אטופיק/ פסוריאזיס·אלרגיה·מיקרוביום - פרוביוטיקה·סיבים תזונתיים

סיבים תזונתיים עשויים לעזור לאלרגיות בעור ולאטופיק דרמטיטיס

אלרגיה היא תגובה חיסונית לא מבוקרת של הגוף לחומר מסוים בסביבה, שעל פי רוב אינו מזיק לגוף, כגון אבקנים, קרדית אבק, עובשים. כמו כן ייתכנו חומרים סינתטיים שאנשים יגיבו להם כאלרגנים.
התסמינים הם תלויי מיקום החשיפה והחולשה האישית של האדם. זה יכול להיות בדרכי הנשימה וזה יכול להיות תגובה אלרגית בעור.

המיקרוביום הוא אוסף של מיקרואורגניזמים החי על ובתוך המארח בסימביוזה עד שהיא מופרת. החיידקים נחקרו בעשורים האחרונים ונמצאו חשובים במיוחד לבריאות המארח במיוחד בכל הקשור למערכת החיסון.
המזון העיקרי של אותם חיידקים הוא סיבים תזונתיים. מהם נוצרים למשל חומצות שומן קצרות (SCFAs) בעלות תפקיד חשוב בניהול תגובות חיסוניות.

מחקר של אוניברסיטת מונאש שחקר את ציר המעי-עור, מצא כי תסיסה מיקרוביאלית של סיבים תזונתיים במעי יכולה להגן מפני מחלת עור אלרגית.
המחקר פורסם ביוני 22 בג'ורנל Mucosal Immunology.
החוקרים הראו כי תסיסה של סיבים במעי על ידי חיידקים וייצור לאחר מכן של חומצות שומן קצרות שרשרת (SCFAs), במיוחד בוטיראט הגן מפני אטופיק דרמטיטיס בעכברים.

החוקרים מציינים שעבודה קודמת של הקבוצה שלהם ואחרות, התמקדה ביתרונות הבריאותיים המקומיים של SCFAs במעיים, בריאות ובכלי הדם והלב והם תהו אם זה עשוי להגיע גם לעור, שהוא אזור שלא ממש נחקר.
זה בסדר לחשוב שלתזונה יש השפעה מיטיבה על העור אבל הקשר בין תזונה לפעילות המיקרוביום והשפעתו על העור איננה מבוססת דיה.
ולכן החוקרים בחנו זאת על עכברים והאכילו אותם בתזונה עשירה בסיבים וקבוצה אחרת קיבלה SCFAs מטוהרים.
החוקרים סימנו את הבוטיראט עם איזוטופים ועקבו אחריו בגוף – זה לקח רק דקות להגיע לעור היכן שהוא שיפר את חילוף החומרים של קרטינוציטים (תאי עור), קידם את התבגרותם ותמך בייצור את המרכיבים המבניים העיקריים הנדרשים למחסום עור בריא.
התוצאה של זה הייתה שמחסום העור היה מחוזק נגד אלרגנים. החוקרים השתמשו באלרגנים של קרדית אבק הבית – שבדרך כלל חודרים את מחסום העור, מפעילים את המערכת החיסונית ומתחילים תגובה אלרגית.
החוקרים ציינו שמסתבר שמערכת החיסון הייתה משנית לתפקוד מחסום העור הזה. כלומר לטיפול בבוטיראט או דרך הסיבים היתה הגנה משמעותית מפני התפתחות דלקת עור אלרגית.

The upshot of this was that the skin barrier was fortified against allergens – we were using house dust mite allergens – that would normally penetrate the skin barrier, activate the immune system and start an allergic reaction in these models. It turns out the immune system was secondary to this skin barrier function
https://www.monash.edu/medicine/news/latest/2022-articles/dietary-fibre-in-gut-may-help-with-skin-allergies-monash-study

מאמרים נוספים שמציגים את החיבור בין סיבים – מיקרוביום – אלרגיות

Effect of Dietary Fiber and Metabolites on Mast Cell Activation and Mast Cell-Associated Diseases
butyrate may regulate mast cell function indirectly via secondary pathways.
Taken together, mast cell function has been shown to be susceptible to the immunoregulatory effects of dietary fiber and butyrate.
Dietary Fibers: Effects, Underlying Mechanisms and Possible Role in Allergic Asthma Management
dietary fibers can play a protective role in both the onset as well as symptom control of allergic asthma. Besides the possible immunostimulatory effects by the dietary fiber metabolites, SCFAs, that diminish asthma onset and severity, dietary fibers and non-fermentable fibers can potentially also directly stimulate immune functions
Prebiotics: Mechanisms and Preventive Effects in Allergy
future strategies based on prebiotics supplementation to prevent allergies may be promising. Indeed, prebiotics can directly or indirectly modulate the three major systems that are dysfunctional in allergic disease development: the microbiota, the IS and the epithelial barriers
Nutrition and Allergic Diseases
Our understanding of the influence of nutrition on allergic diseases is increasing steadily. The papers in this special issue provide an overview of current knowledge in the field and identify several of the directions in which developments are taking place.

רכיבים ומזונות נוספים שניתן לצרוך הן כמניעה והן לטיפול: מורינגה, עשב שעורהספירולינהקצח וכורכום (ניתן לשלב בינהם). בזמן התקף, ניתן להיעזר בקוורצטין, שמתפקד כנוגד חמצון, נוגד דלקת ומווסת תהליכים חיסוניים לרבות אלרגיות. שילובו יחד עם ויטמין סיויטמין די ואומגה 3 חשוב גם כן. וכמובן לשמור על מיקרוביום מגוון ומשגשג.

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא? תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים!  ולהמנע ממגע וצריכה של: 
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה וגם נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAID). 
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות .
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום 
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים'(PFASs).
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's).
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מאמר קשור נוסף: הקשר בין חשיפה לשמש ויטמין די ומיקרוביום במניעה וטיפול של מחלות.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s