחלב אם בלבד ולא מפורמולות חלופיות…

מה המסקנות המתבקשות?
לא לפחד להיחשף למזהמים בגילאים צעירים לרבות תינוקות רכים, כי זה עוזר למערכת החיסון להתחזק, בין היתר על ידי פיתוח מיקרוביום חזק ובריא…

הריחוק מהקדמה משאיר אותנו קרוב לאדמה ולטבע, שם מקומנו, שם הגוף מחובר למקורות שלו…

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s