טבע סביבה ואקולוגיה·פירות וירקות

חיבור לטבע קשור באופן חיובי לגיוון תזונתי וצריכת פירות וירקות באוכלוסייה עירונית

בסוף 2020, רופאים קנדיים עלו לכותרות על כך שרשמו למטופלים שלהם "טבע" והמליצו על זמן בחוץ בהתבסס על מחקר שמצביע על כך שאנשים שבילו שעתיים או יותר בטבע בשבוע שיפרו את בריאותם ורווחתם.

חוקרים ממיגוון גדול של תחומים מאוניברסיטת דרקסל חקרו כיצד הקשר לטבע, מועיל למגוון התזונתי ולצריכה של פירות וירקות.
אתהמחקר שלהם פירסמו באפריל 22 בג'ורנל American Journal of Health Promotion.

פעילויות בטבע משפרות מצב רוח ומפחיתות חרדה.
גם מעט זמן בטבע משפר את בריאות הנפש אצל סטודנטים במצבי סטרס, חרדות ודיכאון.
סיקור נוסף לחשיבות פארקים וגנים ציבוריים לאריכות ימים.

החוקרים מציינים שהחיבור לטבע נקשר לבריאות קוגניטיבית, פסיכולוגית ופיזית טובה יותר ולרמות גבוהות יותר של שמירה על איכות הסביבה ושהממצאים שלהם מרחיבים את רשימת היתרונות הללו גם בצריכה תזונתית. הם מצאו שאנשים בעלי קרבה גבוהה יותר לטבע נוטים יותר לדווח על צריכה תזונתית בריאה, כולל מגוון תזונתי רב יותר וצריכה גבוהה יותר של פירות וירקות.

Nature relatedness has been associated with better cognitive, psychological and physical health and greater levels of environmental stewardship. Our findings extend this list of benefits to include dietary intake. We found people with higher nature relatedness were more likely to report healthful dietary intake, including greater dietary variety and higher fruit and vegetable consumption

צוות המחקר סקר יותר מ-300 מבוגרים בפילדלפיה כדי למדוד את הקשר המדווח שלהם לטבע, כולל ניסיונם ופרספקטיבה של הטבע, ואת המזונות והמשקאות שהם צרכו ביום הקודם כדי להעריך את המגוון התזונתי שלהם הכולל גם פירות וירקות.
משתתפי הסקר שיקפו גם את המאפיינים הדמוגרפיים (מגדר, הכנסה, השכלה וגזע) שלהם נכון למפקד 2010. הנתונים נאספו בין מאי לאוגוסט 2017. תוצאות הסקר הראו כי משתתפים בעלי קשר חזק יותר לטבע דיווחו על תזונה מגוונת יותר ואכלו יותר פירות וירקות.

החוקרים מסכמים שעבודה זו יכולה להשפיע על שיטות קידום בריאות בשתי דרכים. ראשית, התערבויות לקידום בריאות המבוססות על הטבע עשויות להגביר את הקשר לטבע לאורך תוחלת החיים ולשפר את פוטנציאל הצריכה התזונתית. ושנית, הגברת התערבויות תזונתיות בפעילויות מבוססות טבע עשויה להוביל לשיפורים גדולים יותר באיכות התזונה.

This work can impact health promotion practices in two ways. First, nature-based health promotion interventions may increase nature relatedness across the lifespan and potentially improve dietary intake. And second, augmenting dietary interventions with nature-based activities may lead to greater improvements in dietary quality
https://drexel.edu/news/archive/2022/April/Being-in-Nature-Good-for-Mind-Body-and-Nutrition

צוות המחקר הוסיף כי ממצאים אלה מדגישים את הפוטנציאל למינוף חוויות או התערבויות מבוססות טבע כגון שילוב שטחים ירוקים בתכנון העיר, שילוב תוכניות טבע ופארקים בפרקטיקות בריאות (בדומה למודל הקנדי) וקידום חוויות מבוססות טבע במסגרות הכיתה, בין רבים אחרים.

אין ספק שלטבע יש את ההשפעה הכי חזקה על החיים בו. התהליך האורבני הרחיק אותנו מהטבע וגם אם בוחרים לחיות בעיר, חשוב עד מאוד לשמור על החיבור הזה. יותר לצאת לשטחים ירוקים, למקורות מים, ללכת יחפים על אדמה ודשא – להרגיש אותו ולחוות אותו כדי להשיג את הרווחה הבריאותית שהטבע נותן לנו.

תזונה מבוססת צומח – הגורם המשפיע ביותר על מוות בטרם עת

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s