אומגה 3 (ALA EPA DHAׂ)·סרטן השד

אומגה 3 מוריד סיכון לסרטן השד

סרטן השד הוא ללא ספק הגידול הממאיר הנפוץ ביותר בקרב נשים ברחבי העולם, ולכן אין זה פלא שכל כך הרבה מחקרים מתמקדים בדרכים להגביל את הסיכון למחלה שכיחה זו. מחקרים קודמים נערכו כדי לחקור את הקשר של n-3 PUFAs עם סיכון לסרטן השד אך הראו תוצאות מעורבות. רבים מהמחקרים הללו בוצעו רק בנשים לאחר גיל המעבר, מכיוון שגיל השיא לסרטן השד הוא 60-70 במדינות המערב, בעוד שבמדינות באסיה הגיל הממוצע הוא 40-50 .

כבר זמן רב דווח כי דיאטה עשויה להשפיע על הסיכון לסרטן השד. עדויות הולכות וגדלות מצביעות על כך שחומצות שומן רב בלתי רוויות n-3 (PUFAs) עשויות למלא תפקיד בפתוגנזה של סרטן השד וגם במניעת גרורות [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12].
מחקר מיולי 22 בג'ורנל Menopause כתב העת של The North American Menopause Society (NAMS), מתעד קשר הפוך בין הסיכון לסרטן השד וצריכת n-3 PUFA.
המחקר מבוסס על בית חולים, כולל כמעט 1,600 מקרים, החוקרים לא רק בדקו את הקשר בין צריכת n-3 PUFAs באופן כללי עם סרטן שד, אלא גם בחנו את ההשפעה של n-3 PUFAs בודדים. מקורות של n-3 PUFAs כוללים דגי ים צפוניים הניזונים מאצות המכילות אומגה 3, אגוזים (במיוחד אגוזי מלך), זרעים ושמן פשתן, צ'יה וירקות עליים ירוקים. מכיוון שגוף האדם אינו מייצר חומצות שומן n-3 באופן טבעי, מקורות מזון אלו חיוניים.
בנוסף, החוקרים בדקו גם האם הקשר השתנה על ידי מצב גיל המעבר, מצב קולטני הורמונים או צריכת חומצה לינולאית (ALA).
המחקר הגיע למסקנה שצריכה גבוהה יותר של n-3 PUFAs ימיים וסך הכל n-3 PUFAs קשורה לסיכון נמוך יותר לסרטן השד. חומצה א-לינולנית תזונתית, EPA, DHA ו- DPA היו גם קשורות באופן הפוך לסיכון לסרטן השד.
קשרים הפוכים אלה היו ברורים יותר בנשים לפני גיל המעבר ובנשים עם סוגים מסוימים של גידולי שד.
בנוסף, ירידה בסיכון לסרטן השד הייתה קשורה באופן מובהק לעלייה בצריכת n-3 PUFA בנשים שסבלו מעודף משקל אך לא בנשים בעלות משקל תקין.

החוקרים מסכמים שמחקר זה מדגיש את ההשפעה של הרגלי חיים, ובמיוחד, צריכה תזונתית של חומצות שומן רב בלתי רוויות על הסיכון לסרטן השד. ידוע שאורח חיים (או דיאטה) תורם עד שליש מהסיכון לסרטן השד. נשים יכולות להשפיע על הסיכון שלהן ללקות בסרטן השד על ידי ביצוע שינויים תזונתיים שיכללו פירות וירקות, סיבים ודגנים מלאים והימנעות ממוצרי חלב וחלב עתירי שומן.

This study highlights the effect of lifestyle habits and, specifically, dietary intake of polyunsaturated fatty acids on breast cancer risk. Lifestyle (or diet) is known to contribute to up to one-third of the risk for breast cancer. Women can affect their risk of developing breast cancer by making dietary changes to include fruits and vegetables, fiber, and whole grains and avoiding high-fat animal and dairy products
https://www.eurekalert.org/news-releases/960091

חשיבות אומגה 3 למלחמה בסרטן גם בשילוב טיפול ביולוגי.
אומגה 3 (ALA) והסיכון למוות מכל הסיבות, מחלות לב וסרטן.
רמות גבוהות וקבועות של אומגה 3 בדם מעלות תוחלת חיים ב-5 שנים.
אומגה 3 מוריד דלקת במנגנון שנצפה לאחרונה.
אומגה 3 (ALA) והסיכון למוות מכל הסיבות, מחלות לב וסרטן

למקורות לאומגה 3 היכנסו.
לדברים רבים נוספים החשובים למניעה וטיפול בסרטן השד היכנסו.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s