מחלות לב וכלי דם·מתכות כבדות·פלסטיק·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

חומרי הדברה ומתכות כבדות באדמה נקשרו למחלות לב וכלי דם

זיהום האוויר, המים והאדמה אחראי לפחות לתשעה מיליון מקרי מוות מדי שנה.
יותר מ-60% מהמחלות והמוות הקשורות לזיהום נובעים ממחלות לב וכלי דם כגון מחלת לב איסכמית כרונית, התקף לב, שבץ מוחי והפרעות בקצב הלב (הפרעות קצב).

זיהום קרקע הוא סכנה פחות גלויה לבריאות האדם מאשר אוויר מזוהם. אבל הולכות ומצטברות ראיות לכך שמזהמים באדמה עלולים לפגוע בבריאות הלב וכלי הדם.
מאמר סקירה שפורסם ביוני 22 בג'ורנל Cardiovascular Research, כתב עת של האגודה האירופית לקרדיולוגיה, מדגיש את הקשרים הללו.
מזהמי קרקע כוללים מתכות כבדות, חומרי הדברה ופלסטיק. המחברים קובעים כי אדמה מזוהמת עלולה להוביל למחלות לב וכלי דם על ידי הגברת העקה החמצונית בכלי הדם עם יותר רדיקלים חופשיים "רעים" ופחות נוגדי חמצון "טובים", על ידי גרימת דלקת ועל ידי הפרעה לשעון הביולוגי.
אדמה מזוהמת עלולה להיכנס לגוף על ידי שאיפת אבק מדברי, גבישי דשן או חלקיקי פלסטיק. ניתן לצרוך גם מתכות כבדות כמו קדמיום ועופרת, פלסטיק וחומרים רעילים אורגניים (למשל בחומרי הדברה).
מזהמי אדמה נשטפים גם לנהרות ויוצרים מים מזוהמים שעלולים להישמר.

חומרי הדברה נקשרו עם סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם. בעוד שעובדים בתעשיות החקלאות והכימיות מתמודדים עם החשיפה הגדולה ביותר, הציבור הרחב עלול לבלוע חומרי הדברה ממזון, אדמה ומים מזוהמים.

קדמיום היא מתכת כבדה המופיעה באופן טבעי בכמויות קטנות באוויר, מים, אדמה ומזון, ומגיעה גם ממקורות תעשייתיים וחקלאיים. מזון הוא המקור העיקרי לקדמיום אצל לא מעשנים. החוקרים מציינים כי מחקרי אוכלוסיה הראו תוצאות מעורבות על הקשר בין קדמיום ומחלות לב וכלי דם אך מצטטים מחקר קוריאני המראה כי קוריאנים בגיל העמידה עם קדמיום גבוה בדם היו בסיכון מוגבר לשבץ ויתר לחץ דם.

עופרת היא מתכת רעילה הקיימת באופן טבעי עם זיהום סביבתי באמצעות כרייה, התכה, ייצור ומיחזור. מחקרים מצאו קשר בין רמות גבוהות של עופרת בדם ומחלות לב וכלי דם, כולל מחלת לב כלילית, התקף לב ושבץ, בנשים ובאנשים עם סוכרת.

מחקרים נוספים הצביעו על סיכון גבוה יותר למוות ממחלות לב וכלי דם הקשורות לחשיפה לארסן, מטאלואיד המופיע באופן טבעי שרמותיו יכולות לעלות עקב תהליכים תעשייתיים ושימוש במים מזוהמים להשקיית יבולים.

המאמר קובע שלמרות שזיהום קרקע עם מתכות כבדות והקשר שלו עם מחלות לב וכלי דם הוא בעיה במיוחד במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית מאחר שאוכלוסייתן חשופה באופן לא פרופורציונלי למזהמים סביבתיים אלו, היא הופכת לבעיה עבור כל מדינה בעולם בשל גלובליזציה הגוברת של שרשראות אספקת המזון ולקליטה של ​​מתכות כבדות אלו עם פירות, ירקות ובשר.

החוקרים גם מציינים את הסיכונים הפוטנציאליים של אבק הנישא באוויר מזוהם שכן אבק מדברי יכול לעבור מרחקים ארוכים, למשל מחקר הראה שחלקיקים מהאדמה בסין ובמונגוליה היו קשורים לעלייה בסיכויים להתקפי לב ביפן. מספר הביקורים במיון קרדיווסקולרי ביפן היה גבוה ב-21% בימים עם חשיפה רבה לאבק אסיה.

עוד מציינים החוקרים שאמנם אין מחקרי אוכלוסיה על ההשפעות הבריאותיות הקרדיווסקולריות של ננו ומיקרו-פלסטיק בבני אדם, אך מחקרים הראו שחלקיקים אלה יכולים להגיע לזרם הדם, מה שהופך את זה לסביר שהם עלולים לעבור לאיברים ולגרום לדלקת מערכתית ולמחלות קרדיומטבוליות.

כדי לצמצם ככל הניתן את החשיפה למזהמים הללו יש לקנות מזונות מאדמה בריאה ונטולת דישון כימי = אורגני ולסנן את מי השתיה.
כדי לעזור לגוף להתמודד עם המזהמים הללו יש לצרוך הרבה פירות וירקות, אגוזים, שקדים נבטים ומונבטים (אורגניים) שמכילים הרבה נוגדי חמצון.
יש לצרוך יותר מזונות המכילים אומגה 3.
להעלות רמות של מגנזיום, ויטמין די, ויטמין קי
לעסוק בתנועה ברמה יומית.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s