דיוקסין·משבשי אותות אנדוקריניים (EDC's)·סוכרת·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

מזהמים סביבתיים יכולים להיות הסיבה להתפתחות סוכרת סוג 1

סוכרת מסוג 1 היא מחלה אוטואימונית המאופיינת בהרס של תאי הבטא של הלבלב המייצרים אינסולין. מערכת ההגנה של הגוף עצמה עושה את הטעות שהיא מאמינה שתאים אלו המייצרים אינסולין הם תאים זרים מזיקים שצריך להשמיד.

נכון להיום לא ברור מהן הסיבות לכך, חושבים שמדובר על נטיה גנטית, אבל כבר הבנו שלא כך הדבר.
כן ידוע שהרבה מחלות אוטואימוניות וסרטן קשורים למזהמים תעשייתיים וקבוצה של חוקרים מאוניברסיטת אוסלו (UiO)רצתה לבחון זאת. הם בחרו להתמקד במזהמים הנקראים persistent organic pollutants (POPs), חומרים תעשייתיים מגוונים, שמתכלים לאט מאוד אם בכלל.

Persistent Organic Pollutants (POPs) are toxic substances composed of organic (carbon-based) chemical compounds and mixturesaldrin, chlordane, DDT, dieldrin, endrin, heptachlor, hexachlorobenzen, mirex, polychlorinated biphenyls, polychlorinated dibenzo-p-dioxins, polychlorinated dibenzofurans, and toxaphen.
https://www.unep.org/cep/persistent-organic-pollutants-pops-and-pesticides

את הממצאים פירסמו במאי 22 בג'ורנל Environment International.
בשיתוף עם אוניברסיטת טרומסו ומספר צוותי מחקר בארה"ב, המדענים מ-UiO חקרו את המזהמים הסביבתיים בדגימות דם מילדים ומתבגרים אמריקאים שאובחנו עם סוכרת מסוג 1. אלו הושוו לדגימות דם מקבוצת ביקורת שאינה סובלת מסוכרת מסוג 1.
החוקרים לקחו את הנתונים ממאגר המידע של מחקר (SEARCH-CC).
החוקרים מצאו יותר מזהמים סביבתיים בדמם של ילדים עם סוכרת מסוג 1.
החוקרים מצאו שלחלק גדול יותר מאלו עם סוכרת סוג 1 היו מזהמים כאלה בדם. בממוצע, היה להם גם ריכוז גבוה יותר של כמה סוגים של מזהמים סביבתיים.

We found that a larger proportion of those with type 1 diabetes had such pollutants in their blood. On average, they also had a higher concentration of several types of environmental pollutants

על מנת לבחון את הממצאים הללו יותר לעומק, השתמשו החוקרים בתאי בטא של חולדות. החומרים הרעילים הוחלו על תאים אלה כדי לגלות מה קרה אחר כך.
החוקרים גילו שתאי הבטא ייצרו אז הרבה פחות אינסולין, גם לאחר יומיים בלבד ועם ריכוזים נמוכים מאוד של מזהמים סביבתיים. כאשר תאי הבטא נחשפו למזהמים במשך תקופה ארוכה יותר, הם מתו.

עוד מציינים החוקרים, שמזהמים סביבתיים הם איום עולמי על האנושות. כמה מהמזהמים הסביבתיים שנחקרו על ידי צוות המחקר, כמו PCB וחומרי הדברה, נאסרו לפני 20 שנה על ידי אמנת שטוקהולם. אבל החומרים הללו נמצאים במזון, פלסטיק, צבעים, חומרי בניין, אדמה ומים ומתפרקים באופן טבעי רק במידה מועטה.
כמו כן, מספר מדינות שלא חתמו על האמנה עדיין ממשיכות להשתמש בחומרים אלו כדי למנוע חרקים לתקוף יבולים.
אנו צורכים את רוב המזהמים הסביבתיים דרך המזון שאנו אוכלים. ברגע שהמזהמים האלה נכנסים לגוף, למרבה הצער אין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות כדי למגר אותם.

We consume most environmental pollutants via the food we eat. Once these pollutants enter the body, there is unfortunately nothing we can do to eradicate them
https://abcnews.upexampaper.com/environmental-pollutants-may-be-the-reason-behind-development-of-type-1-diabetes-trending-news/

החוקרים ממליצים לאכול פחות בשר ויותר דגים רזים. לטענתם 90% מהמזהמים הסביבתיים שאנו צורכים דרך המזון מגיעים מדגים, בשר ומוצרי חלב.
המדענים מציינים כי דגים שומניים כמו הרינג, מקרל, הליבוט, סלמון ופורל מכילים יותר דיוקסינים ו-dl-PCB מאשר פילה דגים רזים.
החוקרים גם ממליצים לצרוך יותר מזונות המגודלים על פי האמנה האורגנית/ אקולוגית, כי הם יכילו פחות יסודות קורט של חומרי הדברה מכיוון שהם אינם מרוססים.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s